Na první desce Radiopop kapely Sebedrás se sešli nejen Xindl X a Kittchen

Na první desce Radiopop kapely Sebedrás se sešli nejen Xindl X a Kittchen

Tisk

sebedras 200Kapela Sebedrás, projekt scenáristy Comebacku a autora blogu 1000 věcí, co mě serou Jiřího Vaňka, vydává svoji první desku Radiopop. Desítku písniček na pomezí folku, rocku a popu ozvláštňuje spousta hostů, mezi kterými jsou třeba Olga Königová (Ille), Yellow Sisters, Filip Horáček (Prohrála v kartách) nebo Martin Destroyer (The Prostitutes).

“V recenzi na náš koncert jednou někdo použil termín rádiový pop pro neretardované, což mě nadchlo,” vysvětluje frontman Jiří Vaněk vznik názvu desky. Na škatulkování si ale Sebedrás moc nepotrpí, takže výsledkem je pestrá deska, která si bere z každého žánru, co zrovna potřebuje: Kdo neskáče, není Petr Čech je fotbalová hospodská halekačka, Naděžda je neopunková vypalovačka s honky-tonkovým piánem, Tisíc vin je radiová balada se smyčcovým orchestrem a Místo je šedesátková hymna o změněných stavech vědomí.

V každé z deseti písniček desky hraje nebo zpívá alespoň jeden hostující muzikant. “Nešlo mi o to pozvat všechny kamarády, co mají náhodou Anděla, spíš jsem se snažil poznat, co která písnička potřebuje,” vysvětluje Vaněk výběr hostů. V poslední písni alba se třeba potkávají popový Xindl X, alternativní Kittchen i Petr Fiala z Mňágy. “Je to možná klišé, ale hudba má lidi spojovat. Myslím, že málokdy to bylo důležitější než dnes,” dodává k tomu Vaněk.

Kapela Sebedrás líně existuje už 10 let ve složení: Jiří Vaněk (zpěv, kytara), Petr Ulrich (bicí), Jiří Špiller (baskytara), Tomáš Holeček (kytara). Vydání desky Radiopop podpořila v létě 2021 úspěšnou crowdfundingovou kampaní na na portálu HitHit. V rámci kampaně kapela představila i dva videoklipy na písně Kdo neskáče, není Petr Čech a Sebedrás.

sebedras1

Deska je k poslechu na Spotify i na dalších digitálních platformách nebo na kapelním Bandcampu:

https://open.spotify.com/album/15l2YvdllpfjBfHkJcuLLx
https://sebedras.bandcamp.com


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Vladimír Kafka: Život naživo

zivot200Jak spletité a nesmírně těžké mohou být životní křižovatky? O strachu ve chvíli, kdy nás dožene nepřízeň osudu, ohrožení života a úzkost z každého dalšího dne. Autor je spisovatel, malíř a léčitel a především velmi moudrý muž, který má dar vyprávět. Kni...

Divadlo

Sunset Boulevard, šperk ostravské muzikálové sezóny se blíží

sunset 200Velkolepý muzikál a především nádhernou hudbu - to slibuje česká premiéra muzikálového titulu Sunset Boulevard. Dramatický příběh s prvky hořké komedie, který začíná smrtí jedné postavy a končí šílenstvím druhé, režíruje na scéně Národního divadla mo...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...