Krásné věci Aneb #ctenijesexy

Krásné věci Aneb #ctenijesexy

Tisk

krasne veci 200V dubnu vyšel u nakladatelství Cosmopolis román Janelle Brownové Krásné věci, který se už na přebalu knihy pyšní oceněními bestseller deníku New York Times a nejlepší kniha měsíce na Amazonu. A to není všechno, Amazon chystá adaptaci tohoto příběhu a v hlavní roli zazáří Nicole Kidman. Krásné věci prostě stojí za to!Autorka, co má potenciál

Janelle Brownová je spisovatelka a novinářka píšící pro Vogue, The New York Times, Elle a mnoho dalších. Napsala zatím čtyři knihy, které byly vydány ve dvou desítkách zemí a umístily se na vrcholcích žebříčku novin The New York Times. Česky si můžete přečíst i její knihu Naposledy se ohlédni (2018).

Přepych, kam se podíváš

Hlavní hrdinkou je mladá a krásná Nina, která dávno opustila naivní představy o tom, že se bude živit uměním a teď s přítelem okrádá zlatou mládež v Los Angeles. Její partner Lachlan v tom umí chodit a ostatně Nina také, vždyť její matka byla profesionální podvodnicí. To se ale změnilo, když jí diagnostikovali rakovinu. Nina potřebuje rychle sehnat peníze na nákladnou léčbu a rozhodne se vrátit se do minulosti a podfouknout lidi, kteří jí v minulosti ublížili. Tak se dostáváme k druhé hlavní postavě knihy, Vanesse, která se narodila se stříbrnou lžičkou v puse, nikdy se nemusela o nic snažit, bohatí rodiče se o vše postarali a tak si dlouho užívala život influencerky. Po smrti jejího otce se však spousta věcí změnila, ona se vrací k jezeru Tahoe do rodinného sídla Stonehaven. Dosáhne Nina odplaty a získá snadné peníze, nebo vše dopadne jinak, jelikož nic není takové, jak se na první pohled zdá?

Dvě hrdinky, dvě časové linie, jeden příběh

Autorka před námi rozehrála zamotané vyprávění, kde často nahlížíme do minulosti, abychom lépe pochopili přítomnost a to, co žene hrdiny vpřed. Tak je tomu u Niny i její matky a taky Vanessy. Chybí mi tu ale pozadí života Lachlana, jak se k podfukům dostal a co je jeho hnacím motorem. Minulost Nininy a Vanessiny rodiny se proplétá a tvoří mozaiku, která čtenáře ihned zaujme. Kniha se čte jedním vrzem, je psána přívětivým moderním jazykem a ukazuje zlatou mládež i věk sociálních médií v nepříliš lichotivém světle.

Bohatství i odvrácená strana pozlátka

Kniha jistě zaujme už obálkou, kterou má na svědomí Robin Brichta, jelikož už i z ní sálá luxus. Jedná se o příjemné čtení a je fajn, že autorka nám nenaservírovala jednu hlavní hrdinku a kolem ní vystavěla příběh, ale postavila proti sobě dvě silné nezávislé ženy a nechala čtenáře, ať si vyprávění přebere po svém. Rozhodně se nelekejte délky, je to příjemný bonus, že se autorka tak rozepsala, protože přečtené je to raz dva. Román nabízí hodně twistů a poutavých odboček a stojí za to, mít tohle doma!

krasne veci

 

Název: Krásné věci
Autor: Janelle Brownová
Žánr: román
Originální název: Pretty Things (2020)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 488
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.grada.cz/krasne-veci-11952/


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Potřebujete zpomalit? Inspirujte se u Julie

zivot podle julie 200V nakladatelství Grada vyšla pod značkou Metafora inspirativní kniha zaměřená na osobní rozvoj s názvem Život podle Julie.

 

...

Literatura

Naučte se rozpoznávat nejznámější souhvězdí

Najdete souhvezdi 200Najděte souhvězdí snadno a rychle je název nové knihy od Klause M. Schittenhelma, která vyšla v nakladatelství Grada. Na obálce je napsáno, že je ideální pro začátečníky, tak neváhejte a pusťte se do objevování noční oblohy i vy...

Divadlo

Špína otevře sezónu zlínského divadla

MDZ Spina 200Městské divadlo Zlín zahájí svou 78. sezónu českou premiérou. Naváže tak na dramaturgickou linii, které se v posledních letech zcela programově věnuje a v rámci níž se snaží hledat a objevovat současná témata a zajímavé nové texty a autory. Tento...

Film

Spielbergův Lincoln: inspirace mramorovým prezidentem

lincoln 200Americká režisérská legenda Steven Spielberg vystřídala ve své filmařské kariéře nespočet poloh. Šestašedesátiletý tvůrce začal jako inovátor neetablovaných žánrů: v roce 1975 filmem Čelisti zkultivoval thriller o...