Je její dcera anděl, nebo zrůda?
Banner

Je její dcera anděl, nebo zrůda?Druhá tvar perexKdyž Blythe otěhotněla, přísahala si, že bude jiná než její matka. Dcerka Violet však není jako ostatní děti. Něco je s ní špatně. Nebo je to všechno jen v Blytheině hlavě?


Její manžel Fox jí pořád dokola opakuje, že si to všechno jen představuje… Když se manželům později narodí syn Sam, zdá se, že se situace uklidnila. I Violet svého bratra miluje. Nebo to tak alespoň vypadá. Jejich život se však brzy změní a Blythe bude muset čelit nelítostné pravdě.


Prvotina kanadské autorky
Knihu Druhá tvář napsala kanadská autorka Ashley Audrain. Ve své prvotině zkoumá temné stránky mateřství, a tak není divu, že jsou některé pasáže knihy znepokojující. Ashley pracovala v Penguin Books Canada, kde spolupracovala se známými a oblíbenými spisovateli, mezi něž patří například Khaled Hosseini nebo Elizabeth Gilbertová. Práci opustila, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.


Příběh o ženě, která možná neměla být matkou
Hlavní hrdinka Blythe má tajemství. Cítí také, že ona možná být matkou neměla. Snaží se, to ano, ale i tak si připadá neschopná a má strach. Ani prapodivné náhody jí na klidu nepřidávají. Je obklopena spoustou lidí, ale na všechno je prakticky sama. Volá o pomoc, ale nikdo nic nevidí ani neslyší. Tyto pasáže jsou děsivé a zneklidňující.


Kromě příběhu Blythe se kniha věnuje i životům její mámy a babičky, díky čemuž se dozvíte, proč je Blythe taková, jaká je. Příběh je čtivě napsaný a vyniká přitažlivým a skvěle zpracovaným tématem. Místy je však trochu předvídatelný, takže je vhodný spíš pro čtenáře, kteří s tímto žánrem teprve začínají. Pokud čtete psychologické thrillery pravidelně a jistá předvídatelnost vám nepřekáží, kniha Druhá tvář vás svou stísněnou atmosférou dostane, takže se vyplatí dát jí šanci.

Druhá tvar 

DRUHÁ TVÁŘ
Autorka: Ashley Audrain
Originální název: The Push
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 280

Hodnocení: 75 %


www.knizniklub.cz/knihy/440231-druha-tvar


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Milan Hrabal: Autory bych si nejradši rovnou adoptoval

hrabal martin 200Dana Podracká je známá slovenská autorka poezie, které nedávno vyšla sbírka i u nás v Čechách s názvem Persona. Sbírka je to nejen pěkná, co se týče obsahu, ale zároveň ji doplňují velmi zdařilé ilust...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Pojďte se bát s Hellboyem, už po desáté!

hellboy perexJubilejní, desátý díl komiksu o Hellboyi od Dark Horse Comics, u nás pod hlavičkou vydavatelství Comics Centrum, láká na cenami ověnčené dílko Paskřivec, ale další příběhy taktéž chytnou a nepustí. Novinka ob...


Literatura

Epický závěr jedné ságy? Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho

temna vez5 200V květnu vydalo nakladatelství Crew pátý díl ságy Temná věž, která nese název Bitva na kopci Jericho. Třicet sešitů končí střetem mezi dobrem a zlem a předkládá nám životní útrapy nezdolného Rolanda Deschaina před tím, než se vydává na sto...

Divadlo

Molierova klasika přešitá podle vzoru dnešní společnosti má pořádné grády

misantrop 200Misantropa hraje kde kdo. Každý ho zná a alespoň jednou za život by ho měl v divadle vidět. Nutně to však nemusí být hra posazená do tehdejší doby. Hrát ho ale ve svetrech se sobem na hrudi a z původního textu zachovat pouze jm...

Film

Luxusní obrázky z Barrandova

kniha barrandov popelka perexNa trhu jsou velké obrázkové knihy věnované filmovému studiu Barrandov, filmům, které tam vznikaly, i jejich tvůrcům.  Sepsal je Pavel Jiras. Vesměs se nazývají BARRANDOV, opatřeny doprovodným...