Poznejte unikátní projekt Electric Lady

Poznejte unikátní projekt Electric Lady

Tisk

trilogy200Letos, v roce 2020 přichází na svět hudební projekt Electric Lady - 17 měsíců příprav, na hudbě se podílelo 5 producentů, aranž jedné písně se předělávala 6x, natáčení klipů trvalo 9 dní, tracků v první písni bylo přes 400, jedna píseň prošla také 6 nahrávacími studii nejen v ČR.

 

 

Trilogie je hudební dílo o třech hudebních klipech, pro Electric Lady v novém rock - tanečním kabátě. Jsou to příběhy, které jsou odrazem nejen z reálného života Terezy, ale především jde o současné hudební dílo, které naráží na světovou tematiku. Je to proroctví do budoucnosti, které není extra pozitivní, dílo a jeho myšlenky poukazují na současné problémy ve společnosti, které donutí k zamyšlení

Skladby jsou vesměr rock - dance alternative žánru, takže tedy obrat o 180 stupňů od dosud současné tvorby Terezy Rays, která toto dílo tvořila přes rok pod agenturou Nemoros. Jmenují se REBELIA - POLITICA – INFLUENZA a týkají se současného dění na světě...

První píseň Rebelia naráží ve svém tématu na naše životní prostředí a vznáší zásadní otázku, zda v této rebelii můžeme vůbec spolu žít.

Druhá píseň Politica je skladbou o celkové nespokojenosti společnosti ke světové politice a vůbec k otázce, zda nás toto vůbec někam dovede.

Třetí skladba Influenza už je trošku drsnější téma, ta je o nemoci celé společnosti a jak název napovídá, je to dost aktuální. „Ačkoliv už jsme toto téma napsali minulý rok.. Je to naše vlastně "bohužel" proroctví, které jsme již minulý rok dali dohromady a dnes se to děje, ač šílené ale je to pravda,“ popisuje Tereza Rays.

Trilogy 2020 bude vydaná jako EP a tvoří i celou desku, která vyjde asi až příští rok. Připravuje se i koncertní show s českým symfonickým orchestrem, projekt má přesah do filmového i herního průmyslu, písně budou také v podobách rádio editu.

trilogy

O interpretce

Electric Lady je rock-funková kapela kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. s Terezou dále účinkují Ondřej Kaprál (baskytara) a Pavel Bříza (bicí). Kapelu Tereza založila r. 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku v primetime. Roku 2015 vydala debutovou desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila a vydala, následně jej ocenil výrobce hudebních nástrojů Fender za kvalitní počin a učinil Terezu firemní hráčkou této značky u nás.

Více informací: https://www.electriclady.cz/
https://www.facebook.com/electricladycz
https://www.instagram.com/the_electriclady_official/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Petr Vydra v karanténě je ten normálnější, protože Vydra mimo karanténu je ten na jevišti

petr vydra 200Petr Vydra (*1972) vystudoval dramaturgii na pražské DAMU. Jako stand-up komik vystupuje v internetových a klubových pořadech Na stojáka a v televizním Comedy clubu. Jeho divadelní hry a adaptace uvádělo Městské divadlo Kladno a Švandovo...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...


Literatura

Milenka mého muže: Promyšlený návod, jak se zbavit té druhé…

MilenkaMehoMuze perexOstravské nakladatelství Domino v těchto dnech svým příznivcům naservírovalo další příběh z edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Na svědomí ho má britská spisovatelka Lucy Dawson, které v České republice kniha vychá...

Divadlo

Rozloučení s pohádkou O perníkové chaloupce se nadmíru povedlo

pernikova chaloupka200Neděle 17. února 2013 se nesla ve zlínském Městském divadle v duchu loučení. Dětští diváci a jejich rodiče měli možnost naposledy vidět oblíbenou pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako....

Film

Mars útočí: Mají Marťani starosti?

mars utociMars útočí (1996) vznikl na sklonku „milénia“ a díky svému černému humoru se stal velmi populárním filmem. Jack Nicolson ve své hlavní roli předvádí, jaké může mít takový prezident s nájezdem mnohem vyspělejších...