Geisslers otevírají svou divadelně-alchymistickou laboratoř

Geisslers otevírají svou divadelně-alchymistickou laboratoř

Tisk

Alchymisti200Alchymisti: Zlatodějný teatrolab je imerzivní inscenace pro diváky od deseti let, která vám umožní nahlédnout do pěti alchymistických laboratoří, založených samotným velmistrem tajného řádu Rudolfem II. Přenese vás do doby Rudolfovy vlády, kdy byla Praha centrem Evropy a na císařově dvoře působili slavní alchymisté. Vstupte do naší divadelně-alchymistické laboratoře, kde ožívá minulost a hledejte naději pro budoucnost. Objevte spolu s Geisslers Hofcomoedianten od 9. března v Divadle VILA Štvanice svůj kámen mudrců.

Alchymisti za časů císaře Rudolfa II. zasvětili celý svůj život tajemnému bádání. Byli posedlí elixírem nesmrtelnosti či látkou, která dovede přeměnit kovy ve zlato. Aniž by to ale tušili, podařilo se jim leckdy objevit postupy a zákonitosti, bez kterých by se dnešní věda ubírala zcela jiným směrem. Byli to špičkoví vědci z celé Evropy. Ale také trochu filozofové, umělci, mystikové, blázni a často i vychytralí podvodníci. Všechno šlo tenkrát tak trochu ruku v ruce.

Alchymisti1

Ve skutečnosti však pracovali na něčem úplně jiném, tajném a mnohem důležitějším, než bychom si uměli představit. A v utajení na tom pracují i dnes, ve 21. století. Přijměte pozvání do tajné laboratoře Rudolfa II. a pojďte společně s jeho Řádem najít kámen mudrců. „V pěti laboratořích skupinky diváků společně hledají kouzelnou formuli, která by mohla odvrátit zkázu,“ přiblížil režisér Petr Hašek.Protože kámen mudrců nemusí vždy být nějaké kouzlo a jinak, než společně k jeho nalezení jen těžko dojdeme,“ doplnil ho dramaturg inscenace Vojtěch Franců.

Interaktivní inscenace pro starší i mladší publikum je součástí mezinárodního projektu We can change the world v programu EU Creative Europe a vyvrcholením koprodukčního projektu Alchymisti souboru Geisslers Hofcomoedianten a Rádia Junior. Díky němu vznikla mimo jiné podcastová série, která posluchače zavede mezi dávné alchymisty a spolu s nimi a s císařem Rudolfem II. pátrá po tajemství věčného života. Všech sedm dílů si můžete poslechnout na webu junior.rozhlas.cz/alchymisti.

Alchymisti3

Geisslers Hofcomoedianten již přes dvacet let tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilují ale o rekonstrukci původních barokních her a předloze dávají současný rozměr, objevují nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 pravidelně hrají na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Od svého počátku jsou součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS, každé léto vyrážejí na turné napříč Českem a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních
divadel oživují místa s divadelní historií.

Více informací: https://www.geisslers.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lucie Hlavinková: „Rozhodlo, jak vnuk o dědovi řekl, že je něco jako James Bond Východu.“

Hlavinkova Lucie200Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2016 zvítězila v literární soutěži nakladatelství A...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Již rok se hraje v Divadle Na Maninách původní český muzikál, Robinson Crusoe

robinson 200Autorem hudby muzikálu Robinson Crusoe je Zdeněk Hrubý, scénáře Ivan Hubač a texty písní napsal Jan Krůta. Režisérem představení je herec a režisér Václav Knop, choreografem představení je Tomáš Kuťák.

...

Literatura

Krvavý květ – jak odlišit skutečnost od představ?

Krvavy kvetSara bere přestěhování do Stockholmu jako nový start do života. Chce udělat za minulostí tlustou čáru, zpátky do normální života, začít s čistým štítem. Ze začátku to vypadá, že se jí to podařilo, ovšem minulost nedá na sebe jen tak zapomenout.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

Požární autíčko Finley jako učitel společenské výchovy
ImageKaždý rodič se snaží do svého dítěte co nejdříve “napumpovat” základy slušného chování, nastínit svému potomkovi, jak správně fungovat v rodině i mezi kamarády. Vydavatelství Intersonic vysílá rodičům na pom...