Je její dcera anděl, nebo zrůda?

Je její dcera anděl, nebo zrůda?

TiskDruhá tvar perexKdyž Blythe otěhotněla, přísahala si, že bude jiná než její matka. Dcerka Violet však není jako ostatní děti. Něco je s ní špatně. Nebo je to všechno jen v Blytheině hlavě?


Její manžel Fox jí pořád dokola opakuje, že si to všechno jen představuje… Když se manželům později narodí syn Sam, zdá se, že se situace uklidnila. I Violet svého bratra miluje. Nebo to tak alespoň vypadá. Jejich život se však brzy změní a Blythe bude muset čelit nelítostné pravdě.


Prvotina kanadské autorky
Knihu Druhá tvář napsala kanadská autorka Ashley Audrain. Ve své prvotině zkoumá temné stránky mateřství, a tak není divu, že jsou některé pasáže knihy znepokojující. Ashley pracovala v Penguin Books Canada, kde spolupracovala se známými a oblíbenými spisovateli, mezi něž patří například Khaled Hosseini nebo Elizabeth Gilbertová. Práci opustila, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.


Příběh o ženě, která možná neměla být matkou
Hlavní hrdinka Blythe má tajemství. Cítí také, že ona možná být matkou neměla. Snaží se, to ano, ale i tak si připadá neschopná a má strach. Ani prapodivné náhody jí na klidu nepřidávají. Je obklopena spoustou lidí, ale na všechno je prakticky sama. Volá o pomoc, ale nikdo nic nevidí ani neslyší. Tyto pasáže jsou děsivé a zneklidňující.


Kromě příběhu Blythe se kniha věnuje i životům její mámy a babičky, díky čemuž se dozvíte, proč je Blythe taková, jaká je. Příběh je čtivě napsaný a vyniká přitažlivým a skvěle zpracovaným tématem. Místy je však trochu předvídatelný, takže je vhodný spíš pro čtenáře, kteří s tímto žánrem teprve začínají. Pokud čtete psychologické thrillery pravidelně a jistá předvídatelnost vám nepřekáží, kniha Druhá tvář vás svou stísněnou atmosférou dostane, takže se vyplatí dát jí šanci.

Druhá tvar 

DRUHÁ TVÁŘ
Autorka: Ashley Audrain
Originální název: The Push
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 280

Hodnocení: 75 %


www.knizniklub.cz/knihy/440231-druha-tvar


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Pavel Soukup: „Po četbě vždycky skočím jako pstruh“

Soukup 200Přečtěte si rozhovor s Pavlem Soukupem, interpretem audioknih Medvědín a My proti vám nejen o audioknihách.

...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Africký příběh lásky – příběh o silné vůli a velké houževnatosti dojít k svému cíli stůj co stůj

africky pribeh lasky 200Je to příběh mých předků osadníků, příběh dětství a dospívání na farmě mých rodičů, příběh safari a mnoha nocí pod hvězdami, příběh mé spřízněné duše Davida mých dcer Jill a Angely, vzniku našeho sloního sirotčince, ...


Literatura

Pohádky přijdou k chuti vždycky

pohadky 200Pohádkové příběhy jsou všude kolem nás – někdo je vidí, jiný až tolik ne. Ti, co je vídají pravidelně, je dokáží přenést na papír pro nás, co to zas tolik neumíme. Vybrala jsem tři pohádkové knížky, které mi udělaly radost v posledních měsících. ...

Divadlo

Komedie s Drábkem

drabek perexPřiznám se, že jsem si své dojmy z premiéry hry Jedenácté přikázání aneb Mucholapka nechala pořádně uležet. Ne snad, že bych byla tak líná anebo vytížená, ale ona je to s tím režisérem Drábkem prostě těžká práce. Je totiž jiný a ...

Film

Jupiter vychází do problémů

jupiter 200Film Jupiter vychází (2015) je velmi povedený mix ze světa sci-fi. Kromě toho, že se zde pořád něco děje a divák se nenudí ani na chvíli, je v hlavní roli navíc ženská hrdinka (Mila Kunis), která tenhle svět chápe po svém.