Absolut Deafers mají pokřtěno a pokračují v turné
Kultura21.cz

Absolut Deafers mají pokřtěno a pokračují v turné

absolut deafers 200Ostravští Absolut Deafers mají za sebou první část Zrození tour s kapelou Citron, během které stihli dva křty jejich nového alba Zrození. Kromě toho, že se vrhají do druhé části turné, chystají i něco navíc.

 

 

 

Album Zrození vyšlo 18. října 2013 a obsahuje devět autorských písní s českými a anglickými texty. Absolut Deafers jej pokřtili na zastávce v Plzni a také v jejich domovské Ostravě. Úlohu kmotrů přijali členové skupiny Citron. A co kapele popřáli? Na to se podívejte v exkluzivním videu z plzeňské Šeříkovky.

Zpěvák Jan Joker Jašek ke křtům říká: „Křty jsou úžasná věc. Je to dávání naděje do něčeho, co jsme vytvořili. Jsem rád, že kluci z Citronu nám dělali kmotry v rámci našeho společného tour, moc si toho cením a děkuju jim za to.“ „Křtilo se před koncertem, na koncertu i po koncertu. V podstatě celé turné s Citronem byl jeden velký karneval,“ dodává s úsměvem kytarista Radek Rado Sněhota.

Absolut Deafers chystají pro své fanoušky ještě jednu lahůdku - křest, který se uskuteční v průběhu roku 2014 v Praze a bude se jej účastnit významná osobnost české hudební scény. Podrobnosti budou včas odtajněny.

Skupinu v následujících měsících čeká pokračování Zrození tour, tentokrát se skupinou Kreyson. První koncert se uskuteční 25. ledna v Karlových Varech a poslední 4. dubna v Plzni. Na celkem deseti zastávkách bude mít kapela opět možnost ukázat, co v nich je. Na turné se všichni z Absolut Deafers moc těší, protože je koncerty nabíjejí energií a se skupinou Kreyson se na pódiu setkají po více než dvou letech. „Hodně se na sebe těšíme. Jsme mezi sebou pořád v kontaktu a vzájemně si fandíme, ale turné je turné. Noci budou krátké,“ dodává Radek Rado Sněhota.

absolut deafers 1

Absolut Deafers přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan „Joker“ Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří „Cremil“ Czyž, Radek „ Rado“ Sněhota, baskytarista Aleš „Lemy“ Venglář a bubeník Martin „Macek“ Zeman. Absolut Deafers na rockové scéně v Česku působí tři roky a vybrali si ji pro svá turné takové legendy jako Arakain, Kreyson, Citron, Vitacit, Horkýže Slíže a další.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Lukáš Kovanda: „Ekonomie? Především věda o lidech a jejich rozhodování!“

Kovanda foto200Popularizátoři ekonomie a světa financí úspěšně bourají mýtus, že tato oblast je nuda a „suchařina“. K oblíbeným autorům patří Lukáš Kovanda. Jeho stravitelné a svižné texty se dobře čtou v kavárnách nebo při cestování ve...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Margaret Ann Lembo: Andělé drahých kamenů

andele drahych kamenu na webSpojení energie drahých kamenů a andělů, tedy spíše symboliky obou dvou ezotericky velmi silných záležitostí, je něčím, co rozhodně upoutá pozornost. Jala jsem se pátrat po tom, s čím vším lze takový křišťál, citrí...

Divadlo

Tak trochu jiný Jules Verne

julesverne 200Laterna magika v letošní sezoně obohatila svůj repertoár opět o jednu jedinou premiéru, na kterou se rozhodla vsadit veškeré své technické i umělecké trumfy. Výsledkem tohoto absolutního tvůrčího nasazení měla být inscenace s vysoce inova...

Film

Čtení o filmu nejen česky...Věnujme se i četbě zahraniční literatury (pokud ji seženeme)

kinematografia-perexZatímco za vlády komunistů byly televizní programy i nabídka kina zahlceny sovětskými filmy, nyní se k nám z Ruska dostane – a to ještě ojediněle - nanejvýš nějaká ta pohádka. O filmovém dění tam a zejména v republikách, kter...