Třináctiletá Kateřina vdechla život místům v Praze 4

Třináctiletá Kateřina vdechla život místům v Praze 4

krupickova 200Fotografie konkrétních míst Prahy 4 domalovala na nástěnný kalendář městské části třináctiletá Kateřina Krupičková z Braníka, která se „čtyřkou“ do roku 2015 spolupracuje a kreslí motivy také na různé kulturní akce. Obrázků je v kalendáři, který je neprodejný a městská část jej poskytuje jako propagační materiál, celkem třináct. Na každý měsíc jeden plus úvodní bonus, kdy se nad městskou částí vznáší dívka s chlapcem v létajícím balónu.


V letošním kalendáři neprezentujeme významné kulturní památky, dominanty naší městské části, ty jsme vám představili loni i ve filmové miniatuře o technických památkách Prahy 4, nazvané Poesie industrie, ale spíše místa všední, dokonce i místa, která snadno přehlédneme, když je míjíme na své cestě do práce nebo za zábavou. Mohou to být zákoutí, která často důvěrně znáte, my vám je ale nyní přinášíme s novým poselstvím. Obrázky třináctileté dívky do nich vnášejí milou atmosféru a příběhy, které ilustrují náladu jednotlivých měsíců,“ uvádí v úvodu kalendáře starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ).

krupickova


Vodník, výletníci, rybář i zamilovaný pár…
Leden reprezentují Tři králové, únor starší pán s věrným pejskem u zákoutí se svítící lampou, březen paní s pejsky u podolské vodárny, duben rodiče s miminky před porodnicí v Podolí, květen zamilovaný pár v rozkvetlém parku, červen vodník a ženy s ptáčkem na loďce plující po Vltavě, červenec výletníci na nádraží Praha-Braník, srpen rybář chytající rybky ve Vltavě, září školáci před základní školou, říjen maminka s dětmi a psíkem, kdy synek pouští draka, listopad kominík a odlétající ptáci a prosinec Mikuláš s andělem a holčičkou před kostelem…

 


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Jan Révai – herec a hrdý otec

revai200Jan Révai momentálně vystupuje v inscenaci Osmý světadíl v divadle Kalich.

...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Rozum versus cit². Krajská galerie navazuje na první úspěšnou výstavu

rozum versus cit 200Už v úterý 16. listopadu od 17 hodin se v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně uskuteční vernisáž očekávané výstavy Rozum versus cit². Jedná se o pokračování výstavy ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, kter...


Literatura

Vše, co jste chtěli vědět o vlcích, psech i člověku

Vlk pes clovek 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha o vlcích. Jmenuje se Vlk pes člověk a její hlavní myšlenkou je, že „vlk“, „pes“ a „člověk“ vůbec neexistují, nýbrž existuje jen mnoho různých lidí, psů a vlků.

Divadlo

Švandovo divadlo chystá Srpnové světlo, příběh absolutní lásky. Režisérem novinky bude sám autor Martin Františák

srpnove svetlo 200Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františáka, uvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o neobvyklém milostném čtyřúhelníku lidí žijící...

Film

Fénix s polámanými křídly

fenix200Další drama na programu Severské filmové zimy, tentokrát z Norska. Znovu se setkáváme s partnerskou dvojicí umělců. Možná vám to připomíná dříve představený finský film Nicota, ale nemusíte se bát, že by šlo o stejný příběh. Umělecká ega jsou jediným po...