Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život
Banner

Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život


Chci tvuj zivot perexKelly Medinová se cítí osamělá. Její syn před rokem odešel na univerzitu a její život je od té doby prázdný. Když se náhodou dozví, že ve městě žije žena se stejným jménem, jaké má ona, nedokáže na ni přestat myslet. Tato druhá Kelly Medinová má navíc miminko.


Kelly si nemůže pomoct a pořád musí na svou jmenovkyni i jejího chlapečka myslet. Zajde to dokonce tak daleko, že ji začne sledovat, a to nejen na sociálních sítích, ale i mimo ně. Jednou na sebe narazí před pediatrickou ambulancí, a tak se mezi nimi zrodí přátelství. Ne všechno je ale vždycky takové, jak to vypadá… a když jedna Kelly zmizí, ta druhá o tom možná ví víc, než by měla.


Zvědavost, ze které se stává posedlost
Knihu Chci tvůj život, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Ikar, napsala americká spisovatelka Amber Garza. Příběh, jež vypráví, začíná vcelku nevinně. Kelly se dozvídá o ženě se stejným jménem a je přirozeně zvědavá. Z jejího zájmu se však rychle stává znepokojující posedlost, která ji donutí dělat šílené věci. Neskončí to ani poté, co se tyto ženy spřátelí. Když se starší Kelly začne na tu mladší a jejího syna nezdravě fixovat, začnou se o ni její přátelé obávat. Protože to, co dělá, rozhodně není normální.


Spousta překvapivých zvratů
Ani život druhé Kelly není dokonalý, a to samé platí i pro ni samotnou. Ani v její povaze nechybí stinné stránky. Vztah těchto dvou žen se tak rychle změní v šílený boj. To, která z nich nakonec vyhraje, zůstává tajemstvím až do konce.


Kniha se dělí na tři části, v nichž má každá hrdinka své pasáže, takže se můžete s oběma seznámit, udělat si na ně svůj názor – a vybrat si svou oblíbenkyni. Příběh je strhující a obsahuje spoustu překvapivých a promyšlených zvratů, které vás donutí pochybovat a neustále měnit názory na všechno, co se v ději odehrává. Chci tvůj život je zkrátka thrillerem, který neodložíte, dokud nedočtete poslední stranu.

Chci tvuj zivot

CHCI TVŮJ ŽIVOT
Autorka: Amber Garza
Originální název: When I Was You
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: Simona Klára Kučerová
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 312

Hodnocení: 95 %


www.knizniklub.cz/knihy/393139-chci-tvuj-zivot


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Na vánoční téma s Irenou Novákovou Kafkovou: Vánoce rovná se láska

Kafka perex„Život miluje lidi, kteří milují život,“ napsal v jedné své knize Vladimír Kafka. Jeho žena Irena připravila k vydání souhrn toho nejlepšího z jeho moudrosti, se kterou se narodil i před více než rokem odešel. Moudrá žena, která moudrost svého...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Cestovatel, věž a červ


cestovatel vez cert200Jedna z kvalitných kníh odbornej literatúry, ďalší zo skvostov Alberta Manguela, v ktorom (žiaľ či našťastie) nájdeme sami seba.

 

 <...


Literatura

„Jmenuji se Maryte a jsem katolička“ – slova, která mohou zachránit život

jmenujisemaryte perexNa začátku roku 1946 ve Východním Prusku vládnou tvrdou rukou vítězní Rusové. Berou si, co chtějí, a tyranizují původní německé obyvatelstvo. Malá Renata, její maminka, teta a sourozenci museli opustit hezký dům, kteří zabral...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

SVĚTY NA POKRAČOVÁNÍ

svety na pokrac 200Pětatřicetiletý badatel v audiovizi Radomír D. Kokeš, spjatý s brněnskou univerzitou, se čtenáři komunikuje už déle než celé desetiletí (hlavně skrze časopis Cinepur).  Nedávno se představil knihou Rozbor filmu, shrnující výsledky p...