Pozor, Sleduje tě!
Kultura21.cz

Pozor, Sleduje tě!

sleduje te 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr napínavou detektivní knihu Sleduje tě britského autora Charlieho Gallaghera, která by rozhodně neměla ujít vaši pozornosti, holdujete-li tomuto žánru.Na autora si dávejte pozor

Charlie Gallagher je pseudonym anglického spisovatele detektivních románů, který už přes dekádu pracuje u policie, kde vystřídal řadu pozic. Je autorem sedmidílné série Langthorne, několika samostatných románů a zatím pětidílné série se seržantkou Maddie Ivesovou. Sleduje tě je první knihou v sérii Maddie Ivesová a já jen doufám, že brzy vyjde v češtině další díl.

Zápletka rozhodně upoutá

Ambiciózní seržantka Maddie Ivesová po práci v utajení nastoupila u policie daleko od domova. Na nové pozici má na starost pohřešované a mimojiné se k ní dostane oznámení o pohřešované alkoholičce, která byla už mnohokrát nahlášena jako nezvěstná. Stojí za jejím zmizení alkoholový večírek nebo jde o něco víc? Zkušeného staršího inspektora Harryho Blakera přivolají k na první pohled jednoduchému případu srážky a ujetí od nehody. Jde o tragickou nehodu nebo je to složitější? Policisté nakonec zjišťují, že jejich případy spolu souvisejí a že sázky jsou hodně vysoko.

A autorův podpis ještě víc

Dát dohromady dva nesourodé detektivy, z nichž každý má nějakou minulost a nějaké to překvápko v rukávu, výpovědi oběti a dokonce myšlenky pachatele, to je náročný úkol, ale autor se ho zhostil nadmíru dobře. Sice jsou postavy i události fiktivní, ale zkušenosti z policejní praxe se mu upřít nedají a dodávají příběhu autentičnosti. Kniha je svižná, má spád a nutí vás hltat stránku za stránkou – a tak by to mělo být. Rozhodně doporučuji!

sleduje te

Název: Sleduje tě
Autor: Charlie Gallagher
Název originálu: He Is Watching You (2019)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 320
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/sleduje-te/kniha/11376/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Extrémní a tápající postavy v chytrém divadle, které občas bolí

200 tvarPřinášíme vám rozhovory se třemi členy souboru OLDstars, složeného ze studentů pražských uměleckých škol, kteří ztvárňují hlavní role v představení TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga – Annou Peřinovou (Olga), Jeníkem Tylem (Pavel) a Ma...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Když na odplatu čekáte příliš dlouho

srdce 200Český knižní trh je poslední dobou zaplaven severskou krimi – a není se čemu divit, protože jde o velmi kvalitní a čtivé kousky. Do mého čtecího pole se v poslední době dostávali hlavně Švédové, takže jsem byla ráda, že nastala změna a měla jsem možn...


Literatura

Lobbing není takový, jak si většina lidí myslí

vsichni jsme lobbiste 200V nakladatelství Grada vyšla kniha Václava Nekvapila s názvem Všichni jsme lobbisté představující toto velmi zajímavé odvětví.

 

...

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

Konečně jsme se dočkali knihy hovorů s Ermannem Olmim

rozhovory olmi elrmannoItalské režiséry známe útržkovitě, a navíc spíše ty z dřívějších dob - Rosselliniho, De Siku, Felliniho, Antonioniho, Pasoliniho. Zajisté k nim můžeme přiřadit také Ermanna Olmiho, ja...