Politika očima mladého aktivisty

Politika očima mladého aktivisty

Tisk

ocima mladeho aktivisty 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha Očima mladého aktivisty od Šimona Hlinovského, absolventa politologie zajímajícího se o veřejné dění.

 

 

 

 

Autor v úvodu píše, že se už v dětství zajímal o politiku a poprvé šel na demonstraci proti vládě premiéra Grosse. „Politický vývoj po roce 2013 mě přiměl chodit na demonstrace stále častěji. Když už se v nějakém televizním pořadu dostanu ke slovu, nikdy nestihnu říct všechno, co bych chtěl. I proto jsem se rozhodl vydat knihu. Dalším důvodem je, že z knihy se třeba i budoucí generace dozvědí, co jsme v minulosti prožívali,“ dodává.

Právě tento pohled do nedaleké minulosti mi na knize přišel moc zajímavý. Autor je podobně starý jako já, tudíž jsem dobře věděla, o jakých událostech píše. Ale byla jsem mnohdy překvapena, ve kterém to bylo roce a umožňovalo mi to porovnávat dané situace se současností. A že něco takzvaně „uzrálo“.

„Když mluvil Andrej Babiš, mnohokrát se publikum hlasitě smálo. Doufal jsem, že to bude na diváky u obrazovek fungovat a že si uvědomí, jak je Babiš všem pro smích. V tom jsem se ale zmýlil. Tehdy podle mnoha průzkumů vycházelo, že hnutí ANO se dostane do sněmovny, byť ještě měsíc před volbami to tak nevypadalo. Myslel jsem si, že získá okolo 10 %. Netušil jsem, že nakonec bude druhou nejsilnější stranou se 47 % poslanci (jen o tři méně než ČSSD) a vstoupí do vlády premiéra Bohuslava Sobotky.“ (str. 37)

Šimon Hlinovský v krátkých kapitolách popisuje například prezidentské volby v roce 2013, kdy pomáhal Karlu Schwarzenbergovi, jeho další aktivity pro TOP 09, účasti na demonstracích a také účasti v televizních pořadech jako je Máte slovo nebo Aréna Jaromíra Soukupa. Na tento pohled z druhé strany jsem se před čtením moc těšila a nebyla jsem zklamaná. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí jak o práci policie na demonstracích a podobných akcích, tak o zákulisí televizních studií. Například jsem nevěděla, že se do Máte slovo dá dostat buď přihlášením do televize, nebo na pozvání někoho z hostů.

Kniha Očima mladého aktivisty splnila mé očekávání. Připomněla jsem si díky ní některé události a zjistila spoustu nových informací. Autor mi byl sympatický svou aktivitou i povahou. Především jsem na něm ocenila, že prezentoval svůj názor, ale neměla jsem dojem, že mi ho nějak cpe. Otázkou je, jak to bude vnímat někdo s opačným politickým postojem, ale kdo ví, jestli si někdo takový ke knize najde cestu a ocení ji.

Šimon Hlinovský vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V současné době pracuje ve velké softwarové společnosti. Píše články do ATYP magazínu a příležitostně i do jiných internetových magazínů. Ve volném čase se podílí na prospěšných charitativních projektech a pořádá různé akce pro mládež. Rád vystupuje v televizních soutěžích a diskusních pořadech. Protože se vždy zajímal o politiku, často navštěvuje různé demonstrace a o své zážitky se rozhodl podělit prostřednictvím této knihy.

 

ocima mladeho aktivisty

Očima mladého aktivisty
Autor: Šimon Hlinovský
Žánr: populárně naučná
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2021
Počet stran: 264
Hodnocení: 77 %

https://www.pointa.cz/project/6b9b0761-c177-11ea-b985-001dd8b72061


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Michal Kindl říká, že album Loutka devátá uzavírá jednu jeho životní etapu

michal kindl rozhovor 200Michal Kindl prokázal svoji schopnost napsat solidní popovou melodickou písničku již na svém debutovém sólovém albu Barvy, které vyšlo v roce 2018. Od té doby ušel kus cesty, která ho dovedla k nevšední spolupráci s mezi...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Nalakuj to narůžovo: O tom, jak se vyrovnat se smrtí manžela

nalakuj to narůžovoNalakuj to narůžovo je nová autobiografická próza Martiny Formanové, ve které se vyrovnává se smrtí svého manžela. A to po svém. Knížka je milým a povzbuzujícím čtením hlavně pro ženy. Vydalo ji nakladatelství Pros...


Literatura

Román napsaný ve vězení? To je Poprvé

Poprve 200V nakladatelství Jota vyšla kniha Poprvé od Nica Walkera, která je předlohou filmu Cherry, kde hlavní roli ztvárnil Tom Holland.

 

...

Divadlo

Komediomat: “Vždycky se snažíme o určitou míru kultivovanosti a inteligentní humor.”
ImageMáte rádi Whose Line Is It Anyway? Nebo českou či slovenskou Partičku? Pak si jistě rádi přečtete rozhovor s improvizační partou Komediomat, která brázdí česká divadla a přináší do nich smích, ú...

Film

Požární autíčko Finley jako učitel společenské výchovy
ImageKaždý rodič se snaží do svého dítěte co nejdříve “napumpovat” základy slušného chování, nastínit svému potomkovi, jak správně fungovat v rodině i mezi kamarády. Vydavatelství Intersonic vysílá rodičům na pom...