Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz: Pátá dohoda

Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz: Pátá dohoda

200tradDnes již legendární Pátá dohoda se dočkala velmi zvláštního zpracování. Můžete si ji vzít s sebou do kapsy, do kabelky a potěšit se s toltéckou moudrostí, kdy jen budete chtít. Stejně jako Čtyři dohody se dočkaly karetního vydání, stalo se tak i s Pátou dohodou. Každý den tak můžete strávit tím, že si věnujete nějaký čas.
Individuální zprávy jen pro vás

Výhodou této kapesní verze je, že se vám karty před očima poskládají právě tak, jak potřebujete. Jak v tuto chvíli žádá vaše duše…Pátá dohoda ožila!

„Vím, že názory ostatních lidí se mnou nijak nesouvisí. Toto vědomí mě skutečně osvobozuje! Ať si o mně lidé myslí cokoliv, ve skutečnosti se to týká pouze jejich představy, jako o mě mají, a já nejsem touto představou.“

„Každé slovo v mé mysli je pouze symbol a symboly nejsou skutečné. Jsem to já, kdo je tvoří, jsou mým uměleckým vyjádřením. Jsem to já, kdo každému slovu dává jeho význam a moc. Slova jsou pro mě pouze nástrojem ke komunikaci.“

„Nikdy nezneužívám slova tak, abych jejich prostřednictvím pomlouval sám sebe nebo ostatní lidi, a šířil tak emoční jed.“

trad

Podobné větičky na vás vykouknou z těchto příjemně namalovaných kartiček a jejich maličký formát je jako dělaný pro chvíle pohody. Usebrat se se šálkem čaje při svíčce, v klidu a tichu a popovídat si s Pátou dohodou. Může být něco lepšího?

Pokusila jsem se těmito kartami hledat odpovědi na otázky. Nevýhoda je možná jedna – neustále jsme naváděni na pozitivní myšlení. Jenže ono je základem celé duchovní koncepce Miguela Ruize a jeho syna José. Máme se řídit svým srdcem, instinkty, nebrat si věci osobně, nehřešit slovem – no však to znáte. Pro tyhle karty musíte být náležitě naladěni.

Jsem ráda, že Pátá dohoda vyšla i v karetní verzi, čímž se stala víc intimní, osobní a na míru každému čtenáři. Skoro mě napadá, že je opravdu vhodné, aby ten, kdo se bude seznamovat s těmito kartami plnými toltécké moudrosti, znal Čtyři dohody (případně i tu Pátou, i když i bez ní se celkem dobře obejdete), ale mít v sobě zažitou tu zvláštní tóninu a charisma Miguela Ruize.

I když jsou i afirmace, které jsou tak univerzální, až srdce bolí:

„Způsob, jak zjistit, nakolik jsou má slova nevinná, je pomocí otázky: „Jsem šťastný nebo trpím?“ Pokud trpím, znamená to, že hřeším slovem.“

trad1

Autoři:
Don Miguel Ruiz je autorem světových bestsellerů Čtyři dohody (na žebříčku New York Times se udržel jako bestseller více než sedm let), Láska vztahy a přátelství a Hlas poznání.

Don Jose Ruiz zasvětil svůj život šíření moudrosti dávných Toltéků. V současné době přednáší a vede semináře v USA a na posvátných místech po celém světě.

Lori Koefoed se živí jako ilustrátorka na volné noze a pochází z Kalifornie. S úspěchem ilustruje dětské fantasy knihy a její díla jsou v Kalifornii často vystavována v galeriích. Kresbu a malířství také vyučuje a patří k těm nejlepším ve svém oboru v současné době.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2013, www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál K21: Hrad Malenovice

hrad malenovice 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chy...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Dostihy – sport královen i vášeň neurozených Britů

dostihy perexHMezi oblíbené kratochvíle britské šlechty na přelomu 17. a 18. století patřilo poměřování rychlosti koní, kteří byli v majetku šlechticů. Ctižádostiví a výherchtiví lordi se snažili zvýšit svoje šance na úspěch, a tak se jali šlechtit rychlo...

Z archivu...


Literatura

Rozsvěcejte lampy aneb Lampáři se vrací

lampar 200Druhý díl úspěšné fantasy série Tetování krví s podtitulem Lampář se konečně dočkal opětovného vydání. V brzké době vyjde zcela nové třetí pokračování od D. M. Cornishe, proto rozhodně není na škodu si připomenout staršího bratříčka.

Divadlo

Bella figura. Přehlídka komunikačních trapasů v Městském divadle v Brně

Bella Figura perexItalská povaha – stručná přehlídka po italské způsobu komunikace, kterou asi poprvé popsal fejetonista Bepe Severgnini. Ano, je to termín Bella Figura. Je obsažným názvem hry dramatičky Yasminy Rezy. V režii této autorky měla hr...

Film

RETRO: Návrat k Rambovi
ImageRambův příběh je známý už velmi dlouhou dobu. Je to už téměř 30 let, kdy byl uveden do kin první díl. I když se může film na první pohled jevit poněkud omšele, vracím se k němu proto, že byla pro jeho natočení použita celá řada (na tu dobu) novátorsk...