Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

klasicka filozofie v kostce 200V srpnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum kniha Klasická filozofie v kostce od amerického autora Michaela Moora. Slibuje nám kompletního průvodce antickou filozofií, včetně Pythagora, Sókrata, Platóna, Aristotela či Epikúra.Slavný autor

Michael Francis Moore (* 1954) je úspěšný avšak také velice kontroverzní americký filmový a televizní režisér, scenárista, producent a spisovatel. Jeho tvorba je zaměřená proti americkému zdravotnímu systému, ozbrojenému násilí, destruktivním zásahům člověka a průmyslových korporací do přírody a v poslední době ve velké míře proti bývalému americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi a jeho administrativě.

Jeho film Bowling for Columbine získal Oscara za nejlepší dokument a drží kasovní rekord jako nejúspěšnější dokument všech dob. Je také tvůrcem klasických dokumentárních filmů Roger a já a Velký, získal cenu Emmy za pořad TV Nation, je autorem vysoce uznávaného televizního seriálu Strašná Pravda. Za film Fahrenheit 9/11 získal Zlatou palmu v Cannes.

K obsahu knihy

Kniha je přehledně rozdělena na Úvod, zajímavé jsou Rodokmeny filozofů, kde se dovídáme o členění jednotlivých škol a vztahu žák-učitel; poté následuje 22 kapitol, které se věnují převážně konkrétním filozofům (kromě první Co je antická filozofie? a velmi podnětné poslední kapitoly s názvem Dědictví antické filozofie); nechybí praktický Slovníček, Rejstřík a Obrazový materiál.

Ke knize samotné

Kniha pokrývá asi tisíc let komplexní antické filozofie, proto nemůžeme čekat rozpitvání jednotlivých filozofů a jejich teorií dopodrobna. Jedná se spíše o ucelený sborník toho nejdůležitějšího u vybraných filozofů, doplněný o názorná schémata, diagramy, přehledy a tabulky. Tato kniha bude výborným doplňkem studentům filozofie či lidem, kteří si chtějí doplnit nebo osvěžit vzdělání z tohoto oboru.

klasicka filozofie v kostce

Název: Klasická filozofie v kostce
Autor: Michael Moore
Název originálu: Classical Philosophy in a Nutshell
Žánr: encyklopedie
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 240
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/klasicka-filozofie-v-kostce/kniha/11591/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Přesvědčit klienta, že moje práce je nejlepší, je pro mne důležité“, říká japonská stylistka Kumie Holý

Kumie & Petr HolyPod pojmem kimono si většina z nás vybaví tradiční japonský oděv se složitým vázáním, nošený při speciálních příležitostech. Japonská stylistka Kumie Holý však boří zaběhnuté st...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Příběh o lásce a mateřství v dobách komunismu

Hájovna 100Karla Kubíková vás ve svém románu Hájovna vezme zpět v čase do vojenského pásma, kde jedna mladá rodina prožívá dramata se sovětskými vojáky za zády. Podtitul Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce je potom všeříkající.

...

Literatura

Jde o to i bez lepku!

kucha200V roce 2006 byla potomku Radky Vrzalové diagnostikována celiakie. Toto vážné zdravotní omezení postihuje stále více lidí a začíná být opravdovou hrozbou pro společnost. Ale Vrzalová se nevzdala a jako správná matka se snažila svému dítěti všemožně pomoc...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Filmy ze střední Evropy

filmy stredni evropy klipPod střechou Maďarského kulturního střediska v Praze se od čtvrtka 25. října do neděle 28. října 2012 pořádá přehlídka Současná filmová tvorba – střední Evropa. Přiblíží zajímavá díla nejen ...