Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Tisk

seda jako popel 200Nechte se zlákat a přečíst si napínavý příběh Šedá jako popel od rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski, který v dubnu vydalo nakladatelství Kalibr. Jedná se o druhý díl knižní série z plánovaných tří, ale můžu říct, že dobře funguje i jako samostatný příběh. Stojí za to!Rakouská autorka

Ursula Poznanski se narodila v roce 1968 ve Vídni, studovala na několika tamních univerzitách a nakonec pracovala jako redaktorka v nakladatelství odborné lékařské literatury. Po oslňujícím úspěchu románů pro mládež se dnes již věnuje výhradně psaní. Žije s rodinou jižně od Vídně. Česky si můžete přečíst její romány Pět, Slepí ptáci, Hlasy, Stín a také první díl kriminální této série Ani mrtvá, ani živá.

Šedá jako popel

Prodavačka květin na vídeňském hlavním hřbitově Carolin se neustálé obává o svůj život a ohlíží se přes rameno, jestli nemá za zády své kruté pronásledovatele z minulosti. To je důvod, proč si dává na vše pozor a nikdy nechodí do práce stejnou cestou. Opakovaně se ale přihodí něco, co ji zdvihne ze židle a rozezvučí její vnitřní alarm. Někdo maluje na hroby satanistické symboly a co hůř, otvírá hroby a vytahuje z nich pozůstatky. Zanedlouho na sebe nenechá čekat mrtvola. Co se na hřbitově vlastně děje a kdo za tím stojí? Proč se kolem hřbitova ochomýtá podezřelý mladík? A jak se Caro dokáže zbavit nechtěné pozornosti policie?

Thriller po Rakousku

Oko neomylně přitáhne poutavá obálka a k dokreslení reálií pomůže mapa vídeňského centrálního hřbitova na předsádce knihy. Šedá jako popel mě chytl a nepustil a může za to napínavý jazyk autorky, zamotaný (a často temný až brutální) příběh s prolínající se minulostí a přítomností a taky originální prostředí hřbitova, kde se vyprávění hlavně odehrává. Jedná se prostě o něco jiného, než na co jsme zvyklí, tedy vyšetřování týmu policistů. Tady máme protagonistku, která jedná na vlastní pěst, mnohdy neuváženě, ale o to víc je nám bližší, lidštější. Nemůžu se dočkat, až příští rok vyjde závěrečný díl příběhu houževnaté Caro, Rudá jako oheň.

Pokud bažíte po nezvyklém příběhu bez policistů v hlavní roli, ale o nic méně akčnějším, navíc s netradičním (pro někoho možná trochu morbidním, záleží na úhlu pohledu) prostředím, vřele vám doporučuji vyzkoušet sérii Vanitas, neprohloupíte!

seda jako popel

Název: Šedá jako popel
Autor: Ursula Poznanski
Série: Vanitas (2. díl)
Žánr: thriller
Originální název: Grau Wie Asche (2020)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 296
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/seda-jako-popel/kniha/14671/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

10. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

10 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Všechny vůně Afriky přinášejí pižmo sexu i pachuť smrti

Vsechny-vune-Afriky 200Nakladatelství Jota přináší tentokrát především čtenářkám toužícím po dobrodružství v exotické Africe román Zuzany Beranové Všechny vůně Afriky, který se odehrává v Keni. Hlavní hrdinkou p...


Literatura

Matematika zločinu, kde mnohá čísla nesedí

matematika zlocinu 200Vydavatelství CPress vydalo dokumentární detektivku Matematika zločinu vycházející ze stejnojmenného podcastu.

...

Divadlo

Tomáš Baťa ožil prostřednictvím Gustava Řezníčka

bata-tomas 200Městské divadlo Zlín nechalo ožít Tomáše Baťu, ševce, podnikatele, starostu, jednoduše velkou osobnost nejen českých dějin. Nesnažilo se o žádnou životopisnou hru ani nudný výklad, šli na to po svém a velmi dobře. Režisér Dodo Gombár a př...

Film

Temný rytíř povstal představuje důstojné zakončení Nolanovy temné trilogie

temny rytir povstalFanoušci temného rytíře se konečně dočkali. Po bezmála čtyřech letech se Bruce Wayne alias maskovaný hrdina z Gotham city opět vrací na plátna kin. To vše prostřednictvím režiséra, který před téměř sedmi let...