Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Tisk

miluji te200V pátek 17. února uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav premiéru muzikálové revue Miluji tě, ale..., což je světoznámé dílo, která se hraje od roku 2003 také na českých jevištích. Nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. V Mladé Boleslavi je tento titul precizně zahraný i zazpívaný, a to ve čtyřech hercích, pokud ještě nepočítám dva muzikanty.

Nicméně Mladá Boleslav je vyhlášená tím, že tam herci umějí i báječně zpívat. Potvrdila to řada hudebních inscenací (například tituly Mistrovská lekce nebo 1000 tváří Adiny), a nyní i poslední premiéra revue Miluji tě, ale..., což je rozpustilá a jedinečná hudební jízda.

Jednak zmíněné dílo vytvořili zkušení tvůrci světového významu (Joe DiPietro a Jimmy Roberts), jednak česká verze je v rukou profesionálů - od překladatele (Adam Novák), režiséra (Mikoláš Tyc) až po protagonisty, kteří přepestrou mozaiku mikro příběhů, písní, převleků i choreografie, zvládají na výbornou.

miluji te foto1

Nemá cenu psát o díle amerického dramatika, textaře a spisovatele, jehož jméno je Joe DiPietro, či o jeho „parťákovi“, kterým je klavírista, hudební skladatel Jimmy Roberts. Oba už mají za sebou úctyhodnou kariéru doma v Americe stejně jako Evropě a oběma se mimořádně daří, o čemž svědčí i spousta prestižních cen.

Laskavě nostalgická komedie Miluji tě, ale... je pestrou směsicí skečů o komplikovaných či láskyplných vztazích a skvělých písní. K tomu přispívá i všudypřítomný humor, a samozřejmě herecké i pěvecké kreace. Je vidět, že si s představením mladoboleslavští pohráli, o čemž svědčí účast dvou lektorek (Dita Hořínková a Galla Macků), korepetitora Zdeňka Dočekala, choreografky Lindy Stránské, scénografa Karla Čapka a autorky kostýmů Anety Grňákové.

miluji te foto2

A jak hodnotím herecko-pěvecké výkony všech čtyř protagonistů? Pestrou paletu situací, které zažívá každý z nás, hrají s gustem a celým tělem. Navíc znějí jak muzikálové hvězdy a že to mají v krvi. Vytříbené kvarteto Radim Madeja, Petr Mikeska, Veronika Bajerová a Hana Marie Maroušková hraje jak o život, ale přitom vtipně a lehce a s nadhledem. Ostatně, během premiéry bylo mnoho potlesků na otevřené scéně.

Na to, že každý z nich ztvárňuje ve víc než dvouhodinovém představení plejádu postav a charakterů, také spoustu písniček či popěvků, vtipné choreografie i převleků, jsou obdivuhodně proměnliví a svěží. Zvláště kdy je libě doprovázejí klavírista Zdeněk Dočekal a houslista (Jan Bradáč nebo Veronika Linhartová).

Mladoboleslavské představení, kde vyznívají originální písně Jimmyho Robertse i nosné hlasy, má alei to podstatné, co dělá barevnou škálu nejrůznějších podob vztahů mezi mužem a ženou. A tady musím opět zmínit jak nápaditého režiséra Mikoláše Tyce, tak činoherce, kteří umějí zazářit i v muzikálovém žánru.

miluji te foto3

Zdroj foto: Jarmila Vlčková


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Tereza Kadečková: Draků není nikdy dost

116339490 210826513650369 423286207714227236 nO dracích a lidech je název debutového románu mladé české autorky Terezy Kadečkové. Proč si zvolila zrovna tuto tématiku a žánr? Byl rozdíl v psaní povídek a p...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Veronští milenci z Bratislavy konečně v Praze a Brně

romeo julia 200Nesmrtelný příběh velké lásky Romea a Julie v podání slovenských hereckých hvězd zpestří program Letních shakespearovských slavností v pouhých čtyřech večerech. V Brně se hraje 10. a 11., v Praze pak 13. a 14. srpna. Generálním partnerem ...


Literatura

Stewart Pearce, Richard Crookes: Andělé Atlantidy – fascinujícím způsobem zpracované dílo!

Andele Atlantidy 200Každá ze 44 nádherně provedených vykládacích karet představuje určitý vzkaz archandělů Atlantidy. Karty zobrazují archanděly, kteří vám přinášejí lásku a moudrost, jako světelná tělesa ve tvaru koule

Divadlo

Kouzelný rodinný muzikál podle knihy Roalda Dahla

Matilda200V roce 1988 vydal hvězdný anglický romanopisec Roald Dahl knihu, která se vedle jeho dalších dětských knížek jmenuje vlastně obyčejně. Posuďte sami: Jakub a obří broskev, Karlík a továrna na čokoládu, Fantastický pan Lišák – a Matilda. Příběh malé hol...

Film

Thrillerová Carrie z roku 1976 má co říci i dnes

200filmNovela Carrie má pro kariéru mistra literárního hororu Stephena Kinga zcela zásadní význam. Díky jejímu komerčnímu úspěchu mohl rezignovat na učitelské řemeslo a začít se plně věnovat psaní, což se později ukázalo jako vynikající volba. Vzhledem ke zmiňov...