Sportu zdar a divadlu zvlášť! Slavná komedie z Dejvického divadla nebo perfektní Pavla Tomicová na Dramox.cz

Sportu zdar a divadlu zvlášť! Slavná komedie z Dejvického divadla nebo perfektní Pavla Tomicová na Dramox.cz

Tisk

dramox 200Komedie ze sportovního prostředí, které musíte vidět i bez sportovních předsevzetí! Divadelní platforma Dramox má skvělá sportovní představení – například skandální příběh známé atletky Koule, vyprávění věčně naštvaného správce stadionu Politika správcovny, kterému d*menti lezou přes plot i komedii z šatny rozhodčích z Dejvického divadla. 

Se začátkem nového roku je každý druhý vášnivý sportovec. Sportovat můžete i s divadlem z bezpečí svého gauče a ještě k tomu se pořádně zasmát! Famózní Pavla Tomicová rekapituluje svůj příběh vrcholové atletky v éře komunismu a státem řízeného dopingu. Komedie Koule je plná drsných hlášek, normalizačních songů a televizních pořadů se Sárou Tlachecí. Možná budou znovu padat žaloby. Skandální hra totiž při svém uvedení na Dramoxu rozzuřila české atletky. Prý se nápadně podobá jejich skutečným osudům. Autor hry David Drábek se ale brání, že je o divadlo a postava světoznámé koulařky Mileny je čistě fiktivní.

Dramox 1 Koule

Do sportovního skandálu, tentokrát z období první republiky, nahlédnete ve vtipném představení Transky, body, vteřiny. Režisér Tomáš Dianiška v Divadle Petra Bezruče zpracoval pozapomenutý osud československé atletky Zdeny Koubkové, která vytvořila světový rekord v běhu na 800 metrů, než testy prokázaly, že se ve skutečnosti narodila jako muž. Tato inscenace byla v roce 2019 oceněná jako Inscenace roku na Cenách divadelní kritiky.

Dramox 2 Transky body vteřiny

Rozhodčí z Dejvického, správce stadionu z Kašpara

O fotbale je populární komedie z Dejvického divadla Šťovík, pečené brambory, která diváky zavede do fotbalové šatny tří svérázných rozhodčích v podání hvězdného tria David Novotný, Martin Myšička a Petr Lněnička. Atmosféra houstne, o postup jde hráčům i hlavnímu rozhodčímu. Potřebuje pomoc pomezních rozhodčích, jednoho připravil o místo a druhého o manželku! Divadlo o fotbale a ženách je ideální na večer v páru.

Dramox 3 Štovik pecene brambory

Jakub Špalek zase exceluje v roli nevrlého správce fotbalového stadionu v Politika správcovny od Spolku Kašpar. Komický, nerudný a drsný správce se pokouší o nápravu chování sportovců i fanoušků, až mu dojde trpělivost a začne jednat! Situace se mu ale vymyká z rukou a d*menti vrací úder.

Dramox 4 Politika správcovny

Nadlidské akrobatické kousky

Úplně jinou úroveň sportu nabízí cirkus. Nechte se unést neuvěřitelnými výkony akrobatů Losers Cirque Company, kteří na české scéně patří mezi špičku. V představení Walls and Handbags se s nimi vydejte do dětského světa fantazie, kdy stačí vylézt na vysokou zeď a zažít opravdické dobrodružství! Ze zahraničí vás uchvátí jeden z nejlepších světových souborů –⁠ kanadský Cirque Barcode s představením Sweat & Ink. Krásná, bolestivá a současně zábavná novocirkusová show vás přiměje vzlykat, plakat, i smát a divit se.

Dramox 5 Sweat Ink

Více informací: www.dramox.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Silvestr Szabó: „Když jdeš po buši a před tebou se vztyčí kobra… znám lepší druhy zábavy“

200rDo listopadových večerů se hodí tento obsáhlý rozhovor s fotografem Silvestrem Szabó, který se věnuje hlavně focení přírody. Jeho názory i příběhy jsou velmi osobité a věřím, že se i pobavíte.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Mirotické setkání loutek a hudby

altDevátý ročník výjimečné události pro všechny milovníky malých hudebních a divadelních skupin se už blíží. Druhý srpnový víkend v Miroticích bude patřit loutkám, performerům, alternativní hudbě a především příjemné atmosféře. Na co všechno se návšt...


Literatura

Sobí hora je opravdu netradičním (a dobrým) dílem

sobi hora 200Nakladatelství Kniha Zlín ve společnosti Albatros vydalo velmi zajímavou knihu povídek s názvem Sobí hora. Stojí za to do ní nahlédnout?

 

...

Divadlo

Komedie Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou má za sebou skoro 12 sezón

posledni ze zhavych milencu 200Komedie Poslední ze žhavých milenců, patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora Neila Simona. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Broadwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá dí...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...