Ne každá cesta domů končí šťastně
Banner

Ne každá cesta domů končí šťastně

cesta domu 200Nakladatelství Anag u nás vydává knihy oblíbeného německého spisovatele Sebastiana Fitzeka a tentokrát jeho fanoušky nenechalo dlouho otálet. Sotva jsem dočetla Dárek, pár dní na to vyšel titul Cesta domů.

 

 

V prvé řadě musím pochválit grafickou stránku knihy, především její nápaditost. Obálka je černá jako noc, jméno autora i název knihy musíte až trochu hledat, ale v jejím středu se nachází prořízlé okénko. Pod ním prosvítá silueta ženy na stříbrném pozadí. S tím jsem se ještě nesetkala a opravdu mě to fascinovalo, stejně jako grafické ztvárnění předělů kapitol vypadají dobře při pohledu na knihu seshora.

Zatímco v minulé knize Sebastian Fitzek pracoval s motivem analfabetismu, nyní mu byla inspirací takzvaná služba telefonického doprovodu. Ta slouží především opuštěným ženám, které se bojí v noci cestou domů a potřebují mít někoho na lince. Myšlenka pochází ze Stockholmu, kde jsou v roli operátorů přímo policisté, v Německu a jiných zemích pak jde o dobrovolníky.

Děj začíná v okamžiku, kdy v sobotu krátce před půlnocí Jules Tannberg příjímá hovor od Klary. Tato mladá žena má strach, že ji pronásleduje psychopat, který před několika týdny napsal krví na stěnu ložnice datum: den její smrti! A tento den právě začíná…

Kromě výše popsané telefonní linky je nosným tématem také domácí násilí. Je neuvěřitelné, čeho všeho jsou partneři mezi sebou schopni. Některé popisy jsou opravdu brutální a člověka mrazí hlavně z dopadů na psychiku a opravdu se musí nad vším zamyslet. Během čtení jsem vzpomínala na ostatní tituly dotýkající se tohoto námětu a na mysl mi přicházela například kniha V rouše beránčím zabývající se původem násilí.

O tom, že Sebastien Fitzek opravdu umí psát, už jsem se přesvědčila u minulé knihy. Čtenáře dokáže velmi rychle uvést do děje a servírovat mu jak napínavé, tak neuvěřitelné a mrazivé scény. A když už si pak na vše zvykne, má dojem, že to vše vede k cíli, tak přijde zvrat, a to pořádný. Až máte opravdu chuť po dočtení začíst znovu první stránkou a zjišťovat, co že vám to uteklo. Tohle je na tomto autorovi opravdu kouzelné a může za to, že jeho knihy v člověku chvíli rezonují a rozhodně udělají dojem.

Sebastian Fitzek se narodil 13. října 1971 v Berlíně. Studoval práva, pracoval jako šéfredaktor a programový ředitel pro několik rozhlasových stanic v Německu. Jeho první velká zkušenost s psaním byla s Jürgenem Udolphem jako jeho spoluautor. Od roku 2006 píše psychologické thrillery, ze všech se staly bestsellery. Byly přeloženy do 20 jazyků, některé by měly být i zfilmovány. V nakladatelství Anag vyšly psychothrillery Balíček, Terapie, Pacient, nejnovější Cesta domů a připravuje se titul zaměřený na pozitivní myšlení s názvem Ryby, které lezou na stromy – kompas pro velké dobrodružství jménem život. Sebastien Fitzek je ženatý od roku 2004, má tři děti a žije v Berlíně. Píše knihy a do novin a patří mezi nejúspěšnější německé spisovatele. 

cesta domu

Cesta domů
Autor: Sebastian Fitzek
Překlad: Martina Nováková
Žánr: psychothriller
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2020
Počet stran: 376
Hodnocení: 91 %

https://www.anag.cz/cesta-domu-psychothriller/pA50.5515/#


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Finský reggae zpěvák Jukka Poika: "Potřebujeme tyhle teplé, slunečné tóny, abychom tady na severu nezmrzli."

JukkaPoika perexJukka Poika je reggae umělec, pocházející z Finska. Svou kariéru začal kolem roku 2000 s kapelou ,,Soul Captain Band,, a vydal s nimi album s názvem ,,Jokaiselle tulta,, ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Nechte se pohltit knihou Temná hmota

temna hmota perexKoncem května vydalo nakladatelství Knižní klub ponurý příběh Blake Crouche Temná hmota. Vymakaný příběh s přesahem do světa fyziky o životních rozhodnutích, která navždy mohou měnit naše životy, si zaslouží pozornost i vás!


Literatura

Proč je kniha s názvem Kmeny fenomén?
ImageŽe neexistuje místo, kde vedle sebe potkáte zarytého kulturistu, drsného motorkáře a vyznavače Emo stylu? Tak to jste na omylu. Existuje. A to dokonce takové, kde se potkává ještě více subkult...

Divadlo

Ženy na pokraji nervového zhroucení: Nový muzikál v divadle JAMU, na scéně v Orlí ulici, v Brně

zeny na pokraji 200Divadelní fakulta Janáčkovy akademie v Brně má vlastní muzikálovou scénu, kterou jim může kdekdo závidět. Na představení si mohou studenti vyzkoušet před publikem své dovednosti, pedagogové úspěšnost svého vedení, no je to prostě t...

Film

Minulost je minulostí… dokud tě nedostihne.

temne200Od června mohou diváci v českých kineh zhlédnout mysteriozní  thriller s názvem Temné kouty. Režisérem a scénáristou je Gilles Paquet-Brenner, který v roce 2010 získal cenu diváka a nejlepší režie na filmovém festivalu v Tokiu za film Klíč k minulost...