Je její dcera anděl, nebo zrůda?

Je její dcera anděl, nebo zrůda?Druhá tvar perexKdyž Blythe otěhotněla, přísahala si, že bude jiná než její matka. Dcerka Violet však není jako ostatní děti. Něco je s ní špatně. Nebo je to všechno jen v Blytheině hlavě?


Její manžel Fox jí pořád dokola opakuje, že si to všechno jen představuje… Když se manželům později narodí syn Sam, zdá se, že se situace uklidnila. I Violet svého bratra miluje. Nebo to tak alespoň vypadá. Jejich život se však brzy změní a Blythe bude muset čelit nelítostné pravdě.


Prvotina kanadské autorky
Knihu Druhá tvář napsala kanadská autorka Ashley Audrain. Ve své prvotině zkoumá temné stránky mateřství, a tak není divu, že jsou některé pasáže knihy znepokojující. Ashley pracovala v Penguin Books Canada, kde spolupracovala se známými a oblíbenými spisovateli, mezi něž patří například Khaled Hosseini nebo Elizabeth Gilbertová. Práci opustila, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.


Příběh o ženě, která možná neměla být matkou
Hlavní hrdinka Blythe má tajemství. Cítí také, že ona možná být matkou neměla. Snaží se, to ano, ale i tak si připadá neschopná a má strach. Ani prapodivné náhody jí na klidu nepřidávají. Je obklopena spoustou lidí, ale na všechno je prakticky sama. Volá o pomoc, ale nikdo nic nevidí ani neslyší. Tyto pasáže jsou děsivé a zneklidňující.


Kromě příběhu Blythe se kniha věnuje i životům její mámy a babičky, díky čemuž se dozvíte, proč je Blythe taková, jaká je. Příběh je čtivě napsaný a vyniká přitažlivým a skvěle zpracovaným tématem. Místy je však trochu předvídatelný, takže je vhodný spíš pro čtenáře, kteří s tímto žánrem teprve začínají. Pokud čtete psychologické thrillery pravidelně a jistá předvídatelnost vám nepřekáží, kniha Druhá tvář vás svou stísněnou atmosférou dostane, takže se vyplatí dát jí šanci.

Druhá tvar 

DRUHÁ TVÁŘ
Autorka: Ashley Audrain
Originální název: The Push
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 280

Hodnocení: 75 %


www.knizniklub.cz/knihy/440231-druha-tvar


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Kráska a zvíře okupují vedle kin i knihkupectví

Kraska a zvire Egmont perexJiž více než tři týdny okupuje česká kina filmová pohádka Kráska a zvíře s nepřekonatelnou Emmou Watson v hlavní roli. U této příležitosti vyšla v nakladatelství Egmont i knižní verze, která je výrazně inspirova...


Literatura

Woody Allen vinen šílenstvím

allen200Kouzelná Půlnoc v Paříži, emocionální Vicky, Christina, Barcelona, kultovní Annie Hall. Woody Allen nás neoblažuje pouze svým filmařským uměním, během let sepsal i desítky povídek, které každého uhranou svou originalitou a neuvěřitelnými obraty. Pokud j...

Divadlo

Pan Polštář sice nezahřeje, ale rozhodně nenudí

polstar200Na policejní vyšetřovnu je dovlečen spisovatel, který si myslí, že důvodem je obsah jeho povídek, ve kterých se pravděpodobně provinil proti hlubokému totalitnímu režimu, a je připraven přiznat cokoliv, jen aby jeho povídky zůstaly nedotčené. Pravda...

Film

Bláznivé nebo geniální? Oldřich Kaiser a Jiří Lábus stříhají jednu rolu za druhou...

pension lola kaiser labusPension Lola (1993) je padesátiminutový televizní film dvou komiků, který působí trochu jako rarita. Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v něm obsadili úplně všechny postavy ...