Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

Tisk

legie 200Představte si, že se píše 11. listopad 1918 a na Sibiři zuří občanská válka. Nejednotná Bílá armáda se snaží ukončit vládu Rudých. V chaosu se rozšířil banditismus i lokální povstání. A Čechoslováci se snaží dostat domů. Do této situace se teď bude možné naplno vcítit prostřednictvím nové deskové hry Legie: Sibiřská cesta od lidí kolem českého spolku Rolling. Hráči se v ní dostanou přímo do kůže československých legionářů, vojáků státu vzniklého v exilu, kteří se zoufale snaží prostřílet domů. Každá partie nabídne jiný napínavý příběh novodobých dějin. Tuto originální českou deskovku lze nyní finančně podpořit na Hithitu.

 

„Tématu československých legionářů na Sibiři se věnujeme posledních šest let – přečetli jsme spousty deníků, konzultujeme mnoho věcí s Československou obcí legionářskou a napsali jsme o nich larp (specifický druh her založený na hraní role). S přípravou deskových her máme bohaté zkušenosti. Víme, jak udělat poutavý příběh, a právě tohle téma je ideálním materiálem pro strategickou deskovku s přirozeně vznikajícím příběhem,“ objasňuje vznik hry Legie: Sibiřská cesta David František Wagner, jeden z jejich tvůrců. 

legie1Za vznikem hry stojí lidé kolem českého spolku Rolling, který na ní intenzivně pracuje již delší dobu. Vytvoření deskovky takového formátu totiž není vůbec jednoduché. Grafika, perfektní scénář i samotná distribuce na herní stoly totiž vyžaduje mnoho času, lidské síly a samozřejmě také finančních prostředků. Ty tvůrci aktuálně shání prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.

„Rozhodli jsme se celý projekt pojmout jako crowdfunding. Pomocí HitHitu zjistíme, kolik existuje fanoušků československých legionářů a kolik lidí si chce prožít jejich příběhy na vlastní kůži. Hru také bereme jako základ, ke kterému chceme přidávat další obsah – specifické herní módy, předpřipravené scénáře zaměřené na příběh apod. Taky jsme připraveni přizpůsobit obsah hry těm nejvěrnějším dárcům a jejich obličej zapůjčit některé z postav. Vše teď záleží na podpoře lidí,“ představuje koncept projektu další z tvůrců, grafik Martin Petrásek

legie2

Prostřednictvím crowdfundingové kampaně jsou nyní podrobně prezentovány jednotlivosti a principy celé hry. Zároveň jsou na webových stránkách vyvěšena také pravidla hry pro lepší pochopení konceptu Legie: Sibiřské cest. Zájemci se zde také mohou zúčastnit online ukázkové hry.

„Hráči mají úplnou svobodu v tom, s kým a na čem se domluví, jak budou postupovat a taktizovat. Hraje se vždy na předem daný počet lokací. Čím je hra dál, tím tvrdší postihy přicházejí, a tím více postav bude umírat. Máme za sebou vyšší desítky testů a koncept nám myslím funguje. Moc si přeji, aby se nám hru podařilo s podporou fanoušků her i historie dostat do krabic. Za každý příspěvek na Hithitu jsme nesmírně vděční,“ dodává Wagner.

legie3

Více informací: http://www.legiongame.cz


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vsetín

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Umění japonské kaligrafie: Návod, jak sladit svůj štětec s vlastním dechem

kaligrafie200Berete do ruky štětec fude a pravidelně zhluboka dýcháte. Před vámi leží bílý neposkvrněný list papíru waši. Napjatě čeká, jaký znak na něm vytvoříte. Tuš sumi rozetřená na kameni suzuri vás vyzývá, abyste do ní omočili štětec. Znovu se zhlubo...

Z archivu...


Literatura

Bohové, hrdinové, zloduši a legendy starověkého Říma. Seznamte se s jejich příběhy

rimske myty perexVe starověkém Římě hrála mytologie důležitou roli. Zasahovala do náboženství i politiky a souvisela i se založením věčného města. Dnes se s odkazy na tyto příběhy můžete setkat dříve, než s příběhy samotnými.

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Luxusní obrázky z Barrandova

kniha barrandov popelka perexNa trhu jsou velké obrázkové knihy věnované filmovému studiu Barrandov, filmům, které tam vznikaly, i jejich tvůrcům.  Sepsal je Pavel Jiras. Vesměs se nazývají BARRANDOV, opatřeny doprovodným...