Je tady nový hudební projekt Uniqat

Je tady nový hudební projekt Uniqat

uniquat 200Na strahovském stadionu vznikl nový projekt Vladka Mikláše a Jakuba Šindlera (kytarista a bubeník od Berta Romanutti a Vladko hraje a sestavil Katarzii a skládá už dlouho vlastní hudbu. 


 

Projekt nese název UNIQAT a jejich debutové album se jmenuje SILENCE. Jedná se o Vladkovy skladby, ve kterých i zpívá.

"Je to vlastne taký covidový projekt, ktorý bude pokračovať a vznikol vďaka tomu, že "na to bol čas". Podľa mňa sa ale podarilo niečo, čo prekvapilo aj samich chalanov,“ říká Katarína Kubošiová z KATARZIE.

uniquat 1

Zajímavostí je, že Vladko na albu často používá naefektovaný cimbál, a to způsobem, jakým ho ještě nikdo nikdy nepoužil.

Silence
Umělec: Uniqat
Tvůrci: Vladko Mikláš (compositions, vocals, guitars, dulcimer, synthesizers, piano, production, lyrics (1, 5, 6)), Jakub Šindler (drums, recording, editing, mixing, percussions, trumpet, production)
Hosté: Iva Korgerová lyrics (1, 2, 3, 4, 5, 7, 8)
Jakub Vejnar bass guitars, stick
Jakub Doležal tenor sax (5)
Mastering: Nate Wood
Fotografie a grafický design: Marcel Korec
Speciální poděkování: Silvia Kančevová, Monika Pustková, Iva Korgerová, Jakub Vejnar, Marcel Korec, Jakub Doležal, Katarína Kubošiová, Miloš Klápště, Miroslav Chyška, Nate Wood, OSA a Státní fond kultury ČR

Zdroj foto: Nephro Studio


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Všechno na světě je absurdní – Tereza Dobšovičová

tereyzka 200Teprve šestnáctiletá Tereza Dobšovičová vletěla na českou literární scénu jako vichřice. Jejím výjimečným talentem je ohromena nejedna významná osobnost, a tak je jí prorokována nadějná autorská budoucnost. Jaké jsou její vz...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Udělejte si doma nějakou vietnamskou specialitu

vic nez jen vietnamska kucharka200Vydavatelství CPress vydalo nedávno knihu s názvem Víc než jen vietnamská kuchařka. Jak vypadá a co vše v ní najdete? To vám prozradí tato recenze.

 

Divadlo

Kdo miluje, nespí

bratr spanku perexMožná byl talentovanější než Mozart. Narodil se ale na špatném míste. Johanes Elias Alder (Jacob Erftemeijer) je obdařený fenomenálním hudebním sluchem. Naneštěstí pro něj ale žije v zapadlé alpské vesnici mezi...

Film

Svatý Václav aneb historický velkofilm z roku 1929

svaty vaclav plakatV souvislosti s prezentací Slovanské epopeje v pražském Veletržním paláci pracovníci Národní galerie připravili na měsíce září -  prosinec roku 2012  řadu doprovodných programů a akcí s vazbou k vystaveným...