Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

legie 200Představte si, že se píše 11. listopad 1918 a na Sibiři zuří občanská válka. Nejednotná Bílá armáda se snaží ukončit vládu Rudých. V chaosu se rozšířil banditismus i lokální povstání. A Čechoslováci se snaží dostat domů. Do této situace se teď bude možné naplno vcítit prostřednictvím nové deskové hry Legie: Sibiřská cesta od lidí kolem českého spolku Rolling. Hráči se v ní dostanou přímo do kůže československých legionářů, vojáků státu vzniklého v exilu, kteří se zoufale snaží prostřílet domů. Každá partie nabídne jiný napínavý příběh novodobých dějin. Tuto originální českou deskovku lze nyní finančně podpořit na Hithitu.

 

„Tématu československých legionářů na Sibiři se věnujeme posledních šest let – přečetli jsme spousty deníků, konzultujeme mnoho věcí s Československou obcí legionářskou a napsali jsme o nich larp (specifický druh her založený na hraní role). S přípravou deskových her máme bohaté zkušenosti. Víme, jak udělat poutavý příběh, a právě tohle téma je ideálním materiálem pro strategickou deskovku s přirozeně vznikajícím příběhem,“ objasňuje vznik hry Legie: Sibiřská cesta David František Wagner, jeden z jejich tvůrců. 

legie1Za vznikem hry stojí lidé kolem českého spolku Rolling, který na ní intenzivně pracuje již delší dobu. Vytvoření deskovky takového formátu totiž není vůbec jednoduché. Grafika, perfektní scénář i samotná distribuce na herní stoly totiž vyžaduje mnoho času, lidské síly a samozřejmě také finančních prostředků. Ty tvůrci aktuálně shání prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.

„Rozhodli jsme se celý projekt pojmout jako crowdfunding. Pomocí HitHitu zjistíme, kolik existuje fanoušků československých legionářů a kolik lidí si chce prožít jejich příběhy na vlastní kůži. Hru také bereme jako základ, ke kterému chceme přidávat další obsah – specifické herní módy, předpřipravené scénáře zaměřené na příběh apod. Taky jsme připraveni přizpůsobit obsah hry těm nejvěrnějším dárcům a jejich obličej zapůjčit některé z postav. Vše teď záleží na podpoře lidí,“ představuje koncept projektu další z tvůrců, grafik Martin Petrásek

legie2

Prostřednictvím crowdfundingové kampaně jsou nyní podrobně prezentovány jednotlivosti a principy celé hry. Zároveň jsou na webových stránkách vyvěšena také pravidla hry pro lepší pochopení konceptu Legie: Sibiřské cest. Zájemci se zde také mohou zúčastnit online ukázkové hry.

„Hráči mají úplnou svobodu v tom, s kým a na čem se domluví, jak budou postupovat a taktizovat. Hraje se vždy na předem daný počet lokací. Čím je hra dál, tím tvrdší postihy přicházejí, a tím více postav bude umírat. Máme za sebou vyšší desítky testů a koncept nám myslím funguje. Moc si přeji, aby se nám hru podařilo s podporou fanoušků her i historie dostat do krabic. Za každý příspěvek na Hithitu jsme nesmírně vděční,“ dodává Wagner.

legie3

Více informací: http://www.legiongame.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Vladimír Brabec: Conneryho miluju, ale naštval mě, pacholek! (1.část )

Brabec perexNa rozhovor se skvělým hercem a znamenitým dabérem Vladimírem Brabcem jsem dorazila s asi 20 minutovým zpožděním. Dole mi otevřela jeho manželka a poslala mě nahoru – prý už na mě čekají a ona že...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Pětašedesátiny slovenského souboru v Praze, třicátiny Limbory

limbora200Krok za krokom celým rokom. Takový název nesl slavnostní galavečer v Divadle na Vinohradech, který se konal k 65. výročí slovenského souboru v Praze a 30. výročí folklórního souboru s názvem Limbora, ve kterém tančí všechny věkové kategorie: od m...

Z archivu...


Literatura

Šaty z igelitu: variace na samotu, které vám padnou

altSoubor třinácti povídek Šaty z igelitu, jejichž společným leitmotivem je lidská osamělost a stesk v nejrůznějších variacích, je debutem studenta a žurnalisty Vratislava Maňáka. Píše o událostech zdánl...

Divadlo

Špagety a pizza na sto způsobů

improshow 200V rámci italského dne na festivalu Culturea se představila Improshow z Brna se svou osobitou dávkou vtipu a improvizace.

...

Film

Jiný příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků

snehurka jiny pribeh plakat200Novodobé návraty k němému filmu a jeho poetice se zpravidla vyznačují nějakým ozvláštněním, které odůvodňuje užité postupy - zpravidla postřehneme laskavě ironizující náhled, pracující s obvyklými klišé zvolené...