Encyklopedie technik přežití

Encyklopedie technik přežití

encyklopedie technik preziti 200V srpnu vyšla u nakladatelství universum encyklopedie pro každého zálesáka, vojáka či dobrodruha Encyklopedie technik přežití. Že jde opravdu o vytuněný kousek dokazuje i fakt, že jde již o druhé vydání této parádní bichle!

 

 

Tato encyklopedie na téměř 450 stránkách ukazuje celou řadu možných situací a nabízí spoustu praktických rad, jak se zachovat v situacích, kdy nám může jít o život. Je velmi přehledně sepsána a nabízí hromadu černobílých náčrtů a obrázků, které nám mohou být nápomocné zejména v praxi.

Kniha se dělí na tyto sekce, jež se dále větví: Úvod, Příprava na přežití, Přežití na domácí půdě, Přežití v terénu, Lov a pasti, Sebeobrana, Přežití v nehostinném podnebí, Jak si poradit ve zlé situaci a nechybí Slovník a praktický Rejstřík.

Překvapilo mě množství situací, které jsou v knize zaznamenány a také, jak dopodrobna se některým věcem věnuje. To je například vliv stresu na naši psychiku a jak ho zmírnit a že je třeba trénovat nejen fyzickou odolnost, ale i tu psychickou. Dále mě zaujalo, že se tolik věnuje výbavě a připomíná nám ty nejzákladnější věci, třeba jak se správně obléci nebo že správná hygiena je prevencí proti nejrůznějším nemocem. Hodně místa je právem věnováno základům první pomoci. Osobně mě moc nebavilo jedny z posledních kapitol, kde se zaměřují hlavně na vojáky a třeba radí, jak utéct ze zajetí nebo jak přežít výslechy a mučení.

Encyklopedie technik přežití všemi deseti doporučuji lidem, kteří mají rádi přírodu a zajímají se o dění kolem sebe a rádi by si poradili v nejrůznějších situacích, kdy ne nutně jde o život, ale kdy bychom měli být ve střehu a vědět, jak se máme správně zachovat.

encyklopedie technik preziti

Název: Encyklopedie technik přežití
Autor: kolektiv autorů
Název originálu: The Ultimate Survival Guide (2014)
Žánr: encyklopedie
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 448
Hodnocení: 100 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/encyklopedie-technik-preziti-psychicka-vydrz-extremni-podnebi-nebezpecny-teren-prvni-pomoc-navigace-stavba-pristresi-hledani-potravy/kniha/13280/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Kamila Nováková: Jako správní nomádi jsme chtěli mít co nejvíce zvířat a pastvin

kovbojky obalkaNedávno vyšla kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo. Kniha je nejen o chovu koní, o lidských a zvířecích dobrácích i potvorách, o krásách přírody v Jeseníkách, o nezaměnitelném kouzlu života v těchto horách,...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Girl Online už jde svou cestou


Girl Online Jdesvoucestou200Nakladatelství JOTA vydalo do letních dní závěrečný díl trilogie o Girl Online od populární blogerky a Youtuberky Zoe Sugg. Jak se bude tentokrát Penny dařit?

 


Literatura

Vombat Jirka – Knížka na nočník

vombat200Tahle překrásná knížka, určená pro nejmenší děti a jejich zoufalé rodiče v případě, že se ne a nedaří jejich dítěti vykakat se na nočníku, mě velmi zaujala. O vombatech se zcela běžně v dětských knížkách nedočtete. A tenhle vombatí kluk Jirka se značn...

Divadlo

Slam poetry exhibice vol.8

slam poetry report200První letošní pražská exhibice se uskutečnila ve čtvrtek 7. února, již tradičně v Rock Café. Osm slamerů, finálový rozstřel a značně vypjaté emoce. Letošní start do soubojů básníků se rozhodně povedl, vydali ale...

Film

Dětská hra 2 je plná veselého zabíjení

detska hra2 plakat 200Film Dětská hra 2 (1990) je horor ze staré školy. Upřímný malý chlapec si chce hrát a užívat života, když najednou se mu do cesty připlete panenka očarovaná kouzly Voodoo. Něco podobného se může stát každému ...