Made of Metal – hvězdy prvního dne
Kultura21.cz

Made of Metal – hvězdy prvního dne

mom 200Ve dnech 15. – 17. srpna 2014 se v Hodoníně uskuteční první ročník open-air festivalu s názvem MADE OF METAL. Návštěvníci budou mít příležitost vidět výběr těch nejlepších světových kapel z oblasti folk metalu, symphonic metalu a power metalu. My vám nyní přinášíme přehled hlavních hvězd jednotlivých dní.


Porta Inferi

Čeští Porta Inferi fungují v aktuální sestavě (Mirek Andrássy – sólová kytara, klávesy, Jaroslav Dobrota – baskytara, Lukáš Kroutil – bicí a Norman Power - zpěv) od roku 2010 a sami se charakterizují jako „energický „moderní “ power metal s prvky elektroniky , symfonie ,atmosféry,agrese a hlavně energie…“. Za sebou mají desku s názvem Another World a o jejich kvalitě svědčí například to, že v Polsku předskakovali skupině Gamma Ray a několikrát si zahráli na festivalu Masters of Rock.

Dalriada

Tato maďarská folk metalová skupina původně vystupovala pod názvem Echo of Dalriada a zkrátila jej až v roce 2006. Jejich písně vycházejí z maďarské lidové tradice a historie, oslavují například maďarské bojovníky za svobodu. Dohromady vydali 7 alb (Fergetek, Jégbontó, Kikelet, Szelek, Arany-album, Ígéret a Napisten Hava), které byly v Maďarsku velmi úspěšné. V čele Dalriady stojí zpěvačka Laura Binder.

mom dalriada

Edenbridge

Edenbridge z Rakouska bývají přirovnávání například k Nightwish a vyklubali se z páru kytaristy a klávesáka Lanvalla a jeho přítelkyně Sabiny Edelsbacher v roce 1988. Od té doby vydali osm alb a na jednom z nich, MyEarthDream z roku 2008, spolupracovali s pražskou filharmonií. Do Hodonína si pak přivezou poslední počin s názvem The Bonding.

Suidakra

Pod tímto tajemným názvem se ukrývá v prvé řadě přesmyčka jména zakladatele Arkadiuse Antonika a hlavně německá skupina hrající keltský metal s prvky death metalu. Ten je ozvláštněn hrou na banjo či dudy. Suidakra vydala 11 studiových desek a zahrála si na několika velkých festivalech.

Atrocity

Atrocity patří k nejúspěšnějším německým metalovým skupinám. Deska OKKULT, kterou do Hodonína přivezou, není podle jejich slov nejbrutálnější album, ale rozhodně je nejtmavší. A také bombastické a plné energie. Můžete se těšit na pořádně tmavý death metal, který může být protkán některým z coverů, které má kapela za sebou.

Wisdom

Power metalisti z Maďarska mají po vzoru například Iron Maiden svého maskota s názvem Wiseman. Ten jim napomáhá s příběhem třech vydaných alb a jistě stojí i za jejich úspěchem, kdy předskakovali Iron Maiden, Saxon, Europe nebo Doro. Wisdom už však dávno nejsou jen předskokané a po Maďarsku ovládnou jistě i Hodonín!

Alestorm

Hudba těchto Skotů je pořádně navoněná rumem – jsou to totiž pořádní piráti! Jejich muzika je označována jako folk power metal a rozhodně vás dokáže roztančit. Nová deska Alestorm s názvem Sunset on the Golden Age" vychází 1. srpna, tudíž bude ještě horká.

mom alestorm2

Luca Turilli´s Rhapsody

LT´s Rhapsody vznikli po rozpadu skupiny Rhapsody of Fire, kdy si k sobě Luca Turilli vzal další členy a mohla tak pokračovat další epizoda skvělé orchestrální hudby. Sami se označují jako „cinematic metal“, tedy filmový metal. Ten se objevil i na desce z roku 2012 s názvem Ascending to Infinity (2012). Skupina slibuje filmovou show plnou video projekcí a dalších překvapení, tak uvidíme!

mom ltrhapsody

Sirenia

Připravte se na gothic metal servírovaný skrze půvabnou zpěvačku Ailyn. Norská Sirenia se zformovala díky Mortenu Velandemovi v roce 2001 a má za sebou 6 úspěšných alb a mnoho koncertů na velkých pódiích.

MADE OF METAL

15. – 17. srpna 2014
Hodonín

mom plakat

Více informací: www.madeofmetal.cz


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

„Autorské knížky jsou mým snem,“ říká Klára Mayerová

klara mayerovaKlára Mayerová má na trhu další knihu – opět jako výtvarnice. V září vyšel druhý svazek detektivní série Matylda na stopě – Vražedný advent. Předtím jsme si její jméno mohli přečíst ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Pojďte se naučit cvičit! Malá škola Pilates
skolaV červnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence příručka s příznačným názvem Malá škola Pilates. Britská autorka Anya Hayesová nás uvede do tohoto typu cvičení, naučí nás základy, ale i složitější cviky a sestavy. Hlavně je vše srozumitelně popsáno a ...

Divadlo

Slova místo kordů. Švandovo divadlo uvede českou premiéru nové adaptace Cyrana z Bergeracu

cyrano 200Diváky pražského Švandova divadla čeká v úvodu sezóny mimořádná divadelní lahůdka. Pouhých deset měsíců od světové premiéry v Londýně se dočkají nové inscenace přepisu slavného Cyrana z Bergeracu Martina Crimpa v režii Martina Františáka. Českého př...

Film

Jaká je autenticita vjemu?

aute 200Ačkoli obě nyní hodnocené knihy, jak Holubcovo Ještě nejsme za vodou, tak Malaníkové Autenticita ve světě médií, jsou maximálně rozdílné, spojuje je důraz na prozkoumávání vnějškově doložitelných faktů a hodnověrnost následné percepce. Není pak rozhodu...