Koncert v Senátu podpoří právníka vězněného čínským režimem
Kultura21.cz

Koncert v Senátu podpoří právníka vězněného čínským režimem

ImagePři příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti se v pátek 27. ledna v Senátu Parlamentu ČR uskuteční koncert na podporu vězněného čínského právníka Kao Č´-šenga, jehož rodina byla nucena emigrovat do USA, a pronásledovaných, kteří praktikují duchovní cvičení Falun Gong.Záštitu nad koncertem, který má podpořit vězněného čínského právníka Kao Č´-šenga, jenž je zavřen a mučen kvůli obhajobě lidí praktikujících v Číně zakázané duchovní cvičení Falun Gong, převzala místopředsedkyně Senátu Alena Palečková (ODS). Organizátorem je občanské sdružení New Tang Dynasty ČR. Koncert se uskuteční v pátek 27. ledna od 18 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

Milan Kajínek, který patří k organizátorům akce a je šéfredaktorem česko-slovenské pobočky mezinárodního deníku The Epoch Times, pro RegionOnline.cz uvedl, že koncert iniciovala violistka Jitka Hosprová, kterou příběh právníka zaujal. “Zúčastnila se slavnostního křtu knihy Kao Č-šenga Za Čínu spravedlivější, kterou naši překladatelé přeložili do češtiny a kterou jsme pod záštitou senátora Jaromíra Štětiny pokřtili v Senátu. Příběh perzekuovaného právníka Jitku Hosprovou velmi oslovil. Křtu se zúčastnila také zpěvačka Marta Kubišová. Obě umělkyně se následně dohodly, že se na koncertu budou podílet a vystoupí na něm,” řekl Kajínek.

Image

Poselství Václava Havla žije dál, řekl Potměšil

Úryvky z knihy bude v rámci koncertu číst herec Jan Potměšil. “Při prvních slovech nabídky jsem nezaváhal ani vteřinu. I v rámci událostí posledních týdnů, kdy jsme se museli rozloučit s prezidentem Václavem Havlem, to považuji za důležité a smysluplné. Havlovo poselství může žít dál. On se o příběh Kao Č´-šenga zajímal a jistě by se o něj zajímal dál. Měl jsem možnost si knížku statečného právníka přečíst a seznámit se s jeho příběhem. Při četbě na mě dolehla veškerá tíha teroru v Číně,” uvedl Potměšil pro RegionOnline.cz.

Koncert bude moderovat Kateřina Jacques, která v minulém volebním období založila a vedla parlamentní skupinu přátel Tibetu. “Česká republika je zemí s vlastní bolestnou totalitní minulostí a jejími oběťmi. Naše sounáležitost k demokratickému světu nás zavazuje k tomu, abychom usilovali o právo na svobodný a důstojný život kdekoliv na světě. Kao je člověk, právník a také symbol pevných morálních zásad a spravedlivé obrany utlačovaných. Ačkoliv věděl, že riskuje ztrátu profese, rodiny, svobody i vlastního života, nezalekl se a jednal čestně. Za všechno dobré, co vykonal, ho čínský režim uvěznil. Každý, kdo se hlásí k ideálům humanity, musí s Kaem soucítit a v rámci svých možností ho podporovat. O to se snažíme,” řekla Jacques pro RegionOnline.cz.

Předtím, než začal hájit lidi spjaté s duchovním hnutí Falun Gong, hájil Kao Č´-šeng, pocházející z chudých poměrů, práva lidí s postižením nebo těch, jimž byl vyvlastněn majetek, dále například vdov po mužích, kteří zahynuli při důlních neštěstích. Při příležitosti loňského křtu knihy Za Čínu spravedlivější byli vrcholní představitelé České republiky otevřeným dopisem vyzváni k solidaritě s perzekuovaným právníkem, jehož rodina byla nucena emigrovat do Spojených států amerických.

Zdroj foto: Archiv občanského sdružení New Tang Dynasty ČR

Zdroj článku: RegionOnline.cz

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Rozhovor s Archie Kimptonem pro Brooke Hunter

smodr200Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého MLUVÍCÍHO kocoura,...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Relaxace – brána k uvolnění těla i ducha

relaxace perex 200 1Na pultech knihkupectví se objevila další z řady knih zaměřujících se na relaxační techniky. Téma je to velmi vyhledávané, relaxaci člověk potřebuje v dnešním hektickém světě stále častěji jako ...

Divadlo

„Psaní je líbání v hlavě“

dobry proti severaku200Únor začal v Městském divadle Zlín premiérou půvabného díla Dobrý proti severáku od Daniela Glattauera. Já jsem se do Dílny vydala hned na první reprízu, protože mě tato kniha dostala a byla jsem moc zvědavá, jak se s ní di...

Film

V šedesáti letech zpátky do ringu

zpatky do ringu 200Film Zpátky do ringu (2013) je velmi originální od začátku do konce. Není zrovna obvyklé, aby lidé na sklonku svého života chtěli zápasit v ringu, a přitom ani jednou neusnuli. Jenže staré křivdy dokážou rozpumpov...