Bezútěšná severská Pustina

Bezútěšná severská Pustina

Tisk

pustina 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr v Edici světový bestseller knihu mladé švédské autorky Stiny Jackson Pustina. Máte-li rádi severský styl, až hmatatelné pocity zoufalství a deprese, na tomto díle si pošmáknete.Představíme autorku

Stina Jackson (*1983) pochází z malého přímořského města Skelleftea na severu Švédska. V roce 2016 se s manželem přestěhovala do amerického Denveru, kde také napsala svůj veleúspěšný debut Stříbrná cesta. Za tento ponurý thriller, jeho se jen ve Švédsku za jediný rok prodalo přes 300 000 výtisků, získala vycházející hvězda severské krimi hned několik prestižních žánrových ocenění a stala se vycházející hvězdou severské krimi.

A příběh?

Ten je vedlejší, prim hraje skličující prostředí švédského venkova, místo, kde byste nechtěli žít a které dýchá zoufalstvím. Všichni v Pustině jsou nějak poznamenaní. Berou drogy, chlastají první ligu, sex funguje jako nezávazná zábava nebo dokonce platidlo. Lidé se cítí rozervaní a hledají únik. Není práce, nejsou peníze, nejsou vyhlídky. Do takového světa dorazí informace, že starý despotický Vidar je nalezen mrtvý. Jeho dcera Liv, která celý život strávila v jeho domě, poznamenaná tragickým osudem, před sebou najednou pro sebe i syna Simona vidí naději. Jenže ne všechno je tak jednoduché, jak na první pohled vypadá.

Čím zaujme

Severské krimi už jsem četla, ovšem toto je něco trochu jiného. Až bych si myslela, že ve Švédsku jen všichni pijí kafe a litují toho, co mohlo být a svou neutěšenou přítomnost se snaží přehlušit drogami nebo sexem. Mocná a ž nelítostná příroda, kořeny v tomto drsném kraji jen prohlubují nesmyslnost života. Do toho vyšetřování smrti, pohledy do minulosti a nbečekané rozuzlení, snad třeba i parsek naděje na konci. Určitě si své čtenáře i přes pomalejší rozjezd a díky ponurosti a až nepříjemně vlezlé tísnivosti najde.

pustina

Název: Pustina
Autor: Stina Jackson
Název originálu: Ödesmark (2020)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 320
Hodnocení: 65 %

https://www.euromedia.cz/pustina/kniha/10657/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Party manažerka Vítání prváků vzkazuje: „Jsem Sebi. Přijďte!“

sebi 200Kdo nebyl na Vítání, jakoby nikdy nestudoval! To nyní musí pochopit všichni čtenáři tohoto rozhovoru s party manažerkou letošního Vítání prváků charismatickou Sebi Hájkovou. Ta na sebe práskla...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Hellboy číslo 6 uzavírá s Podivnými místy jednu kapitolu

hellboy6 200Nakladatelství Comics centrum vydalo v únoru druhé upravené vydání Hellboye s pořadovým číslem šest a lákavým názvem Podivná místa. Poslední Mignolou kreslený díl přináší dva temné příběhy a ukazuje, jak komplexní je svět kolem Hellboye.

...

Literatura

„Dort musí být zážitkem“

sexy dorty 200Kuchařky Josefa Maršálka se těší velké oblibě a není proto divu, že v nakladatelství XYZ vyšla loni jeho další kniha zaměřená na Sexy dorty.

...

Divadlo

Talentovaní ochotníci si dali dostaveníčko na kroměřížském divadelním festivalu

divadlo200Celkem sedm inscenací se představilo ve dnech 18. - 21. května v rámci 16. ročníku Divadelního festivalu Ludmily Cápkové v Kroměříži. Vedle toho proběhlo pár doprovodných akcí – křest knižní publikace 70 let divadelního spolku v Kroměříži, koncert sk...

Film

Filmová přehlídka Studia Béla

altStudio Béla oslavilo čtvrt roku svého provozu filmovou přehlídkou ukázek a tipů na zajímavé filmy. Šéfredaktor časopisu Cinepur Jan Kolář a filmoví kritici Aleš Stuchlý z rádia Wave a Ant...