Z českých luhů a hájů – kapela Different Veins
Kultura21.cz

Z českých luhů a hájů – kapela Different Veins

different perexPři výběru muziky občas není na škodu, zabrousit i do českých luhů a hájů. Dají se tam najít zajímavé kousky, které překvapí a potěší. To je případ velmi mladé kapely s názvem Different Veins

 

 

Tato kapela vznikla původně jako projekt v prosinci minulého roku, ale nakonec se to zvrtlo  a na konci ledna vytvořila tato trojice promo album ve vyhlášeném Shaark studiu v Bzenci. Je mi velmi sympatické, že se dali dohromady v prosinci a o měsíc později se rozhodli, že do toho dají všechno, napíšou materiál a vlezou do studia. Takové odhodlání oceňuji! 

Sestava čítá pouze tři členy: Jarda Kučera – kytara + zpěv, Michal "Kokki" Brázda – basa,  Lukáš "Johny" Nejedlý - bicí. Jejich promo obsahuje tři písničky a je to takový průřez, řekla bych. Všechny splňují dané vlastnosti škatulky metalcore, ale velmi se od sebe liší. Jsem jen zvědavá, jak se bude formovat jejich další hudba. 

defferent 1

Your Pain splňuje všechno, co od zajímavé písně očekávám. Epický začátek, který se rozvine do klasických tónů metalcoreu. Hudba je to svižná, příjemná, pozitivně laděná a vokál netrhá uši nějakým sladkobolným ječákem. Obě vokální linky se pěkně doplňují navzájem, tak s rytmickou sekcí. 

Při poslechu Memories se mi díky líbivé rytmice vybaví kapela CKY. Se zpěvem ale toto připodobnění odezní. Jen ten čistý zpěv není nic pro mě, ale objektivně musím říct, že tam nedělá žádnou velkou paseku. 

U Alone čekám už od prvního tónu těžkou romantiku. Až moc utahanou. Nemusí vytvářet takové dojáky, aby nalákaly fanynky. Jako celek to působí slušně a chápu, že když se jedná o promo, museli nabídnout průřez tvorbou a ne mít všechny skladby na jedno kopyto. 

Na to, abych mohla dělat nějaké závěry, bych musela slyšet víc. Ale z toho, co jsem pustila do svých bubínků, mám dobrý pocit. Na to, že jde o promo, se jedná o ucházející zvuk. Texty taky fajn. Rozhodně neprohloupíte, když se do nich zaposloucháte! Zkuste to třeba tady: http://bandzone.cz/differentveins 

Dangerous Visions Interpret: Different Veins

different

Žánr: metalcore
Skladby: 01. Your Pain, 02. Memories, 03. Alone 
Hodnocení: 77% 

Zdroj foto/obálka: http://bandzone.cz/differentveins


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Herec Zbigniew Kalina: „Když vidím zajímavý styl chůze, okamžitě si ji na chodníku zkouším…“

200rozPozvání k rozhovoru přijal herec Zbigniew Kalina, jehož divadelním domovem jsou Městská divadla pražská. Právě v nich jej brzy čeká role Lorda Basingstoka v komedii A voda stoupá. Zbigniew se může pyšnit například Cenou Thálie pro mladého činoherce do 33...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Tradiční české jaro podle Josefa Lady

Jaro lada perexJaro je období, které snad s výjimkou alergiků musí mít každý rád. Všechno kvete, voní, příroda hýří barvami. Naši předkové očividně toto období milovali, protože nám zanechali řadu zvyků, písniček. Kdo by neznal písničku „Travička zelená“...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Sovětské archivy nevydaly o UFO žádné nové zásadní informace

fenomen ufo200Fenomén UFO patří mezi jeden z nejzajímavějších předmětů dohadů, disputací a spekulací v kategorii „existuje – neexistuje?“ Ať už má člověk na tento úkaz názor jakýkoli, počítám, že ho zaujme možnost dovědět se další zajíma...