Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Tisk

seda jako popel 200Nechte se zlákat a přečíst si napínavý příběh Šedá jako popel od rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski, který v dubnu vydalo nakladatelství Kalibr. Jedná se o druhý díl knižní série z plánovaných tří, ale můžu říct, že dobře funguje i jako samostatný příběh. Stojí za to!Rakouská autorka

Ursula Poznanski se narodila v roce 1968 ve Vídni, studovala na několika tamních univerzitách a nakonec pracovala jako redaktorka v nakladatelství odborné lékařské literatury. Po oslňujícím úspěchu románů pro mládež se dnes již věnuje výhradně psaní. Žije s rodinou jižně od Vídně. Česky si můžete přečíst její romány Pět, Slepí ptáci, Hlasy, Stín a také první díl kriminální této série Ani mrtvá, ani živá.

Šedá jako popel

Prodavačka květin na vídeňském hlavním hřbitově Carolin se neustálé obává o svůj život a ohlíží se přes rameno, jestli nemá za zády své kruté pronásledovatele z minulosti. To je důvod, proč si dává na vše pozor a nikdy nechodí do práce stejnou cestou. Opakovaně se ale přihodí něco, co ji zdvihne ze židle a rozezvučí její vnitřní alarm. Někdo maluje na hroby satanistické symboly a co hůř, otvírá hroby a vytahuje z nich pozůstatky. Zanedlouho na sebe nenechá čekat mrtvola. Co se na hřbitově vlastně děje a kdo za tím stojí? Proč se kolem hřbitova ochomýtá podezřelý mladík? A jak se Caro dokáže zbavit nechtěné pozornosti policie?

Thriller po Rakousku

Oko neomylně přitáhne poutavá obálka a k dokreslení reálií pomůže mapa vídeňského centrálního hřbitova na předsádce knihy. Šedá jako popel mě chytl a nepustil a může za to napínavý jazyk autorky, zamotaný (a často temný až brutální) příběh s prolínající se minulostí a přítomností a taky originální prostředí hřbitova, kde se vyprávění hlavně odehrává. Jedná se prostě o něco jiného, než na co jsme zvyklí, tedy vyšetřování týmu policistů. Tady máme protagonistku, která jedná na vlastní pěst, mnohdy neuváženě, ale o to víc je nám bližší, lidštější. Nemůžu se dočkat, až příští rok vyjde závěrečný díl příběhu houževnaté Caro, Rudá jako oheň.

Pokud bažíte po nezvyklém příběhu bez policistů v hlavní roli, ale o nic méně akčnějším, navíc s netradičním (pro někoho možná trochu morbidním, záleží na úhlu pohledu) prostředím, vřele vám doporučuji vyzkoušet sérii Vanitas, neprohloupíte!

seda jako popel

Název: Šedá jako popel
Autor: Ursula Poznanski
Série: Vanitas (2. díl)
Žánr: thriller
Originální název: Grau Wie Asche (2020)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 296
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/seda-jako-popel/kniha/14671/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál: Zámek Sychrov

Sychrov 200Milí čtenáři, prázdniny se již chýlí ke konci a s nimi končí i náš turistický seriál v němž jsme nahlíželi pod pokličku různých turistických cílů. Seznámili jsme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podívali jsme se na zoubek strašidlům ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Soukromé životy – ideální čtení k vodě

soukrome zivoty 200Kniha Soukromé životy od Tasminy Perry nás zavede do prostředí slavné právnické firmy, kterou využívají především celebrity, když potřebují něco zamést pod koberec. Jenže nejsou to jen ony, kdo pot...


Literatura

Scrutonov sprievodca vínom a životom

scr200Myslíte si, že máte vzťah k vínu? Určite sa mýlite!

...

Divadlo

Novým rektorem JAMU bude MgA. Petr Michálek

jamu michalek 200Novým rektorem Janáčkovy akademie múzických umění byl při dnešním zasedání zdejšího akademického senátu zvolený Mg.A. Petr Michálek, který se této vrcholné akademické funkce ujme počátkem února 2022.

...

Film

Německy mluvené filmy dorazí do Prahy a Brna

pr 200Mnohé filmů, které v české distribuci sotva spatříme, zprostředkovávají početné přehlídky - tak se pořádají přehlídky středoevropských kinematografií, snímků natočených ve francouzštině, španělštině, nyní též německy. Festival německy mluvených filmů zvaný...