Alexandrovci ukončili slovenské turné

Alexandrovci ukončili slovenské turné

Tisk

Alexandrovci Brat perexSlovenské turné ruského armádneho súboru Alexandrovci si svoje veľké finále nechalo na koniec. Vypredaný Zimný štadión Ondreja Nepelu bol svedkom fantastického vystúpenia, na ktorom sa na pódiu vystriedalo viac ako 120 umelcov a okorenila ho československá stálica hudobnej scény Lucie Bílá a ľudová hudba Kandráčovci. Odznelo niekoľko slovenských pesničiek v podaní ruských spevákov a najmladšieho člena súboru, len 7-ročného rodeného Slováka.

 

 

Alexandrovci Brat 3
Viac ako trojhodinovú šou videlo niekoľko tisíc fanúšikov najväčšieho hudobného telesa na svete, v ktorom boli zastúpené zrejme všetky generácie. Už krátko pred pol siedmou večer zahrialo publikum zoskupenie Kandráčovci, ktorí mali obrovský úspech aj v ostatných mestách, kde sa Alexandrovci predstavili, no najmä na východnom Slovensku, odkiaľ pochádzajú. Premiéru pred domácim publikom mal aj najmladší člen súboru, len 7-ročný Viliam Švec s pesničkou Voda, čo ma drží nad vodou. Postupne sa na pódiu vystriedalo viacero sólistov, na čele s legendárnym Vadimom Ananevom, prezývaným tiež Mr. Kalinka.

Počas koncertu odzneli všetky Slovákom najznámejšie ruské piesne, no Alexandrovci sú známi tiež tým, že v krajine, kde vystupujú, zaspievajú aj pesničky danej krajiny. V Bratislave tak odznel napríklad aj Najkrajší kút v šírom svete, Macejko, Na Kráľovej holi a iné. Jedným z vrcholov večera bola aj Lucie Bílá. Tá už vystúpovala s Alexandrovcami viackrát a v Bratislave spolu s nimi zaspievala nádherné balady Most přes minulost a českú verziu legendárnej pesničky Hallelujah.

 Alexandrovci Brat 4

„Koncert v Bratislave bol dôstojným vyvrcholením celého slovenského turné. Sme nesmierne radi, že si do Slovnaft Arény našlo cestu toľko fanúšikov Alexandrovcov. Opäť sa nám potvrdilo, že tento žáner v takejto podobe bude mať stále miesto na slovenských pódiách,“ povedal zástupca súboru v Európe Rudolf Héger z agentúry Music Art. Alexandrovci na Slovensku odohrali 8 koncertov a z Bratislavy sa presúvajú do Česka, kde ich čaká ďalšia porcia dvanástich koncertov z ich európskej šnúry.

Tex a foto: Lenka Meravá


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

GenJ perex„Najlepšie sa nám hra doma. Máme tam svojich skalných poslucháčov, ktorí chodia na naše koncerty úplne od začiatku. Nemôžeme sa sťažovať ani na Bratislavu. Ľudia sú tu tiež úplne super,“ aj to sú slová

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Krkonoše, seznamte se

Krkonoše, seznamte se

V loňském roce 2022 spisovatelka Danka Šárková vydala svou další knihu o Krkonoších, tentokrát s názvem Krkonoše, seznamte se. Tato nádherná publikace plná fotografií zaujme na první pohled a je opravdu radost jí listov...

Z archivu...


Literatura

Bouřemi zmítaná Říše bouří

Rise bouri200Na žádnou jinou bouři jsem v životě nečekala tolik jako na Říši bouří. Sláva. Konečně ji držím v ruce. Po, pro mě lehce nezáživném povídkovém mezidílu Krvavé ostří, se dočkávám pátého pokračování Skleněného trůnu od Sarah J. Maas.

<...

Divadlo

Muzikál Edith a Marlene se v Národním divadle moravskoslezském dočká čtyřiačtyřicáté reprízy

edith a marlene perex1Jubilejní 44. reprízy se dočká v pondělí 28. prosince na jedné ze scén Národního divadla moravskoslezského Ostrava, konkrétně na jevišti Divadla Jiřího Myrona, komorní muzikál Edith a Marlene, jehož autorkou je maďar...

Film

Příběh Lídy Baarové byl nepochybně mnohem barvitější než samotný Renčův film

lida baarova perexHned na začátku se musím přiznat, že jsem tvůrcům, když připravovali film Lída Baarová, nesmírně fandil. Dobře jsem si uvědomoval, že natočit dobový snímek není žádná legrace, ale současně se dnes nechci pouštět do nějaké sáhodlou...