TO ONY: Svěží deska o ženách od talentované hudebnice

TO ONY: Svěží deska o ženách od talentované hudebnice

Tisk

Trajerova200Na den sesterství, 22. února, vyšlo debutové album TO ONY mladé hudebnici Magdaleně Trajerové. Kdo má rád pohodovou muziku a originální texty, by si ho neměl nechat ujít!

 

 

Albu předcházely tři singly vydané v loňském roce: Gin a to nic, Zas rána a Co na to říkáš?. Na albu TO ONY je pak doplňuje sedm dalších písní a já bych si jich dovedla představit třeba dalších 20 a poslouchat je pořád dokola.

Už úvodní písnička Blíženic mě zaujala originálními textovými obraty, „květnový blíženic“ je skvělé označení a je toho mnohem víc, od černé ovce, co dělá vlny až po házení šavlí do žita. K tomu se přidala veselá melodie a moc příjemný hlas Magdaleny. Po výborném úvodu přišla neméně dobrá skladba s pevně daným rytmem a pro mě takovým barovým námětem Gin a to nic. Ten se mi líbil také v sedmém tracku Zas rána, kde „jsme přece slušný holky, když jdeme na kafe, myslíme kávu“. Píseň Cukřenka se mi zdála veselejší a zněla mi povědomě, i když těžko říct, co mi připomínala. Omluvy na rohožce byly zase trochu jiné a také u nerozbitné Víly z plexiska se mi hodně líbil text i celkové vyznění.

Sama hudebnice k desce říká, že její název odkazuje na ženy, které ji ovlivnily a inspirovaly. „Každá píseň na albu může být vnímána každým posluchačem jinak a nabízí prostor pro osobní interpretaci a emocionální rezonanci,“ doplnila. Musím s ní souhlasit, protože mám dojem, že při každém poslechu v písních najdu něco nového, něco dalšího.

Deska TO ONY pro mě byla velkým překvapením. Dostala mě barva Magdalenina hlasu i to, jak ho má položený, a především její hrátky se slovy. Místy mi připomínaly žánr slam poetry, který mám ráda a bavilo mě čekat, co přijde dalšího i pak hledat skryté významy a sama nad nimi přemýšlet.

Přečtěte si rozhovor s Magdalenou, ke které nejlepší nápady přicházejí při dlouhé sprše

Česká hudba podle mě potřebuje takový svěží vítr, jaký Magdalena prezentuje a moc bych jí přála, aby nejen s deskou prorazila. Když pojede na turné, moc ráda se na ni půjdu podívat a vám doporučuji totéž!

Magdalena Trajerová je songwriterka pohybující se na hranici mezi žánry indie popu, folku a rocku a TO ONY je její debutové album.

 Trajerova

TO ONY
Interpret: Magdalena Trajerová
Žánr: folk
Skladby: Blíženic, Gin a to nic, Cukřenka, Co na to říkáš?, Sebezrazená, Víla z plexiskla, Zas rána, Omluvy na rohožce, Ulitá ulita, Organizace času
Stopáž: 24 min 38 s
Vydavatelství: Records DK
Hodnocení: 90 %

https://www.instagram.com/music.magdalena.trajerova/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michaela Linková, někdejší Televizní dívka Líza, se dnes věnuje i klasické hudbě

linkova200Populární zpěvačkou se stala Michaela Linková v osmdesátých letech. Tehdy zaujala původními písničkami, ale i zvláštním zabarvením hlasu a přirozeným vokálním a jevištním projevem. Zabodovala ve Zlatém slavíkovi, vystupovala v televizi i na koncert...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Nizozemský bestseller roku 2020!

toxicka laska200„V patnácti by člověk neměl hledat matčina vraha.“ Tak nás navnazují na thriller Toxická láska od nizozemské autorky Saskie Noort, který vyšel v lednu u nakladatelství Metafora. Slibuju, že vám bude běhat mráz po zádech!

...

Divadlo

Nechte se očkovat Shakespearem a léto bude fajn!

shakespeare boure 200Užijte si léto ve společnosti anglického divadelního génia a těch největších českých hereckých hvězd. Předprodej Letních shakespearovských slavností startuje 4. května 2021 na www.shakespeare.cz a v síti Ticketmaster. Generáln...

Film

Film JEDNA NOC, otevírající téma sexu po internetu, představuje trailer

jedna noc 200„A co byste pro lásku udělali vy?“ ptá se podtitul nového filmu režiséra Davida Laňky JEDNA NOC. Vypráví příběh jedné osudové lásky, která právě v tuhle chvíli musí dokázat, že obstojí. V hlavních rolích filmu zabývajícího se tématem sexuálních ...