Mrazivé echo

Mrazivé echo

Tisk

mrazive echo 200Nakladatelství Kalibr vydalo v listopadu psychologický thriller Mrazivé echo britské autorky C. J. Carverové. Dokázali byste svěřit svůj život do rukou nejlepšího přítele z dětství?Kdo je C. J. Carverová?

Autorka (* 1959) se považuje za napůl Angličanku a napůl Australanku, je vášnivou cestovatelkou a milovnicí dobrodružství v nejrůznějších formách. Její knihy vycházejí po celé Evropě i v USA a byly přeloženy do více jak 16 jazyků. Mrazivé echo je první knihou ze série Psycholog Harry Hope.

Jak minulost ovlivňuje přítomnost

V dětství byli Harry, Lucas a Guy nejlepšími kamarády, ale udělali lumpárnu a jejich přátelství se rozpadlo. O mnoho let později poznáváme hlavního hrdinu našeho příběhu, psychologa Harryho, který je povolán jako konzultant ke zrůdnému případu, kdy je v ledě nalezena hlava, stažená z kůže a s vyříznutým jazykem. Události naberou rychlý spád, kdy ž vyjde najevo, že oním mrtvím je jeho dávný přítel Guy. Zanedlouho zmizí Harryho pacient a jakoby náhod nebylo dost, při vyšetřování potkává i Lucase. Kruh se uzavírá, jde o lidské životy a Harry se musí rozhodnout, jestli bude riskovat a uvěří Lucasovi.

Hrdina a ti ostatní

Autor nám nejdřív ukáže událost v minulosti, od které se odvíjí pozdější události a fakt, že nás občas minulost dožene. Pak nás uvrhne do přítomnosti a my poznáváme protagonistu Harryho, který nemůže zapomenout na minulou ženu, rád se napije a prostě je to celkově takový sympatický chlapík. Jako protiklad tu máme Lucase, který už v mládí vystupoval arogantně, měl problém s autoritami a teď dokonce i se zákonem. Tento rozpor se vine celou knihou, ale nenechte se mýlit, ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá.

Mé doporučení

Mrazivé echo bylo pěkné napínavé čtení se zajímavými postavami a nečekanými zvraty a hádám, že popis detektivního vyšetřování spolu s nečekaným závěrem bude vyhovovat všem těm čtenářům, kteří rádi detektivky s prvky psychologického thrilleru.

mrazive echo

Název: Mrazivé echo
Autor: C. J. Carverová
Originální název: Cold Echo (2019)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 272
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/mrazive-echo/kniha/12414/


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Aleš Cibulka, moderátor České tajenky a Toboganu, zahradničí a chystá se koupit vertikutátor

ales cibulka200S Alešem Cibulkou se od ledna letošního roku můžeme potkat vpodvečer každého všedního dne u České tajenky. Tato vědomostní ryze česká soutěž, kterou připravila TV Barrandov, si rychle našla...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

Hellboy číslo 6 uzavírá s Podivnými místy jednu kapitolu

hellboy6 200Nakladatelství Comics centrum vydalo v únoru druhé upravené vydání Hellboye s pořadovým číslem šest a lákavým názvem Podivná místa. Poslední Mignolou kreslený díl přináší dva temné příběhy a ukazuje, jak komplexní je svět kolem Hellboye.

...

Literatura

Román Matky – mateřství v hraniční situaci

matky HOST 200Každá matka chrání své dítě, má to v sobě zakódováno. A v mezní situaci každá dokáže zdolat jakoukoliv hranici, jen aby pomohla vlastnímu dítěti. Někdy musí popřít sama sebe, aby potomka zachránila, jindy se postaví proti němu v domnění, že...

Divadlo

Hladová země ukazuje, jakou moc mají peníze

hladova zeme perexPředstavte si městečko, kde lidé pracují jen minimálně. Většinu času stráví na hostinách a oslavách. Za místní pracují chlapi v dolech, kteří kutají. Jediné, co musí místní udělat, je požehnat jim a poslat je pod zem. A jít to pa...

Film

Začíná nová filmová přehlídka

3 kino 200V říjnu se obrazně řečeno roztrhnul pytel s nejrůznějšími filmovými přehlídkami pořádanými v Praze. Skončila přehlídka věnovaná střední Evropě, seznamující s (některými) novými filmy z Česka, Slovenska, Maďarska  a Polska, přičemž ...