Zpěvák Kamil Střihavka a Michal Pavlíček zahráli s kapelou Supergroup v Karlových Varech

Zpěvák Kamil Střihavka a Michal Pavlíček zahráli s kapelou Supergroup v Karlových Varech

Tisk

strih 200V pátek 27. března se fanouškům big beatové hudby v Lidovém domě jako první představila karlovarská kapela Proměny. Vznikla v roce 1970 pod názvem Natural a nyní slaví své 45 narozeniny. Jako začínající kapela hrála především převzaté hity známých kapel a svoji vlastní tvorbu po letech poprvé zpečetila v roce 2000 prvním albem s názvem Sen dokořán. Sálem se linuly písně Stále čekám, Houpací židle, Sen dokořán či hit Tak se hýbej.

 

 


Po krátké přestávce vystoupili na podium Kamil Střihavka a Michal Pavlíček s novou kapelou Supergroup, která vznikla s pomocí rádia Beat a za podpory fanoušků. Jako první zazněl úspěšný hit Holka čapni draka, ale také převzatý hit od  AC/DC s názvem You shook me all night long či píseň Vladimíra Mišíka Láska je jako večernice. Většina písní pátečního večera byla vybrána z pořadu Na kloboučku, který uváděl Michal Pavlíček. Kamil Střihavka i Michal Pavlíček se fanouškům předvedli v dobré kondici a plný sál roztančených diváků ukázal, že rockovou kapelu čeká úspěšná budoucnost.

Kapela Supergroup vznikla v roce 2012 za podpory rádia Beat i čtenářů časopisu Rock&Pop. Zpěv: Kamil Střihavka, Kytara: Michal Pavlíček, Klávesy: Roman Dragoun, Housle: Jan Hrubý, Basová kytara: Vladimír Kulhánek, Bicí nástroje: Miloš Meier.

strih 1

 

Hodnocení: 70 %

Termíny koncertů:
7. 5. 2015 Brno- Sono centrum
31. 05. 2015 Teplice - Lázeňská
20. 06. 2015 Hranice - Fest
27. 06. 2015 Hrádek nad Nisou - Rock summer fest
11. 07. 2015 Staré Město u Šumperku - Bioslavnosti
31. 07. 2015 Třeboň - náměstí
21. 08. 2015 Kraslice - Rockové sady
22. 08. 2015 Brno - Mariánské léto fest
27. 09. 2015 Kadaň - Pod hradbami
23. 10. 2015 Jičín - Masarykovo divadlo
29. 10. 2015 Kroměříž
30. 10. 2015 Vsetín – KD

Tipy na další koncerty:
VLNY, music agency, Karlovy Vary:
10. dubna 2015, 20:00 hodin, Lidový dům, Monkey Business - 15 let na stezce kamarádství TOUR
18. dubna 2015, 20:00 hodin Arakain + Lucie Bílá: XXXIII Tour 2015 (host: Absolut Deafers)
25. dubna 2015, 19:00 hodin, Lidový dům, Ewa Farna TOUR 2015 s předkapelou eFeM. 

Foto zdroj: A. Zeminová


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

MerelyWild: „Naše hudba je inspirovaná životem a velkými sny“

merely wild200Na festivalu Sunday Music Jam 14. září v pražské Stromovce, se mimo jiné představí skupina MerelyWild. Vévodí jí Veronika Wildová, která nám spolu s kytaristou Martinem odpověděla na několik zvídavých otázek.  

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Nesbo nechává svého hrdinu trpět

nuz200Když vyjde kniha oblíbeného severského spisovatele v Česku, jsou to pro čtenáře takové menší Vánoce. Dvanáctá “holeovka” přináší vybroušený děj a jak sám autor podotknul, nechá tentokrát svého hrdinu Harryho Holea trpět. Vůbec nepřeháněl.

Divadlo

Výhra v loterii změní život každému

altDalší představení v rámci festivalu Střetnutí Stretnutie se Szidi Tobias v čele se konalo ve čtvrtek 24. května. Šlo o komedii Györga Spiroa Prach v provedení slovenského Študia L + S Bratislava.<...

Film

Jaromír Hanzlík převezme v Karlových Varech cenu za umělecký přínos

HanzlíkJaromír Hanzlík oslavil v únoru již své sedmdesáté narozeniny a jako významnou osobnost českého herectví jej připomene i letošní karlovarský filmový festival, pořádaný již po třiapadesáté -  a opět na rozhraní června a července. Hanzl...