Celeste Buckingham přichází se čtvrtým albem Life a novým singlem Another Life

Celeste Buckingham přichází se čtvrtým albem Life a novým singlem Another Life

Tisk

Celeste200Zpěvačka Celeste Buckingham vydala své čtvrté album s názvem Life. Album obsahuje třináct skladeb, přičemž dvě jsou ve slovenštine, jedna v češtině, ostatní jsou v angličtině. Součástí alba jsou i tři již vydané skladby - Feel, Make Me a aktuální singl Another Life.

 

Skladba Another Life nejenže ohlásila nové album Life, které je už nyní k dispozici ale zároveň připomíná, že před deseti lety vyšla Celeste její debutová skladba Run Run Run. Track je inspirován vnitřním dialogem o tom, jak jinak by mohl vypadat náš život, pokud bychom se v daném okamžiku rozhodli jinak. „Všichni jdeme různými směry a při tom stále hledáme navzájem k sobě cestu a lidskost v každé věci. Jaký by byl náš život, pokud by tomu bylo jinak?“ ptá se zpěvačka.

Videoklip Another Life natáčel režisér Martin Miko (Illuminate Production) na heliportu v River Parku v Bratislavě. „Chtěli jsme udělat hommage k desátému výročí vydání klipu Run Run Run. Snažili jsme se zachovat atmosféru, která v něm je,“ řekla Celeste. "Záběry s kapelou by měly na diváka přenést pocit, který člověk má, když hraje koncert a když se dívá na koncert," dodala. Je to přitom její první videoklip, ve kterém účinkuje také kapela King Shaolin. Ta s ní vystupuje už devět let. V případě téhle novinky, i všech skladeb na albu Life, jde o spolupráci autorské dvojice Celeste Buckingham a Matěj Vávra. Inspirací byly dvojici rockové skladby z přelomu tisíciletí. „Je to moderní pop, ale s pocitem starého pop-rocku,“ prozradila zpěvačka.

„Poslední roky jsem udělala několik radikálních kroků, můj život se změnil úplně od základů. Nové album Life bylo příležitostí a způsobem, jak si uklidit názory, hodnoty, rozporuplné pocity. Poslední dva roky byly v mém životě průlomové. Během mnoha, ne vždy jednoduchých rozhodnutí, jsem vedla sama se sebou vnitřní dialog o tom, jak by můj život vypadal, kdybych se v daném okamžiku rozhodla jinak,“ řekla o vzniku alba Celeste Buckingham. Pracovala na něm dva roky spolu s producentem Matějem Vávrem, se kterým má na albu i duet.

Album Life je rytmické, šťastné a taneční. „Je takový ačkoli v něm reflektuji i na pocity, že je v pořádku necítit se dobře, ale ne pořád. Neneste hněv jako kabát a dejte ho dolů. Nejde to? Pak se nebojte požádat o pomoc,“ říká Celeste. Nahrávání alba začalo ještě před vypuknutím pandemie COVID-19 a následným přestěhováním Celeste na Madeiru. Matěj Vávra a Celeste Buckingham si našli efektivní způsob spolupráce prostřednictvím videorozhovorů, zpěvačka investovala také do vlastního nahrávacího zařízení.

Celeste Buckingham netvoří písničky prvoplánově, nechává v nich i skryté vzkazy. Tvrdí, že už jsi prožila různé vlny popularity a aktuálně se nachází ve fázi, kdy si písničky pokaždé najdou okruh posluchačů. Období, kdy se o vlastní hudební budoucnost obávala, je naštěstí definitivně zažehnáno. Ale bez podstatných, ba až radikálních změn v jejím životě, by to nešlo. „Hudební byznys a hudba jsou dvě rozdílné věci a takto separované je mám i ve své hlavě. Budu šťastná, když se lidé budou při poslechu alba Life usmívat. V dnešní době, kdy svět kolem nás vypadá tak, jak vypadá, bych si přála, aby lidé alespoň na moment vypustili všechno špatné, co je trápí. Aby jim album zpříjemnilo den a navodilo hezké myšlenky. Aby se alespoň na chvíli cítili šťastně a bezstarostně,“ dodává hudebnice.

Celeste

Tracklist alba Life
1. Take Your Time
2. Make Me
3. Feel
4. Still
5. Insane
6. Pretty Girls
7. Chci Tě Chvíli Mít Tu (feat. Matěj Vávra)
8. Shades
9. Chcem
10. Drive
11. Milión Hviezd (feat. Dano Kapitán)
12. Another Life
13. Goodnight


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Aleš Procházka - „Vydal jsem se na neočekávané dobrodružství...“ Rozhovor u příležitosti vydání audioknihy Společenstvo Prstenu

Ales Prochazka perexNad střechami v centru Prahy si pohrává letní slunko, vznáší se  klábosení turistů v úzkých uličkách, nic z toho však neproniká do podkrovního nahrávacího studia pražské DAMU, kde panuje klid a ticho. Filmový a divadelní herec <...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Až uvidíte Batmana stát v záři Gotham City

batman tichoKdyž jsem poprvé dostal do rukou komiksovou knihu Batman: Ticho, hned mě na ní zaujalo grafické provedení. Jak jistě všichni dobře víme, každá kniha je jiná. Kresba od Jima Leeho je skvostná. Nicméně n...

Divadlo

Pestrý podzim v divadle - Divadlo Radka Brzobohatého

200divAby vaše podzimní dny byly co nejpestřejší, přinášíme vám říjnové divadelní tipy, tentokrát z Divadla Radka Brzobohatého.

...

Film

Sammyho dobrodružství 2: vězeň v podmořském akváriu

sammyho dobrodruzstvi 2Přežijeme-li v našem rodinném kruhu letošní vánoční svátky ve zdraví, můžeme se jít s dětmi podívat na nový animák, tentokrát, jak je patrno z názvu, na pokračování Sammyho dobrodružství s názvem „Sammyho dobro...