Open air: den nultý

Open air: den nultý

open air 200Včera odstartoval v Panenském Týnci čtvrtý ročník Open Air festivalu. Ačkoliv se brány celého areálu a všech hudebních plácků otevírají až dnes, my jsme si nemohli nultý den nechat ujít. Jak vypadal čtvrteční warm-up s free vstupem?

 

 

Je pravdou, že se fronty nestáli nikde a nedostatkem prostoru kolem sebe též nikdo trpět nemohl. Přesto vládla v první půlce otevřeného areálu přátelská atmosféra, kterou začali se svým indie popem Tommy Indian. Představili se v kryté stage Právo, která se stala vedle Amundsen Artic Zone jediným hudebním útočištěm pro startovací den.

V pět odpoledne je vystřídala táborská formace Please the Trees. Ačkoliv by si bezesporu zasloužili početnější obecenstvo, koncert připomínal spíš privátní akci. Přesně šestatřicet očí sledovalo dění na podiu od začátku, ale postupně posluchačů přibývalo. A neodcházel nikdo. Komorní atmosféra ještě podtrhovala čistý zvuk kytary a bicích, a kapela dávala do toho tolik nadšení, jako pro vyprodanou halu. Celý svůj čas využili naplno, songy povětšinou přecházeli plynule do jiných melodií. Jen sem tam nechali nevelké publikum zatleskat, ale i těch pár desítek rukou dokázalo vytvořit příjemnou povzbuzovačku.

open air"Ahoj! My jsme Vypsaná fixa," ozvalo se úderem půl desáté ze stage za tonů Benzínky. Bezesporu kluci ze San Piega byli čtvrtečním headlinerem, stejně to ale úplně jednoduchý neměli. Prvních pár písniček probíhalo takové lehké oťukávání (pro někoho možná i seznamování), ale od půlky koncertu si to evidentně už užívali obě strany pořádně.

Chvíli tak moc, že trochu Márdímu vypadával text, takže Holka s lebkou se stal skutečně ojedinělým zážitkem. Stejně jako Lunapark, kam se vkradlo pár swingových tónu, které pak umocnili 'pogovací' refrén. Sice se rozloučili historkou o jejich seznámení, ale rozprouděné publikum si vyskandovalo ještě přídavek v podobě Barový turistiky a Antidepresivní rybičky.

open air mardi

Půlnoční překlenovačkou do dnešního dne se šapitó stalo synonymem dekád minulých pod taktovkou DJ Jirky Neumanna. Kdo raději k poslechu a tanci volí soudobější muziku, určitě byl potěšen právě v Artic Zóně, kde hlavní slovo měl drum’n’bass. Warm – up den to rozhodně nebyl špatný a my už jsme zvědaví, co za hudební zážitky přinese páteční den!


Zdroj foto: Creative block - www.facebook.com/CreativeBlockCZSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

O lásce, hvězdách a snění…

200litNakladatelství Fragment uvede na trh prvotinu mladé české autorky Ireny Petříkové. Titul s názvem Štěstí na dosah je příběhem dívčích snů, lásky a také smutku, nadějí. Snili jste někdy o setkání s idolem, kterého všichni znají jen z plakátu?

...

Divadlo

Teenagerský muzikál Andílci za školou si odbyde svoji premiéru 22. října

andilci z skolou laurinova 5angelsNový teenagerský muzikál Andílci za školou bude mít premiéru 22. října. Režie se ujal Filip Renč, hudbu složil Michal David a texty si vzal na sta...

Film

Nejlepší Schwarzeneggerova role? Total Recall!
ImageHrdina ve filmu Total Recall je jednou z nejlepších Schwarzeneggerových rolí a film se brzy dočká i svého pokračování. Tento týden se vydáme do světa, který byl v roce 1990 považován za vizi roku 2084. ...