Premiérové žně filmů, na kterých se podílí filmař Petr Jákl, se blíží

Premiérové žně filmů, na kterých se podílí filmař Petr Jákl, se blíží

Tisk

Petr Jakl 200Petr Jákl coby producent proniká stále hlouběji do filmového průmyslu. Už dávno přesáhl hranice Evropy a nějaký čas už je jeho jméno spojováno také s hollywoodskými superstar, držiteli nejprestižnějších filmových ocenění, jako jsou například Michael Caine, Russell Crowe či sir Antrony Hopkins.

 

S posledním jmenovaným se Petr Jákl osobně setkal před pár dny na natáčení akčního thrilleru Locked ve Vancouveru, kde si mimo jiné povídali i o snímku Jeden život. Slavnostní premiéra tohoto britského životopisného filmu o humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi, kterého ztvárňuje právě sir A. Hopkins, proběhla 2. února 2024 v pražské Lucerně. Pozván byl také Petr Jákl mimo jiné i z toho důvodu, že snímek distribuuje prestižní společnost Film Nation Entertainment, které financuje veškerý development skrze jejich partnerství se ZQ Entertainment.

Jákl se však těší také na premiéru akčního válečného thrilleru Land of bad, který bude do amerických kin uveden 16. února 2024. Osobně se bohužel nezúčastní, ale rozhodně bude na dálku sledovat veškeré dění, neboť i tento snímek „producentsky“ zaštiťuje. Výpravný válečný film plný drsných kontaktních soubojů, kdy se nováček musí spolehnout na svého mentora, operátora dronů, který je od něj vzdálený na sta mil, je v USA netrpělivě očekáván. Zahraniční fanoušci tohoto žánru, kteří sledují veškeré filmové ochutnávky, vyjadřují už nyní obdiv hlavním hrdinům: „Russell Crowe stále předvádí to nejlepší! Liam Hemsworth se přesvědčivě nachází ve své roli,“ uvedl jeden z příznivců válečných dramat na sítích po zhlédnutí traileru. Zdá se, že tvůrci nezůstali nic dlužní žánru, který má u diváka vyvolat silné napětí a emoce.

petr jakl1

Americký akční kriminální thriller Blood For Dust se Scootem McNairym, Kitem Haringtonem a Joshem Lucasem v hlavních rolích. Vypráví o obchodním cestujícím, který se zaplete do pašování drog. Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca v červnu 2023, kde získal pozitivní recenze od kritiků a na festivalu v San Diegu vyhrál hlavní cenu. „Je to skvělá příprava pro distribuci a doufám, že se filmu povede i v ní. Často ale festivalové filmy mezi běžnými diváky příliš nerezonují, a tak doufám, že Blood for dust bude výjimkou. Řekl bych, že v sobě má i komerční element a bude se líbit i nefestivalovým divákům,“ věří producent filmu Petr Jákl.

Ve druhé polovině letošního roku půjdou do distribuce i další snímky, které také nesou významnou stopu Petra Jákla. Dokončená je první verze filmu Flight risk, který režíroval Mel Gibson a našel roli i pro sebe. Do hlavní role pilota, který má za úkol dopravit nebezpečného zločince před soud, obsadil Marka Wahlberga. Dostříhaný je už i film Old Guy, u kterého se právě dokončuje hudba a zvuk. V hlavních rolích tohoto snímku se objeví Christoph Waltz, Lucy Liu a Cooper Hoffman.

Věděli jste, že:

  • Režijní debut Petra Jákla KAJÍNEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajínek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege.
  • Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech.
  • Akční drama JAN ŽIŽKA (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí. Je to nejdražší film v historii české kinematografie.
  • Původně měl dokument o Mickey Rourkeovi pouze produkovat, ale americký herec, scénárista a bývalý boxer si ho vybral po zhlédnutí filmu Jan Žižka i pro režii. Dokument se stále natáčí.

petr jakl2

Zdroj foto: archiv autorky

Více informací získáte na: www.petrjakl.com


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dominik Landsman: „Baví mě i naprosto nesmyslná přirovnání typu byl veliký jak mrtvý tučňák.“

dominik landsman200

Dominik Landsman (* 14. října 1985) je český spisovatel. Autor vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně obor Finance podniku, následně pracoval jako realitní makléř. V době, kdy dostal v zamě...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Svatbě mezi citróny chybí erotické chvění

svatba mezi citrony tramvajExistuje jediný důvod, proč se vypravit na nový dánský snímek Svatba mezi citróny - a tím je animovaný předfilm Michaely Pavlátové Tramvaj. Autorka tu v bizarních, surreálně rozechvělýc...


Literatura

Modré stíny – druhý detektivní román Michala Sýkory

200stinyPoslední dobou se zdá, že autoři ze severu Evropy umí napsat správný detektivní román. Michal Sýkora dokazuje už druhou knihou, že umí napsat napínavý a spletitý příběh, který přesahuje přes mez žánru. To, co je přínosem severských autorů. A tady navíc,...

Divadlo

Únorové divadelní tipy z Violy: Miroslav Donutil nebo David Prachař na jevišti legendární scény

DIvadlo Viola 200Přemýšlíte, jak si ukrátit dlouhé únorové večery? Přinášíme tipy na intenzivní divadelní zážitek v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy.

...

Film

Fliegauf naznačuje, odkud vane vítr

je to jen vitrI takový bývá úděl umělce! Zatímco film maďarského autora Bence Fliegaufa získává uznání od festivalových porot (Stříbrný medvěd na MFF v Berlíně) i lidsko-právních organizací (cena Amnesty International Film, Peace Film ...