Prostě vztahy. K lidem, zvířatům i věcem

Prostě vztahy. K lidem, zvířatům i věcem

Tisk

Prostě vztahyKniha nazvaná Prostě vztahy od uznávaného psychologa Honzy Vojtka vydaná v nakladatelství Paseka patří mezi další oblíbené psychologické příručky, které budou své čtenáře hodně bavit. Je napsaná čtivě a svižně z pohledu zkušeností psychoterapeuta, který se nebrání popularizaci a blízkému kontaktu se svými čtenáři, s nimiž se dělí především o své zkušenosti z praxe. Kromě toho, že se dozvíte něco zajímavého, vás může knížka inspirovat, motivovat, pomoct vám si ledacos uvědomit, ale klidně vás i pobavit.

Kniha je rozdělena na několik kapitol, v nichž autor analyzuje vztahy člověka k druhým lidem, ke zvířatům, k bohu, k věcem materiální podstaty, k sobě samému a také ke svému tělu, k práci, ke světu, ale třeba i k času nebo k smrti. Každá kapitola se věnuje jednomu druhu vztahu, kde o něm nejprve Honza Vojtko píše, pak vždy na závěr přidá konkrétní příběh z terapeutovy praxe. Celkově vnímám pojetí knihy jako dobrý nápad, zkušený psychoterapeut má určitě co předat a výhodou je také to, že můžete přeskakovat a číst to, co vás momentálně zajímá. Mně třeba zaujala kapitola Vztah k věcem. Knihu určitě doporučuji.

Anotace:

„Jsem opravdu stejná jako matka?“

„Máš radši zvířata než lidi!“

„Nemít prachy? Vadí!“

„Ty jsi víc v práci než doma…“

Že důležité vztahy v našem životě nejsou jen ty partnerské či intimní, ukazuje nejnovější kniha psychoterapeuta Honzy Vojtka. Dívá se na vztahy z širší, pro někoho možná překvapivé perspektivy: navazujeme je totiž s živými bytostmi i neživými předměty. Dovedeme si vytvořit pouto s časem, s bohem, ale podobné vazby vytváříme také k penězům a s vervou kupíme majetek. Jak moc nás při vytváření jakýchkoli vztahů ovlivňují pouta v rámci rodiny? Proč je pro někoho práce nutné zlo a pro jiné druhý domov? Proč nás rozčilují zlozvyky některých kolegů? A můžeme vztahy nenavazovat?

O autorovi:

Honza Vojtko (*1975) se jako psychoterapeut věnuje převážně párové a individuální terapii. Absolvoval výcviky v kognitivně-behaviorální terapii, schéma terapii, využívá ve své praxi bodyterapii, zabývá se vzděláváním dospělých. Kromě terapie také píše knížky pro děti či články pro dospělé. Občas ho můžete slyšet v rádiu. Spolu s Ester Geislerovou vystupuje na interaktivních přednáškách v rámci projektu Terapie sdílením. V Pasece mu vyšly knihy Vztahy a mýty (2020), Vztahy a pasti (2022) a Prostě vztahy (2024).

Proste-vztahy-Paseka-obalka-2024


Název: Prostě vztahy
Autor: Honza Vojtko
Nakladatelství: Paseka
Rok vydání: 2024
Počet stran: 216
Hodnocení: 85%

https://www.paseka.cz/produkt/proste-vztahy/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ivana Hutařová těší prvňáčky i milovníky detektivek!

ivana hutarovaIvana Hutařová má za sebou úspěšný a hlavně zajímavý projekt pro prvnáčky. A před sebou další Matyldu, takovou slečnu Marplovou českých luhů a hájů. Ivana Hutařová prostě nezahálí a tak mi to nedalo, aby...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Malé tečky světla nutriční terapeutky Zuzany Švédové

Malé tečky světla

Nakladatelství Grada vydalo milou publikaci s názvem Malé tečky světla od nutriční terapeutky Zuzany Švédové. Není to její první kniha, autorka již napsala několik knih na zajímavá témata své profese, například Štědrý bylinářův rok nebo Zdr...


Literatura

Komiks Živí mrtví se dočkal dvacátého svazku!
zm20 coverMáme tu velké jubileum, neboť v únoru vyšlo v nakladatelství Crew již dvacáté číslo populární série Živí mrtví. A oslava je velkolepá, bouřlivá, vždyť dvacítka nese název Totální válka. A napne nás o to víc, že příběh je rozdělen na dvě části a na...

Divadlo

Kniha džunglí ožívá na prknech Divadla Kalich

200divSlavný příběh Rudyarda Kiplinga o lidském mláděti Mauglím, kterého vychovala džungle, se stal dobrým tahem a námětem pro muzikálovou verzi, kterou do hudební podoby přepracovali Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

...

Film

Expendables: Postradatelní 2: sólo pro akční hrdiny

postradatelni 2Pokračování úspěšného akčního trháku nabytého filmovými hvězdami je tady. Kdyby mi někdo před natočením Expendables řekl, že se v jednom filmu sejde taková herecká sestava, asi bych mu opravdu nevěřil a označil ho za blá...