Zavítejte na legendy hudební scény
Kultura21.cz

Zavítejte na legendy hudební scény

broadway 200Pražské divadlo Broadway hostí v březnu po covidové odmlce hned trojici koncertů jedinečných muzikantů. Šňůru hudebních stálic zahájí 10. března Petr Spálený, následovat ho 16. března budou sourozenci Hana a Petr Ulrychovi a nevšední show plnou vzpomínek uzavře 23. března legendární Ivan Mládek.

 

Hvězdná jména, kterým patří česká hudební scéna. I tak by se dali připomenout slavní muzikanti jako Petr Spálený, sourozenci Ulrychovi nebo Ivan Mládek. České legendy se i přes svůj vysoký věk a komplikovanou situaci s pandemií covid-19 rozhodly vystoupit před diváky. A koncert to nebude ledajaký. Návštěvníci se mohou těšit na krásné prostředí divadla Broadway, dokonalou akustiku i nabitý zábavný program plný nejznámějších českých hitů.

Petr Spálený přivítá fanoušky svými největšími šlágry

Sérii unikátních hudebních eventů odstartuje muzikant se sametovým hlasem, skladatel a kytarista Petr Spálený, který vzhledem ke dvěma závažným operacím dlouho nevystupoval. Diváci si tak po delší pauze mohou poslechnout notoricky známé skladby jako Plakalo bejby, Kdybych já byl kovářem nebo Až mě andělé, a to za doprovodu tradičního Apollo bandu. Nebude chybět ani hvězda Semaforu a jeho životní partnerka Miluška Voborníková. Vstupenky na toto setkání s Petrem Spáleným v divadle Broadway pořídíte již nyní výhradně v síti prodejce Ticketlive.

broadway spaleny

Věhlasné známé hity i úplně nová tvorba dua Ulrychových

Jako druhá v pořadí své pěvecké umění představí nezapomenutelná dvojice Hana a Petr Ulrychovi. Úspěšní hudební sourozenci mají za sebou téměř 60 let společného zpívání, a tak není divu, že si za tu dobu získali fanoušky napříč generacemi. Jejich společná skupina Javory spolu s bigbítovou odnoží Javory Beat předvedou na pódiu divadla Broadway neopakovatelný zážitek ve formě starých beatových pecek, ale i nových melodičtějších písní. Vstupenky na jedinečnou příležitost, jež se možná dlouhou dobu nebude opakovat, pořídíte exkluzivně v síti prodejce Ticketlive.

broadway ulrychovi

Bonbonkem na závěr bude Ivan Mládek a jeho Banjo Band

Kdo by neznal svérázného Ivana Mládka a jeho věrný hudební nástroj, se kterým už přes šedesát let brázdí jedno české město za druhým? Oblíbený muzikant, moderátor, bavič, textař, skladatel i komik, který v únoru oslaví kulaté osmdesáté narozeniny, se tentokrát po boku své skupiny Banjdo Band vydává do víru metropole. Skladatel více než šesti stovek chytlavých písní, z nichž ty nejznámější jako Jožin z bažin, Linda nebo Prachovské skály doslova zlidověly, nechá diváky nahlédnout pod pokličku své celoživotní tvorby. Přijďte si zazpívat legendární hity, jež nikdy nezestárnou. Vstupenky zakoupíte exkluzivně na portále Ticketlive.

broadway MLADEK

Organizátoři upozorňují, že událost proběhne dle aktuálně platných nařízení vlády ČR proti šíření covid-19.


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Pastorův sexuální slovníček aneb Nestyďme se poučit

pastorkuv sexualni slovnicek pastorHumorný průvodce světem sexu se nám bude hodit na cestách, ve frontách, v tramvaji nebo pro pobavení na večírcích. Spousta skvělých témat, u kterých se rozhodně nudit nebudeme. A jistě se i něco přiučíme. Abeced...

Divadlo

JAMU udělí čestný doktorát nejhranějšímu norskému dramatikovi Jonu Fossemu

fosse 200Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění obdrží přední světový dramatik Jon Fosse. Mimořádný akt se uskuteční 15. května v Divadle na Orlí. Slavnostní zasedání Umělecké rady JAMU začne v 11 hodin a proslulý norský spisovatel, básník, prozai...

Film

Zákruty filmové kolektivizace

altKdyž se na televizní obrazovce izolovaně vynoří nějaký film, zpravidla bývá pro nezasvěceného diváka obtížné zařadit si ho do přiměřeného kontextu, vnímat jej jako určitý korálek umístěný na dlouhé vývojové škále. Týká se to rovněž kolektivizačního drama...