Poznejte unikátní projekt Electric Lady

Poznejte unikátní projekt Electric Lady

Tisk

trilogy200Letos, v roce 2020 přichází na svět hudební projekt Electric Lady - 17 měsíců příprav, na hudbě se podílelo 5 producentů, aranž jedné písně se předělávala 6x, natáčení klipů trvalo 9 dní, tracků v první písni bylo přes 400, jedna píseň prošla také 6 nahrávacími studii nejen v ČR.

 

 

Trilogie je hudební dílo o třech hudebních klipech, pro Electric Lady v novém rock - tanečním kabátě. Jsou to příběhy, které jsou odrazem nejen z reálného života Terezy, ale především jde o současné hudební dílo, které naráží na světovou tematiku. Je to proroctví do budoucnosti, které není extra pozitivní, dílo a jeho myšlenky poukazují na současné problémy ve společnosti, které donutí k zamyšlení

Skladby jsou vesměr rock - dance alternative žánru, takže tedy obrat o 180 stupňů od dosud současné tvorby Terezy Rays, která toto dílo tvořila přes rok pod agenturou Nemoros. Jmenují se REBELIA - POLITICA – INFLUENZA a týkají se současného dění na světě...

První píseň Rebelia naráží ve svém tématu na naše životní prostředí a vznáší zásadní otázku, zda v této rebelii můžeme vůbec spolu žít.

Druhá píseň Politica je skladbou o celkové nespokojenosti společnosti ke světové politice a vůbec k otázce, zda nás toto vůbec někam dovede.

Třetí skladba Influenza už je trošku drsnější téma, ta je o nemoci celé společnosti a jak název napovídá, je to dost aktuální. „Ačkoliv už jsme toto téma napsali minulý rok.. Je to naše vlastně "bohužel" proroctví, které jsme již minulý rok dali dohromady a dnes se to děje, ač šílené ale je to pravda,“ popisuje Tereza Rays.

Trilogy 2020 bude vydaná jako EP a tvoří i celou desku, která vyjde asi až příští rok. Připravuje se i koncertní show s českým symfonickým orchestrem, projekt má přesah do filmového i herního průmyslu, písně budou také v podobách rádio editu.

trilogy

O interpretce

Electric Lady je rock-funková kapela kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. s Terezou dále účinkují Ondřej Kaprál (baskytara) a Pavel Bříza (bicí). Kapelu Tereza založila r. 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku v primetime. Roku 2015 vydala debutovou desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila a vydala, následně jej ocenil výrobce hudebních nástrojů Fender za kvalitní počin a učinil Terezu firemní hráčkou této značky u nás.

Více informací: https://www.electriclady.cz/
https://www.facebook.com/electricladycz
https://www.instagram.com/the_electriclady_official/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

1st Choice: „..Nikdy jsme moc nedělali kompromisy!“

200rozO rockové partičce z Prahy už tu byla řeč několikrát. Mají za sebou dvě alba, slušnou řádku odehraných let i koncertů. A taky početnou základnu fanoušků, kteří se už nemůžou dočkat nedělní párty 8. září ve Stromovce. Jmenuje se Sunday Music Jam a právě 1st ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...


Literatura

Hellboy číslo 6 uzavírá s Podivnými místy jednu kapitolu

hellboy6 200Nakladatelství Comics centrum vydalo v únoru druhé upravené vydání Hellboye s pořadovým číslem šest a lákavým názvem Podivná místa. Poslední Mignolou kreslený díl přináší dva temné příběhy a ukazuje, jak komplexní je svět kolem Hellboye.

...

Divadlo

Festival Věčná naděje zve s Dismanovým rozhlasovým dětským souborem na představení …a bolelo nebe, inscenaci ze života dětí internovaných v Terezíně

a bolelo nebe200Pátý ročník festivalu Věčná naděje uzavře svou podzimní část 28. listopadu inscenací “…a bolelo nebe” v pražském Divadle Minor. Dismanův rozhlasový dětský soubor uvede literárně-hudební pásmo přibližující obrazy ze života dětí internova...

Film

Hořící keř zaplál

Hoorici ker 200Jen na HBO spatříme nový český film Hořící keř, který se vrací k tragickému, ale nikoli marnému protestu Jana Palacha proti posrpnové okupaci Československa. Řadí se mezi početné výpovědi ...