Made of Metal – hvězdy prvního dne
Kultura21.cz

Made of Metal – hvězdy prvního dne

mom 200Ve dnech 15. – 17. srpna 2014 se v Hodoníně uskuteční první ročník open-air festivalu s názvem MADE OF METAL. Návštěvníci budou mít příležitost vidět výběr těch nejlepších světových kapel z oblasti folk metalu, symphonic metalu a power metalu. My vám nyní přinášíme přehled hlavních hvězd jednotlivých dní.


Porta Inferi

Čeští Porta Inferi fungují v aktuální sestavě (Mirek Andrássy – sólová kytara, klávesy, Jaroslav Dobrota – baskytara, Lukáš Kroutil – bicí a Norman Power - zpěv) od roku 2010 a sami se charakterizují jako „energický „moderní “ power metal s prvky elektroniky , symfonie ,atmosféry,agrese a hlavně energie…“. Za sebou mají desku s názvem Another World a o jejich kvalitě svědčí například to, že v Polsku předskakovali skupině Gamma Ray a několikrát si zahráli na festivalu Masters of Rock.

Dalriada

Tato maďarská folk metalová skupina původně vystupovala pod názvem Echo of Dalriada a zkrátila jej až v roce 2006. Jejich písně vycházejí z maďarské lidové tradice a historie, oslavují například maďarské bojovníky za svobodu. Dohromady vydali 7 alb (Fergetek, Jégbontó, Kikelet, Szelek, Arany-album, Ígéret a Napisten Hava), které byly v Maďarsku velmi úspěšné. V čele Dalriady stojí zpěvačka Laura Binder.

mom dalriada

Edenbridge

Edenbridge z Rakouska bývají přirovnávání například k Nightwish a vyklubali se z páru kytaristy a klávesáka Lanvalla a jeho přítelkyně Sabiny Edelsbacher v roce 1988. Od té doby vydali osm alb a na jednom z nich, MyEarthDream z roku 2008, spolupracovali s pražskou filharmonií. Do Hodonína si pak přivezou poslední počin s názvem The Bonding.

Suidakra

Pod tímto tajemným názvem se ukrývá v prvé řadě přesmyčka jména zakladatele Arkadiuse Antonika a hlavně německá skupina hrající keltský metal s prvky death metalu. Ten je ozvláštněn hrou na banjo či dudy. Suidakra vydala 11 studiových desek a zahrála si na několika velkých festivalech.

Atrocity

Atrocity patří k nejúspěšnějším německým metalovým skupinám. Deska OKKULT, kterou do Hodonína přivezou, není podle jejich slov nejbrutálnější album, ale rozhodně je nejtmavší. A také bombastické a plné energie. Můžete se těšit na pořádně tmavý death metal, který může být protkán některým z coverů, které má kapela za sebou.

Wisdom

Power metalisti z Maďarska mají po vzoru například Iron Maiden svého maskota s názvem Wiseman. Ten jim napomáhá s příběhem třech vydaných alb a jistě stojí i za jejich úspěchem, kdy předskakovali Iron Maiden, Saxon, Europe nebo Doro. Wisdom už však dávno nejsou jen předskokané a po Maďarsku ovládnou jistě i Hodonín!

Alestorm

Hudba těchto Skotů je pořádně navoněná rumem – jsou to totiž pořádní piráti! Jejich muzika je označována jako folk power metal a rozhodně vás dokáže roztančit. Nová deska Alestorm s názvem Sunset on the Golden Age" vychází 1. srpna, tudíž bude ještě horká.

mom alestorm2

Luca Turilli´s Rhapsody

LT´s Rhapsody vznikli po rozpadu skupiny Rhapsody of Fire, kdy si k sobě Luca Turilli vzal další členy a mohla tak pokračovat další epizoda skvělé orchestrální hudby. Sami se označují jako „cinematic metal“, tedy filmový metal. Ten se objevil i na desce z roku 2012 s názvem Ascending to Infinity (2012). Skupina slibuje filmovou show plnou video projekcí a dalších překvapení, tak uvidíme!

mom ltrhapsody

Sirenia

Připravte se na gothic metal servírovaný skrze půvabnou zpěvačku Ailyn. Norská Sirenia se zformovala díky Mortenu Velandemovi v roce 2001 a má za sebou 6 úspěšných alb a mnoho koncertů na velkých pódiích.

MADE OF METAL

15. – 17. srpna 2014
Hodonín

mom plakat

Více informací: www.madeofmetal.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Goodfellas: „Hudba, kterou hrajeme, je sexem doslova prolezlá!“

altUž jste slyšeli o Goodfellas? O kapele, která natáčela v Kalifornii, protože jeden jejich člen vše prohrál v kasínu a jeho majitel se slitoval? O skvělých kamarádech, kteří posbírali Anděla a Žebřík za objev r...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Ďábel v zrcadle aneb sonda do historie v podání Juraje Červenáka

dabel200Nakladatelství Argo v listopadu přineslo již čtvrtý díl historické detektivní ságy Juraje Červenáka s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem v hlavní roli. Ďábel v zrcadle nabídne exkurzi do světa náboženství v Uhrách na přelomu 16. a 17. století a p...

Divadlo

Shakespeare v Mahenově divadle NdB
necozaneco perJe to skutečně záhada. Velký dramatik Shakespeare napsal spoustu nejlepší divadelních her, jaké kdy se objevily a taky několik velmi špatných her. Jako by v Shakespearovi byli dva autoři. Nebo že by Shakespeare, onen herec co utekl ke k...

Film

Železná lady by se bez Meryl Streep utopila v průměru
ImageMargaret Thatcherová byla neobyčejná žena odhodlaná prosadit se ve vysoké politice, do které do té doby ženy proniknout nedokázaly. Ona se tím však nenechala odradit. Pomohl jí její nekompromisní přístup – a to nejen v politick...