Lidé, vraťte se do divadel, vzkazují ochotníci veřejnosti a zvou na podzimní Divadelní přehlídku ochotnických souborů

Lidé, vraťte se do divadel, vzkazují ochotníci veřejnosti a zvou na podzimní Divadelní přehlídku ochotnických souborů

Tisk

holesov divadelni prehlidka 200Po tříleté covidem vynucené pauze se do Holešova vrací tradiční Divadelní přehlídka. Od 21. do 23. října vystoupí v kině Svět ochotnické soubory z regionu. Přehlídka je tentokrát nesoutěžní, podle členů holešovského Divadla 6. května jde tentokrát hlavně o návrat k tradičním kulturním akcím a podporu spolkové činnosti.

 

„Čeká nás oddechová lehčí forma přehlídky, protože cílem je spíš to, aby se lidé vrátili do divadel, abychom v obecném smyslu podpořili spolkovou činnost a vzájemně se podpořili,“ vysvětlila Šárka Topičová z holešovského D6K.

Sestavit program nicméně jednoduché nebylo. Práci ochotnických souborů poznamenaly opakující se lockdowny a zkoušet mohli prakticky nanejvýše rodinní příslušníci. Přesto se holešovským hercům podařilo připravit zajímavý program, na který zvou veřejnost spolu se spolupořadatelem Městským kulturním střediskem Holešov.

Přehlídku zahájí v pátek 21. října večer domácí soubor reprízou muzikálu Když Zuzana není sama doma. S ochotníky ji nazkoušela Vladimíra Dvořáková a premiéra byla letos na jaře. Podle režisérky se na představení nic nemění a diváci se letos na podzim mohou těšit na stejné představení.

holesov divadelni prehlidka zuzana

V sobotu 22. října v 16 hodin zahraje Divadelní spolek Kroměříž komedii Milá matko… a následovat bude holešovská repríza komediPohnutého divadla Loukov Paní plukovníkováe . I toto představení už někteří diváci v minulosti u nás viděli, nicméně i tato komedie získala velký ohlas publika, proto se opakuje.

V neděli 23. října zvou pořadatelé do divadla hlavně rodiče s dětmi. Na programu bude Nezbedná pohádka spolku ochotníků Spolu z Lukovečku.

holesov divadelni prehlidka plakat

Vstupenky na jednotlivá představení nebo permanentky na celé tři dny lze již nyní zakoupit v MIC Holešov nebo online přes webové stránky MKS Holešov www.holesov.info.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Yael: „S Tinou sa mi spolupracovalo výborne. Je proste frajerka“

jael 200Slovenský rapper YAEL s exotickými kořeny vydává svoje první EP s názvem BAY B. Co nám o něm prozradil a jaké má další plány?

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2022 udělil čtyři Marty

encounter200Čtyři pozoruhodné výkony včera při závěrečném ceremoniálu vyzdvihla mezinárodní porota 32. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který v termínu od 29. března do 2. dubna pořádala Divadelní fakulta JAMU. Festivalové s...


Literatura

Hilary Mantelová se umí dívat kolem sebe

zavra200Autorku rozsáhlých historických románů Hilary Mantelovou nemusíme českým čtenářům dlouze představovat.  V češtině vyšly už tři její romány – Wolf Hall, Předveďte mrtvé a Za temnotou. Na pulty knihkupectví se pro milovníky této skvělé britské prozaičky ...

Divadlo

Říjnové novinky na Dramoxu: divácky úspěšná Korespondence V+W i dojemných 4000 dnů

KorespondenceVW 1200x1200Online platforma Dramox.cz zahajuje podzimní sezónu hned několika diváckými hity. Pokud jste v Divadle Na Zábradlí nestihli jednu z nejúspěšnějších divadelních her posledních let Korespondence V+W, můžete se na ti teď podí...

Film

Pohltí nás Sociální síť?


altInternetová sociální síť je poměrně nová záležitost stejně tak jako stejnojmenný film, popisující zrození té nejpoužívanější – Facebooku. Příběh o Facebooku bude za tisíc let starý jako lidstvo samo. Nejde v něm totiž o přijetí n...