Pozor! Za tebou

Pozor! Za tebou

Tisk

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 
O autorce

Sibel Hodge je anglická autorka, která v českém překladu debutovala psychothrillerem Faleš (2020), který si získal popularitu a pochvalné recenze. Je to vášnivý člověk a stoupenkyně práv zvířat. Její žánrově rozmanité knihy byly nominovány na nejrůznější literární ceny a patří mezi nejprodávanější například ve Velké Británii, USA, Austrálii i Německu.

O příběhu

Mladá a krásná Chloe Bensonová se probudí v děsivé kobce, ale nakonec se jí podaří utéct. Jejímu příběhu o únosu však nevěří ani doktoři, ani policie, dokonce ani manžel Liam. Chloe však není blázen a rozhodne se na vlastní pěst přijít na to, co se jí stalo a proč si nepamatuje hned několik dní ze své minulosti. Odhalí prodělaná traumata, ale musí se mít na pozoru, protože někdo usiluje o její život.

O mých pochybách

Když jsem si uvědomila, že kniha má jen něco přes dvě stě stran, tak jsem byla na obavách, jak si autorka dokáže poradit s věrným zachycením myšlenkových pochodů jednotlivých postav a logicky postavit příběh, aby měl hlavu a patu. Ale mé obavy nebyly na místě, povedlo se to zdárně a já měla z knihy dobrý pocit, ačkoliv jsem už od první kapitoly věděla, kdo za tím stojí a autorka jela podle klišoidní šablony.

O tom, komu ji doporučit

Pokud máte rádi knihy na jeden-dva dny, při kterých nemusíte moc přemýšlet, ale hlava si odpočine a zabaví se, pak je Za tebou vhodnou volbou pro vás. Příběh je průhledný, ale hrdinčino skládání minulosti dohromady neurazí.

za tebou

Název: Za tebou
Autor: Sibel Hodge
Žánr: thriller
Originální název: Look Behind You (2014)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 216
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/za-tebou/kniha/10574/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

ROZHOVOR: Radmila Zrůstková

Rozhovor 200Radmila Zrůstková patří mezi první české autorky, které napsaly knihu o raw food, živé stravě.  Vitariánství bylo do nedávné doby neznámým pojmem a tato žena pojala tento styl stravování velmi tvůrčím způsobem. Její kuchařka je jedním slovem úža...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Jsou zde další inspirativní příběhy – tentokrát o sportovcích

pribehy-sampionu-pro-budouci-sportovni-hvezdy 200V nakladatelství Presco Group vydali další knihu o významných lidech – tentokrát zaměřenou na sportovce. Kniha má název PŘÍBĚHY ŠAMPIONŮ – Pro budoucí sportovní hvězdy...


Literatura

Legenda The Beatles

TheBeatles perexKdo by je neznal – čtyři sympaťáci z Liverpoolu dobyli v šedesátých letech svět: promlouvali svými písněmi, stali se hvězdami snad ze dne na den. Fanynky je zbožňovaly, sály praskaly ve švech. Jejich písničky měly co říct tenkrát, mají co ř...

Divadlo

Repríza Dvořákovy opery Rusalka ve Státní opeře v Banské Bystrici bude událostí sezóny

opera banska bystrica perexHvězdného obsazení se dočká ve Státní opeře v Banské Bystrici repríza Dvořákovy opery Rusalky, která proběhne 4. června. V hlavních rolích tohoto mimořádného představení vystou...

Film

Svou kariéru, která měla na začátku mezinárodní lesk, bral herec Ivan Palúch s nadhledem

ivan paluch perexByl jen jeden slovenský herec, který v roce 1969 kráčel na festivalu v Cannes po červeném koberci a který tam byl tehdy zastoupen hned třemi filmy - českým snímkem Markéta Lazarová, kde měl roli A...