Scooter v Praze předvedli, že do starého železa ještě rozhodně nepatří
Banner

Scooter v Praze předvedli, že do starého železa ještě rozhodně nepatří

scooter200V pátek 13. listopadu se všichni (nejen) tuzemští fanoušci legendární skupiny Scooter dočkali, neboť po dlouhých osmi letech se kapela vrátila do Prahy (v tomto „mezidobí“ se v ČR objevovala, především ale v Brně, jednou dokonce v Lokti), konkrétně do Malé sportovní haly na Výstavišti, aby naživo předvedla svou show plnou hitů.

 

Jelikož začátek jejich koncertu byl plánován na 21:15, dorazil jsem s předstihem a na místě jsem byl už někdy kolem půl deváté. Za mixpultem v tu dobu plnil svou úlohu předskokana jihočeský DJ Basslicker, který velmi dobře pochopil, o čem celá akce je a nažhaveným posluchačům dopřával skutečně výborné songy z let minulých, mezi nimiž nechyběly takové klasiky jako Traffic, Sandstorm, Played-A-Live nebo dokonce legendární Equador. Ve vzduchu ale bylo čím dál více cítit, že vystoupení hlavních hvězd se nezadržitelně blíží.
Po nutné přestavbě pódia a trochu delší pauze nakonec show začala s pětadvacetiminutovým zpožděním, kdy za zvuků novinky Riot nastoupili pánové na pódium. Charismatický frontman a zpěvák H. P. Baxxter posluchače nijak nešetřil a od první chvíle na ně přenášel energii, které má opravdu neuvěřitelně a sledovat ho je skutečným zážitkem. Je velmi potěšující, že pánové splnili, co slíbili a jejich koncert byl plný velkých hitů, které dostaly publikum do varu. Během večera zazněly takové „pecky“ jako One (Always Hardcore), J´Adore Hardcore, Ramp! (The Logical Song), Weekend, Fuck the Millenium, Call Me Maňana, Nessaja, 4 AM, Posse (I Need You on the Floor), How Much is the Fish?, Maria (I Like It Loud) a nechyběly ani dva tracky z jejich posledního alba The Fifth Chapter, konkrétně Bigroom Blitz a 999 (Call the Police).

scooter


Vizuální doprovod sice nebyl tak bombastický, jak bychom asi očekávali a na pódiu se vlastně mimo pobíhání H. P. ho a tance doprovodných tanečníků a tanečnic nic moc nedělo, to ale zas tolik nevadilo, když se to vykompenzovalo takřka nekonečným proudem hitů a přívalem energie, která byla díky jumpsytlovým a hardcorovým klasikám fyzicky dost náročná. Zhruba po hodině se pánové odebrali do zákulisí, aby se posléze vrátili na tradiční přídavek v podobě hitu Fire, při němž nechyběla slavná ohnivá kytara a směsice dvou hitů Hyper Hyper a Move Your Ass.
Jedinou vadou na kráse tak byl fakt, že koncert skončil vlastně po osmdesáti minutách a trošku rozpačitě, neboť kapela zmizela z pódia, a ačkoli je slušně zaplněná hala tzv. vytleskávala, už se nevrátila a s oddaným publikem se pořádně nerozloučila, což může opravdu malinko mrzet.
Jakožto dlouholetého fanouška Scooteru mě ale jejich koncert v Praze vesměs potěšil, protože skutečně hráli jednu prověřenou hitovku za druhou (i když se samozřejmě nemohou zavděčit všem, protože za dvacet let nashromáždili stovky singlů, takže je logické, že na většinu se nedostane), při pátečním večeru dodali energii, která byla dost potřeba, a především mě utvrdili v tom, že H. P. umí zpívat naživo a je to opravdu přírodní úkaz. V koutku duše tak věřím, že se v ČR ještě někdy objeví a já si budu moci tento zážitek (třeba i s lepším závěrem) dopřát ještě jednou.
PS: Organizačně nemohu jako „běžný“ návštěvník až na občas „přepálený“ zvuk nic vytknout, protože jsem nikde frontu nestál a nesetkal jsem s žádnými problémy. Ti, co si ovšem koupili VIP vstupy, byli dle reakcí na sociálních sítích dost zklamaní z úrovně slibovaných služeb.  

Akce: Koncert Scooter v Praze
Datum: 13. 11. 2015
Místo: Praha, Malá sportovní hala, Výstaviště
Hodnocení: 80%

Video z koncertu v Brně ze 14.11.2015zdroj k plakátu www.nolimits.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

„To dobré jsme nechali z minulého ročníku a přidali k tomu další zajímavé věci.“ lákají organizátoři Holešovské Regaty

altChcete si sjet vodní lávku na trakaři či kole a u toho poslouchat Tomáše Kluse? Dát si díky Kultuře21 Holešovského utopence? Už za 29 dní máte možnost, protože necelý měsíc nás dělí od druhého ročníku festivalu Holešovská Regata, který nenabízí jen hudbu, ale i s...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Víte, že jste pravděpodobně také Idioti 21. století?

200litPsychologická novela Idioti 21. století je druhou samostatnou knihou Vesny Tvrtković. Tato autorka se narodila v Sarajevu, z kterého v roce 1992 s rodinou uprchla kvůli válce do Prahy, kde žije a pracuje. V roce 2009 absolvovala obor tvůrčí psaní na Lit...

Divadlo

Škrhola a lotři ze mlýna ovládli hrad Sovinec

sovinec 200Středověký hrad Sovinec nacházející se v krajině Nízkého Jeseníku je proslulý nejen svou dlouhou minulostí, ale i historickými hrami v podání různých divadelních souborů. Mnoho návštěvníků zavítalo o víkendu na tradiční oblíbenou rodinnou akci s...

Film

Jiný příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků

snehurka jiny pribeh plakat200Novodobé návraty k němému filmu a jeho poetice se zpravidla vyznačují nějakým ozvláštněním, které odůvodňuje užité postupy - zpravidla postřehneme laskavě ironizující náhled, pracující s obvyklými klišé zvolené...