THREE iN – tři live kapely bořily Lucernu pro Dům světla!

THREE iN – tři live kapely bořily Lucernu pro Dům světla!

altPoslední květnový večer tři výborné české kapely rozličných žánrů věnovaly svá představení Domu světla. Benefiční koncert na podporu boje proti AIDS se zúčastnila přední ska kapela Fast Food Orchestra, Andělem ověnčení Goodfellas a  kultovní a cappella Yellow Sisters.  Akce rozproudila celý Lucerna Music Bar, publikum se protančilo až do dalšího dne!

Hned u samotného vstupu do Music Baru pořadatelé návštěvníkům vtipně (a vlastně i prakticky) připomněli, kam poputují peníze z jejich lístku. Každý si totiž mohl vybrat z široké nabídky stovek a stovek krabiček kondomů dle vlastního gusta. Právě celý koncert se uskutečnil v rámci projektu THREE IN, který značí koncerty, kde vystupují tři žánrově rozličné kapely na jednom podiu během jednoho večera. A právě takto získané finance putují do Domu světla, který je azylovým přístřeškem pro lidi, jimž AIDS zasáhl do života.

Pořadí jednotlivých koncertů bylo výborně rozděleno. Prvními účinkujícími totiž byla holčičí sestava Yellow Sisters, jeden z nejznámějších vokálních projektů u nás. Jejich hudební projev lze těžko vtěsnat do nějaké žánrové krabičky. Jsou poetické, experimentální a rozhodně světové. Zahřívací kolo na benefici zvládly na jedničku, i přesto že Lucerna rozhodně nebyla plná. Byly živé, rozproudily energii a především potvrdily, že rozhodně mají hudební scéně co dát. Ačkoliv se jedná v jistém slova smyslu o alternativní muziku, tak jejich projev snad musí zaujmout každého. A alespoň v Music baru tomu tak bylo.


„Anděl“ nedávno objevil partu kluků říkající si Goodfellas, přestože oni sami sebe už objevili dávno. Málo která rockověji laděná skupina posouvá českou muziku za hranice, tak jako oni. Svěží bigbeat, připomínající americkou garážovou kapelku, která prorazila do výšin, předvádí pětice kluků. K vidění jsou vždy ve výborných černomodrých outfitech a s dobrou náladou. Tu přivezli i do Prahy, takže po a cappelle svými beaty zvedli návštěvníky od stolků ze židlí. Dostali opravdu velký prostor, žádné uštípnuté vystoupení. Tančilo se, poslouchali se i balady, a když člověk zavřel oči, mohl snít. Protože Goodfellas znějí, jako ty kapely, které vyprodávají ohromné haly.


O závěr se postarali už kultovní Fast Food Orchestra. Že jsou špičkou naší české ska scény, je nezpochybnitelné, jejich koncerty patří k těm nejlepším, co festivaly a kluby nabízejí. Kluci umí vyždímat z kohokoliv poslední zbytky energie, nikdy nikoho nešetří. Na jejich zběsilé rytmy se nedá netančit, a nejinak tomu bylo v Lucerně. Završili tak výborný koncertní set a potvrdili, že jsou jednou z nejlepších live kapel u nás.

Večer se povedl. Cena lístku byla opravdu minimální, tak by se dalo říct ‚za málo peněz, hodně muziky‘, v tomhle případě doslova. Hřejivým pocitem však zůstává to, že výdělek neskončí v kapse „bůhvíkoho“, ale pomůže tam, kde má. Nás může hřát kulturní zážitek a úsměv, když si vzpomeneme, jak lidé na parketu řádili a v Domě světla se budou mít také o něco veseleji. Což je, myslím si, skvělá kombinace :)

Datum a místo konání: 31. května 2012, Lucerna Music Bar Praha
Pořadatel: 10PM music production ve spolupráci se sdružením LIDO PROTI AIDS
Zdroj foto: Lucerna Music Bar
Hodnocení: 94%


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Vlastislav Toman: Jsme v Česku schopni natočit film podle komiksu?

Kruan perexNovinář a spisovatel pan Vlastislav Toman je autorem dobrodružných, sci-fi a fantasy příběhů. V letech 1959 – 1992 byl šéfredaktorem časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Kromě kultovního českého komiksu o Malém bohovi a Kruanovi napsal pře...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...


Literatura

O herectví z pohledu profesora Hyvnara

herec  vmodernim divadleProfesor Jan Hyvnar patří mezi přední znalce moderního divadla našeho i zahraničního, svou pozornost upíná především k herectví jako divácky nejviditelnějšímu a také nejvděčnějšímu prvku divade...

Divadlo

KoresponDance 2012

KoresponDance 2012V Praze a Brně se letos uskuteční již 4. ročník Mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance 2012. Zahajovací večer se koná dnes 27. listopadu v pražském Divadle Archa a...

Film

Rodinná pohádková klasika se opět vrací na plátna – Kráska a zvíře

Kraska a zvire film perexOd proslulé animované verze se na plátnech a obrazovkách objevilo několik dalších zpracování tohoto „pojmu“ v pohádkovém světě, avšak úspěšným a velice zdařilým se stal až snímek z letošního roku z dílny Walt Disney...