Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život

Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život

Tisk


Chci tvuj zivot perexKelly Medinová se cítí osamělá. Její syn před rokem odešel na univerzitu a její život je od té doby prázdný. Když se náhodou dozví, že ve městě žije žena se stejným jménem, jaké má ona, nedokáže na ni přestat myslet. Tato druhá Kelly Medinová má navíc miminko.


Kelly si nemůže pomoct a pořád musí na svou jmenovkyni i jejího chlapečka myslet. Zajde to dokonce tak daleko, že ji začne sledovat, a to nejen na sociálních sítích, ale i mimo ně. Jednou na sebe narazí před pediatrickou ambulancí, a tak se mezi nimi zrodí přátelství. Ne všechno je ale vždycky takové, jak to vypadá… a když jedna Kelly zmizí, ta druhá o tom možná ví víc, než by měla.


Zvědavost, ze které se stává posedlost
Knihu Chci tvůj život, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Ikar, napsala americká spisovatelka Amber Garza. Příběh, jež vypráví, začíná vcelku nevinně. Kelly se dozvídá o ženě se stejným jménem a je přirozeně zvědavá. Z jejího zájmu se však rychle stává znepokojující posedlost, která ji donutí dělat šílené věci. Neskončí to ani poté, co se tyto ženy spřátelí. Když se starší Kelly začne na tu mladší a jejího syna nezdravě fixovat, začnou se o ni její přátelé obávat. Protože to, co dělá, rozhodně není normální.


Spousta překvapivých zvratů
Ani život druhé Kelly není dokonalý, a to samé platí i pro ni samotnou. Ani v její povaze nechybí stinné stránky. Vztah těchto dvou žen se tak rychle změní v šílený boj. To, která z nich nakonec vyhraje, zůstává tajemstvím až do konce.


Kniha se dělí na tři části, v nichž má každá hrdinka své pasáže, takže se můžete s oběma seznámit, udělat si na ně svůj názor – a vybrat si svou oblíbenkyni. Příběh je strhující a obsahuje spoustu překvapivých a promyšlených zvratů, které vás donutí pochybovat a neustále měnit názory na všechno, co se v ději odehrává. Chci tvůj život je zkrátka thrillerem, který neodložíte, dokud nedočtete poslední stranu.

Chci tvuj zivot

CHCI TVŮJ ŽIVOT
Autorka: Amber Garza
Originální název: When I Was You
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: Simona Klára Kučerová
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 312

Hodnocení: 95 %


www.knizniklub.cz/knihy/393139-chci-tvuj-zivot


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Naše sestava je od počátku stejná, jen bubeníci "přibývají", říká Dája Šimíčková z kapely Prime Time Voice

daja 200I když vokální trio Prime Time Voice funguje dva roky, jde o zkušené zpěvačky - jmenovitě Marta Marinová, Taťána Roskovcová a Dája Šimíčková. Přesto toho stihly i za tak krátkou dobu společného zpívání požehnaně včetně CD Live. Nejen o zahraničních š...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Zena ktera vedela prilis mnoho perexKdyž byla Tabitha Girardová teenagerkou, milovala okouzlujícího Connora Forda. Ten jí však zlomil srdce. O několik let později se ale do jejího života vrátil. Oženil se se starší a boha...


Literatura

Do světa odvážných žen

nocni zeny200Po delší době jsem měla náladu na knihu od severského autora, která ale bude jiný žánr než napínavá detektivka nebo zamotaný thriller. Přání se mi splnilo. Nakladatelství Motto vydalo knihu finské autorky o odvážných ženách historie. O ženác...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

S filmem Tenet došel Christopher Nolan na konec jedné cesty

tenet perexLoňský rok byl v kinech ze známých důvodů dost slabý a od března se v nich hrály prakticky jen filmy komornější, pro náročnější publikum a blockbustery úplně absentovaly. Snad jedinou výjimkou bylo srpnové nasazení akčního sci-fi Tenet režijního...