Babské rady vám pomohou nejenom s neduhy

Babské rady vám pomohou nejenom s neduhy

Tisk

babske rady200Babské rady po celý rok jsou volným pokračováním nejúspěšnější knihy roku 2021 s názvem Babské rady.

 

 

 

Autorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová v úvodu přeje čtenářům, ať se pustí do čtení se stejnou chutí, s jakou je ona posbírala a následně sepsala díky stejnojmennému pořadu Českého rozhlasu Brno. Kromě ní se na knize podílela bylinkářka Blanka Kocourová, která na několika místech přidala komentář a také Michaela Kopečková svými ilustracemi.

Babské rady jsou koncipované tak, že jsou zde vždy abecedně řazené nejrůznější pochutiny a k nim jsou uvedeny konkrétní rady a také nejrůznější recepty. Díky tomu můžete knihu číst buď postupně, nebo v ní hledat konkrétní inspiraci. S tím pomůže i rejstřík. Věřím, že každý tak najde spoustu zajímavostí a novinek.

Já jsem například nevěděla, že rajčata zlepšují náladu a jejich doporučené množství na den je 180 gramů, nebo že konzumací avokáda lze snížit zvýšenou hladinu hormonů a menstruační bolesti. Zaujalo mě, že se cuketa má před přípravou zakápnout trochou olivového oleje, protože se z ní uvolní vitamin a plánuji si připravit pivní zálivku na orchideje. Z receptů mě zaujal ten na citronové rozinky, mandlový slaný parmazán nebo čaj z melounových slupek pomáhající s detoxikací těla. A když budu příště dělat míchaná vajíčka, zkusím do nich přidat 2 lžíce majonézy – v knize se píše, že tak budou chutnější.

Babské rady na celý rok patří podle mě mezi ty knihy, které se hodí mít doma. Někdy člověk dlouho přemýšlí nad tím, co by mu mohlo pomoci, a přitom stačí jít do kuchyně. Tím, že je kniha od české autorky, tak jsou zde popsány samé dostupné věci a vše dává smysl.

babske rady

Babské rady na celý rok
Autor: Jarka Rozsypalová-Vykoupilová
Žánr: hobby
Nakladatelství: Radioservis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 195
Hodnocení: 86 %

https://www.radioteka.cz/detail/crobook-822511-jarka-rozsypalova-vykoupilova-babske-rady-na-cely-rok


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Inspirujte se a naučte se plést z papíru

pleteni 200K rozhovoru jsme tentokrát nepřizvali žádnou celebritu, ale jednu moc šikovnou paní z Dubu nad Moravou, Janu Metlíkovou. Jejím koníčkem je pletení z papíru a my jsme se mu podívali na zoubek. Co vše je potřeba, jak výroba probí...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Upcyklace je aktuálním trendem

Upcyklace 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu kolektivu Smarticular, tentokrát zaměřenou na Upcyklaci a nový život starých věcí.

 

...

Literatura

Zápisky střízlivého táty

A zivot je tu perexJaké to je, když vás osud obsadí do nové role, popisuje ve své knize „A život je tu!“ Petr Vurbs (*1987). Rodák z Kladna, řecko-římský zápasník, psavec pracující ve vyhledávaném oboru public relations se pustil do...

Divadlo

Komedie s Drábkem

drabek perexPřiznám se, že jsem si své dojmy z premiéry hry Jedenácté přikázání aneb Mucholapka nechala pořádně uležet. Ne snad, že bych byla tak líná anebo vytížená, ale ona je to s tím režisérem Drábkem prostě těžká práce. Je totiž jiný a ...

Film

Zvonilka: Tajemství křídel aneb když sesterská láska vítězí

zvonilka tajemstvi kridel disneyDo našich kin přichází po letní smršti animovaných filmů (Rebelka, Norman a duchové, Hotel Transylvánia) další animák, tentokrát se jedná o fantastický příběh o motýlích vílách Zvonilce a Modrovločce, s málo však nápad...