Poznejte unikátní projekt Electric Lady
Kultura21.cz

Poznejte unikátní projekt Electric Lady

trilogy200Letos, v roce 2020 přichází na svět hudební projekt Electric Lady - 17 měsíců příprav, na hudbě se podílelo 5 producentů, aranž jedné písně se předělávala 6x, natáčení klipů trvalo 9 dní, tracků v první písni bylo přes 400, jedna píseň prošla také 6 nahrávacími studii nejen v ČR.

 

 

Trilogie je hudební dílo o třech hudebních klipech, pro Electric Lady v novém rock - tanečním kabátě. Jsou to příběhy, které jsou odrazem nejen z reálného života Terezy, ale především jde o současné hudební dílo, které naráží na světovou tematiku. Je to proroctví do budoucnosti, které není extra pozitivní, dílo a jeho myšlenky poukazují na současné problémy ve společnosti, které donutí k zamyšlení

Skladby jsou vesměr rock - dance alternative žánru, takže tedy obrat o 180 stupňů od dosud současné tvorby Terezy Rays, která toto dílo tvořila přes rok pod agenturou Nemoros. Jmenují se REBELIA - POLITICA – INFLUENZA a týkají se současného dění na světě...

První píseň Rebelia naráží ve svém tématu na naše životní prostředí a vznáší zásadní otázku, zda v této rebelii můžeme vůbec spolu žít.

Druhá píseň Politica je skladbou o celkové nespokojenosti společnosti ke světové politice a vůbec k otázce, zda nás toto vůbec někam dovede.

Třetí skladba Influenza už je trošku drsnější téma, ta je o nemoci celé společnosti a jak název napovídá, je to dost aktuální. „Ačkoliv už jsme toto téma napsali minulý rok.. Je to naše vlastně "bohužel" proroctví, které jsme již minulý rok dali dohromady a dnes se to děje, ač šílené ale je to pravda,“ popisuje Tereza Rays.

Trilogy 2020 bude vydaná jako EP a tvoří i celou desku, která vyjde asi až příští rok. Připravuje se i koncertní show s českým symfonickým orchestrem, projekt má přesah do filmového i herního průmyslu, písně budou také v podobách rádio editu.

trilogy

O interpretce

Electric Lady je rock-funková kapela kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. s Terezou dále účinkují Ondřej Kaprál (baskytara) a Pavel Bříza (bicí). Kapelu Tereza založila r. 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku v primetime. Roku 2015 vydala debutovou desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila a vydala, následně jej ocenil výrobce hudebních nástrojů Fender za kvalitní počin a učinil Terezu firemní hráčkou této značky u nás.

Více informací: https://www.electriclady.cz/
https://www.facebook.com/electricladycz
https://www.instagram.com/the_electriclady_official/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Harry Hole podesáté (a zřejmě naposledy)

NesboPolicie perexOčekávaná novinka z dílny Jo Nesba už se vyjímá na pultech knihkupectví. V Norsku už rozluštění desátého případu z řady „holeovek“ znají a teď je řada i na českého čtenáře. Dlouho jsem uvažovala, zda prozradím, jestli...

Divadlo

Antonius a Kleopatra – premiéra slavného dramatu v Brně

Antonius a Kleopatra perexPandemie a divadelní představení se velmi v lásce nemají. Ale Městské divadlo v Brně již v červnu odehrálo venku, na nádvoří Biskupského dvora, ve své premiéře pohádku O statečném kováři. První skutečnou premiér...

Film

Valerian a město tisíce planet

valerianValerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírních teritoriích. Valerian má se svou kolegzní víc než jen profesionální záměry a neustále jí dává milostní návrhy....