Pozor! Za tebou
Kultura21.cz

Pozor! Za tebou

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 
O autorce

Sibel Hodge je anglická autorka, která v českém překladu debutovala psychothrillerem Faleš (2020), který si získal popularitu a pochvalné recenze. Je to vášnivý člověk a stoupenkyně práv zvířat. Její žánrově rozmanité knihy byly nominovány na nejrůznější literární ceny a patří mezi nejprodávanější například ve Velké Británii, USA, Austrálii i Německu.

O příběhu

Mladá a krásná Chloe Bensonová se probudí v děsivé kobce, ale nakonec se jí podaří utéct. Jejímu příběhu o únosu však nevěří ani doktoři, ani policie, dokonce ani manžel Liam. Chloe však není blázen a rozhodne se na vlastní pěst přijít na to, co se jí stalo a proč si nepamatuje hned několik dní ze své minulosti. Odhalí prodělaná traumata, ale musí se mít na pozoru, protože někdo usiluje o její život.

O mých pochybách

Když jsem si uvědomila, že kniha má jen něco přes dvě stě stran, tak jsem byla na obavách, jak si autorka dokáže poradit s věrným zachycením myšlenkových pochodů jednotlivých postav a logicky postavit příběh, aby měl hlavu a patu. Ale mé obavy nebyly na místě, povedlo se to zdárně a já měla z knihy dobrý pocit, ačkoliv jsem už od první kapitoly věděla, kdo za tím stojí a autorka jela podle klišoidní šablony.

O tom, komu ji doporučit

Pokud máte rádi knihy na jeden-dva dny, při kterých nemusíte moc přemýšlet, ale hlava si odpočine a zabaví se, pak je Za tebou vhodnou volbou pro vás. Příběh je průhledný, ale hrdinčino skládání minulosti dohromady neurazí.

za tebou

Název: Za tebou
Autor: Sibel Hodge
Žánr: thriller
Originální název: Look Behind You (2014)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 216
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/za-tebou/kniha/10574/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Osmy: Podepsal. Za nás za všechny. Režisér Jiří Strach: Co jsem chtěl, to jsem také natočil

osmy 200Příběh jednoho dne ze života Richarda, až nudně obyčejného socialistického úředníka, kterému se sesype na hlavu hromada katastrof, která z něj nechtěně udělá hrdinu. Děsivé trhání osmiček, prozrazená vdavekchtivá milenka, vyhazov z práce, vytopený byt,...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Hluboká modř moře: Láska na divokém pobřeží Bretaně

hlubokaNěmecká autorka Marie Lamballe vydala po úspěšném románu Hortenziová zahrada svou další knihu s názvem Hluboká modř moře. Čtenářky se opět mohou těšit na romantický příběh lásky, která se odehrává na bretaňském pobřeží.

...

Literatura

Arab mi šahá na babu...

arabove200 Ne, tento příspěvek se nebude týkat hravého Nohavicova popěvku, nýbrž dvou knížek, které se snaží mapovat, kam se arabský, či šířeji muslimský, svět v posledních letech vlastně pohnul, kam až se vyostřil konflikt nikoli jen protikladných, ale hlavně...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Peter Gábor v jednom kole

peter gabor 200Už dvacet inscenací, pod nimiž je podepsán jako režisér, má na svém kontě v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě Peter Gábor. Jeho prozatím poslední prací je hra nizozemských autorů Hermana Kocha a Keese Prinse Večeře, jejíž česk...