Pozor! Za tebou

Pozor! Za tebou

Tisk

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 
O autorce

Sibel Hodge je anglická autorka, která v českém překladu debutovala psychothrillerem Faleš (2020), který si získal popularitu a pochvalné recenze. Je to vášnivý člověk a stoupenkyně práv zvířat. Její žánrově rozmanité knihy byly nominovány na nejrůznější literární ceny a patří mezi nejprodávanější například ve Velké Británii, USA, Austrálii i Německu.

O příběhu

Mladá a krásná Chloe Bensonová se probudí v děsivé kobce, ale nakonec se jí podaří utéct. Jejímu příběhu o únosu však nevěří ani doktoři, ani policie, dokonce ani manžel Liam. Chloe však není blázen a rozhodne se na vlastní pěst přijít na to, co se jí stalo a proč si nepamatuje hned několik dní ze své minulosti. Odhalí prodělaná traumata, ale musí se mít na pozoru, protože někdo usiluje o její život.

O mých pochybách

Když jsem si uvědomila, že kniha má jen něco přes dvě stě stran, tak jsem byla na obavách, jak si autorka dokáže poradit s věrným zachycením myšlenkových pochodů jednotlivých postav a logicky postavit příběh, aby měl hlavu a patu. Ale mé obavy nebyly na místě, povedlo se to zdárně a já měla z knihy dobrý pocit, ačkoliv jsem už od první kapitoly věděla, kdo za tím stojí a autorka jela podle klišoidní šablony.

O tom, komu ji doporučit

Pokud máte rádi knihy na jeden-dva dny, při kterých nemusíte moc přemýšlet, ale hlava si odpočine a zabaví se, pak je Za tebou vhodnou volbou pro vás. Příběh je průhledný, ale hrdinčino skládání minulosti dohromady neurazí.

za tebou

Název: Za tebou
Autor: Sibel Hodge
Žánr: thriller
Originální název: Look Behind You (2014)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 216
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/za-tebou/kniha/10574/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Temperamentní tango na nádvoří historického pivovaru v Dalešicích

Quintet perexMezinárodní hudební festival Petra Dvorského nabídne ve svém jubilejním 20. ročníku svým posluchačům temperamentní tango. Abychom se o tangu a jeho protagonistech z Escualo Quintetu dověděli více, položili jsme několik otázek Jakubovi Jedl...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Dina a tajemství starých tenisek

dina200Dina je osmiletá školačka, která jede s tatínkem na výlet za tetou. No, vlastně ne na výlet, ale na prázdniny. A vůbec neví, co ji tam čeká. Tuhle tetu nezná a tu její vesničku, s tím legračním názvem Velká Hučka, už vůbec ne. Ale přesto se do Hučky těší. ...


Literatura

Přečtěte si detektivku V temnotě

v temnote 200V březnu vydalo nakladatelství Cosmopolis druhý díl detektivní série Mikea Omera s forenzní psycholožkou Zoey Bentleyovou v hlavní roli. Detektivka V temnotě lehce navazuje na první díl, přesto se ale dá číst samostatně a jedná se o pohodové n...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Příběh o literatuře, životě a vášni

Colette perexFrancie, konec 19. století. Gabrielle Colette (Keira Knightley) je obyčejná dívka z malé vesnice. Její život se ale změní, když se do ní zamiluje populární spisovatel Willy (Dominic West). Ožení se s ní, a tak se Gabrielle přestěhuje za ním do...