Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Tisk


psychopatuv pruvodce perexPsychopat. Toto slovo má pro drtivou většinu lidí čistě negativní význam. Věřili byste však, že být psychopatem neznamená být zlým?


Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě psychopaty zabývá již několik let. Když pracoval na jednom výzkumném projektu, setkal se s Andym McNabem, příslušníkem speciálních jednotek SAS. Psychologické testy podle očekávání ukázaly, že McNab je psychopat. Tento fakt však Duttona nepřekvapil. Zaskočilo ho však, že McNab je psychopatem – hodným!


Charakteristika hodného psychopata
Jistě, McNab měl všechny vlastnosti typické pro psychopaty – bezohlednost, schopnost rychle pochopit pocity druhých i nebojácnost. Využíval je ale k tomu, aby ze sebe i z lidí kolem sebe dostal v každé situaci to nejlepší, co mohl.


Jednejte sebevědomě a s chladnou hlavou a žijte přítomným okamžikem
Z rozhovorů Duttona a McNaba vyplynulo, že kdybychom se inspirovali hodnými psychopaty, byli bychom v životě mnohem úspěšnější. Stačilo by, kdybychom jednali sebevědomě a s chladnou hlavou, užívali si přítomný okamžik a využívali své osobní kouzlo naplno. Z kombinace odborných znalostí Duttona a neuvěřitelných historek McNaba pak vznikla kniha Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál.


Kniha je psaná čtivým a zábavným stylem. Propojení odborných informací, praktických rad a tipů a historek a příkladů ze života skvěle funguje a přináší čtenářům spoustu inspirace, Ukazuje také, že existuje několik různých stupňů psychopatie. Některé názory prezentované v knize jsou lehce kontroverzní, ale rozhodně stojí za zamyšlení. Díky příkladům ze života však může čtenář napasovat konkrétní rady na situace, které sám zažívá, a zkusit k nim zaujímat jiné postoje. A právě tato malá změna může být prvním krokem k celkovému zlepšení života. Nechybí ani testy, které vám pomohou líp pochopit a poznat vaši povahu.

psychopatuv pruvodce

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Autoři: Andy McNab, Kevin Dutton
Originální název: The Good Psychopath's Guide to Success
Překlad: Renata Červenková
Žánr: naučná literatura, psychologie
Vydáno: Portál, 2021
Počet stran: 344

Hodnocení: 90 %


obchod.portal.cz/popularne-naucna/psychopatuv-pruvodce-na-ceste-k-uspechu


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Cibulka, moderátor České tajenky a Toboganu, zahradničí a chystá se koupit vertikutátor

ales cibulka200S Alešem Cibulkou se od ledna letošního roku můžeme potkat vpodvečer každého všedního dne u České tajenky. Tato vědomostní ryze česká soutěž, kterou připravila TV Barrandov, si rychle našla...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jo Nesbø a jeho Netopýr

Netopyr 200Detektivky severských autorů – současný hit u čtenářů. Můžeme sice spekulovat, čím se staly oblíbenými, ale já osobně raději přijímám fakt, že tomu tak prostě je. Sama mám vlastně jasno: jsou to detektivky, které jen neřeší zapeklitý případ, větši...


Literatura

Pšenica – áno či nie?

pseniAj vy máte radi vôňu čerstvého chleba? A možno vám je po chlebe ťažko aj bez toho, aby ste trpeli celiakiou. Odpoveď je alergia alebo intolerancia na pšenicu. Ale ako sa mám vzdať pšenice, veď je predsa vo všetkom!

Divadlo

Simply Simplicius aneb Svatá prostoto! Geisslers zvou na premiéru adaptace barokního románu

Simply Simplicius200Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede v sobotu 29. dubna v Divadle VILA Štvanice premiéru nově-barokní adaptace románu Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Hanse Jacoba Christoffela von Grimmelshausena. Vydejte se po st...

Film

Podivínský Tim Burton se vrací do kin s Temnými stíny

altTim Burton patří k nejosobitějším režisérům celého Hollywoodu. Jeho filmy vždy oplývají zvláštním kouzlem a jsou fanoušky velmi očekávány. Podobně tomu je i u jeho nejnovějšího počinu, fantasy komedie Temné stíny.