The Little Willies - osvěžená klasika

The Little Willies - osvěžená klasika

ImagePředělávky prověřených písní občas vyznívají jako nepovedené parodie. To však není případ americké kapely The Little Willies. Na svém druhém albu nazvaném For The Good Times přistoupila k dílům uznávaných tvůrců s citlivostí, pokorou a invencí.




Stačilo pár tónů a mě napadlo, že tohle bych chtěl někdy poslouchat naživo – a nejlépe v Zapadákově, ve tři hodiny ráno, v zakouřené hospodě...

Formace The Little Willies vznikla v roce 2003 v New Yorku původně jako příležitostné seskupení. Záměr “jen tak pro radost si zahrát to, co už vymysleli jiní” vyvrcholil o tři roky později vydáním alba, které muzikanti pojmenovali stejně jako svou kapelu. A protože měli s touto nahrávkou úspěch, usoudili, že bude rozumné pokračovat dál.

Stejně jako tehdy i nyní platí, že tento zdánlivě nenápadný projekt táhne písničkářka a zpěvačka Norah Jones (nar. 1979), která má na kontě mnohá ocenění od kritiků i posluchačů. Na novém albu se uplatnila nejen zpěvem, ale i hrou na piano. 

Image


The Little Willies sáhli do zlaté truhly country písní a nemohli se přehmátnout. Johnny Cash, Kristoffer Kristofferson, Dolly Parton, Ralph Stanley, Scott Wiseman, Cal Martin, Loretta Lynn, Willie Nelson...  Co jméno, to pojem. Zasvěcenci při jejich nekompletním výčtu jistě smeknou. Zdá se, že s podobnou pokorou se do tvorby cover verzí pustila pětice hráčů a jedna velmi talentovaná žena, v žilách jí mimochodem koluje indická krev (po otci, slavném sitáristovi).

Nemusíte patřit k úzce zaměřeným fanouškům country, aby vás tucet písní zaujal. Pokud je na první poslech zjevné, že lidé, kteří toto album nahráli, jsou nejen zdatní instrumentalisté, ale především vědí, co hrají, pak nutně musí zavětřit každý příznivec kvalitní muziky. Ten totiž ve spodních vrstvách zaslechne i vlivy jazzu, blues, šansonu a uši s radostí nastaví jižanskému větru. 

Nenechte se zmást předsudky, že před plnohodnotným poslechem dobře převařených klasiků musíte obout špičaté boty, nasadit klobouk a k pasu připnout kolt. Takové doporučení ode mě nechtějte. Co vím určitě, skvěle se tyhle písně poslouchají v autě. Hezkou jízdu po vyježděných cestách!      

                                             



Název: For The Good Times
Skladby: 1/ I Worship You, 2/ Remember Me, 3/ Diesel Smoke, Dangerous Curves, 4/ Lovesick Blues, 5/ Tommy Rockwood, 6/ Fist City, 7/ Permanently Lonely, 8/ Foul Owl On The Prowl, 9/ Wide Open Road, 10/ For The Good Times, 11/ If You´Ve Got The Money I´Ve Got The Time, 12/ Jolene.
Celkový čas: 38:45
Vydavatel: EMI, 2012
Informace: www.emimusic.cz, www.thelittlewillies.net, www.norahjones.com, www.norahjones.cz
Hodnocení:  85  % 

 


 

Přihlášení



Solfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Jedenáct – řetězec událostí, který odstartoval jeden „nečin“

mark watson jedenact 200Xavier Ireland je modrátorem nočního vysílání, v němž radí ostatním, jak přežít životní krize. Přitom sám se potácí ve vlastní nejistotě. V Anglii žije pět let pod novou identitou. Kdysi, to se ještě j...

Divadlo

Testosteron byl masakr

testosteron 200Městské divadlo Zlín na začátku své 73. sezóny přišlo s komedií polského autora Andrzeje Saramonowicze Testosteron, která má velké ambice stát se velmi oblíbeným titulem.

...

Film

Nebezpečné pokušení může přepadnout každého


nebezpecnepok0Film Nebezpečné pokušení (2015) je spíš taková tradiční inscenace o tom, co se může stát, když venku prší a všude je spousta rozdělané práce. Povinnosti, starosti o rodinu a majetek, šťastné manželství, ale jakoby tady něco chybělo.