Radiokempy Frekvence 1 s Klusem, Jandovou, Rybičkami 48, Mig 21, Buty a překvapením na závěr

Radiokempy Frekvence 1 s Klusem, Jandovou, Rybičkami 48, Mig 21, Buty a překvapením na závěr

radiokempy 200O prázdninách vyráží žlutý tým Frekvence 1 na tradiční roadshow po českých kempech. Na každém kempu bude speciální hudební host, který zde živě odehraje hodinový koncert. V této roli se vystřídají Tomáš Klus, Rybičky 48, Mig 21, Buty nebo Marta Jandová. Návštěvníci Radiokempů Frekvence 1 se mohou těšit rovněž na živá vysílání s oblíbenými moderátory, posezení u táboráku, opékání buřtů, různé soutěže a další překvapení, včetně jednoho velkého na závěr. Vstupy na akce jsou zdarma.

Žlutý tým Frekvence 1 se opět po roce chystá na tradiční tour za posluchači, aby jim dovolenkový čas strávený v kempech zpříjemnil a pobavil je připraveným programem. Po celou dobu bude Frekvence 1 veškeré dění z Radiokempů přenášet přímo do éteru, aby si jejich pohodovou letní atmosféru mohli užít všichni posluchači. Návštěvníci budou mít navíc jedinečnou možnost potkat se s oblíbenými moderátory Lubkou Ponížilovou, Mírou Michálkem, Janou Knížkovou, Romanem Mikeschem, Tomášem Fílou či Robinem Sobkem.

radiokempy1

Hlavní program
14:00 – 19:00 živé vysílání s oblíbenými moderátory Frekvence 1
19:00 – 20:00 živý koncert hudebního hosta

Přehled Radiokempů a hudebních hostů

6. července – Autocamp Mělník – Tomáš Klus
Radiokempy Frekvence 1 odstartují hned první červencovou středu. První zastávkou bude 6. července autokemp Mělník, který se nachází blízko historického centra města. Jako speciální host vystoupí písničkář Tomáš Klus.

13. července – Camping Rožnov pod Radhoštěm - Buty
Do Rožnova pod Radhoštěm v rámci akce Radiokempů Frekvence 1 přijede odehrát svůj koncert kapela Buty. „Posluchači se mohou těšit na žánrově pestrý koncert plný hudebních delikates s nápaditými a vtipnými texty. Playlist bude pestrý, na koncertě zazní současná novinka, píseň Včil, kterou jsme nahráli na podporu naší sbírky Buty dětem Ukrajiny, ale také nestárnoucí hity Jednou ráno, Mám jednu ruku dlouhou, Nad stádem koní, Vrána či Krtek,“ slibuje kapela.

20. července – Camp Dolce Trutnov - Marta Jandová
Hostem třetího kempu bude zpěvačka a moderátorka Marta Jandová, pro kterou je Frekvence 1 zároveň domovskou stanicí. Posluchači rádia ji mohou slyšet každý všední den od 10 do 11 hodin dopoledne. V pořadu „Co se děje s Martou Jandovou“ zmiňuje zajímavé aktuální události, ale i historky ze svého soukromého života. „Na můj druhý Radiokemp se moc těším. Loni to pro mě byla krásná zkušenost. Hrozně se mi líbí hrát v kempu, kde jsou lidi na dovolené. V kempech bývá úplně jiná atmosféra, lidi zde bydlí ve stanech nebo chatkách. Jsou vlastně vděční za každou blbost, takže mě to strašně bavilo,“ říká nadšeně oblíbená zpěvačka. Ještě prozradila, že opět přijede s kytaristou Ondrou Pátkem.

radiokempy marta

27. července – Autocamp Osek - Mig 21
Poslední červencovou středu s sebou jako speciálního hudebního hosta přiveze Frekvence 1 chlapeckou taneční, pěveckou a striptérskou skupinu z Prahy 5 - Smíchova Mig 21. Pro kapelu bude vystoupení na Radiokempu premiérou.

3. srpna – Autocamp OSTENDE Plzeň Bolevák - Rybičky 48
Hostem prvního srpnového kempu bude kapela Rybičky 48. „Návštěvníci od nás uslyšej nejznámější pecky a taky některý nový songy. Doporučuju všem, ať si vezmou náhradní trenky, protože hrajeme nahlas,“ uvádí se smíchem frontman kapely Kuba Ryba.

24. srpna – Camping Lipno Modřín
S létem a letošními Radiokempy se Frekvence 1 rozloučí předposlední srpnovou středu. Kdo bude speciálním hostem, prozradí rádio později. Až do Paráda festu Frekvence 1, který proběhne v sobotu 13. srpna na Konopišti, chce všechny napínat.

radiokemp2

Veškeré potřebné informace k Radiokempům Frekvence 1 najdete na stránkách: https://www.frekvence1.cz/radiokemp


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Lenka Klestilová: Babička by na mě byla pyšná!

Lenka Klestilova perexVestec – Už je to déle než rok, co přišla paní Lenka Klestilová s úplnou novinkou pro Prahu a Středočeský kraj. Za obrovské podpory Obecního úřadu ve Vestci, v čele s panem starostou, se rozhodla pomáhat druhým i přesto, že...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...


Literatura

Maurizio de Giovanni: Bolest - detektivka po italsku

bolest200Nakladatelství Epocha vydalo v listopadu 2016 první díl úspěšné detektivní série Maurizia de Giovanniho, Bolest, který v originále vyšel už v roce 2006.

 

 

Divadlo

Vršovické divadlo MANA chystá hru Karla Čapka Matka, drama o hrdinství i mateřské lásce

Matka perexSlavný román Karla Čapka Matka o střetu ženského a mužského vidění smyslu a poslání života nastuduje divadlo MANA v Praze – Vršovicích, premiéru tu bude mít 5. února 2020. Pod taktovkou renomovaného režiséra Petera Gábora se v hlavní roli matky p...

Film

Dovolená v protektorátu (TV pořad)

Protektorat 200Ve středu 6. května  se konala v pražské kavárně Campus novinářská projekce k novému typu Cross žánru Situační drama s názvem Dovolená v protektorátu od tvůrců České televize. Přítomní byli nejen autorka projektu, scénáristka Zora Cejnkov...