Úžasní takoví, jací jsme

Úžasní takoví, jací jsme

Tisk

uzasni takovi jaci jsme200V květnu vydalo nakladatelství Grada velmi zajímavou příručku Anety Langrové Úžasní takoví, jací jsme, kterou by si v dnešní době měl přečíst snad každý. Klade zajímavé otázky typu „Proč je někdo šťastnější a někdo méně šťastný? Jak přijmout sebe sama?“ a předkládá nám mapu, po které se můžeme vydat a zlepšit tak svůj vztah (nejen) sami k sobě.


Průvodkyně city

PhDr. Aneta Langrová je psycholožkou a lektorkou. Věnuje se tématům seberozvoje, sebepřijetí či spokojenosti v rámci životních změn a mezilidských vztahů. Píše a publikuje články pro internetový časopis Psychologie.cz. Aktuálně působí jako psycholožka na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy. V minulosti externě vyučovala na Univerzitě v Pardubicích, školí pro soukromé společnosti.

„Kniha o sebepřijetí, sebedůvěře a radosti ze života“

Tato kniha je velmi přehledně rozdělena na několik hlavních celků. Po úvodu následuje osm hlavních částí (1. Rodíme se úžasní?, 2. Navzdory vrozenému, 3. Konflikty a ctnosti, 4. Teď je teď, 5. Já proti sobě, 6. Vnitřní síla, 7. Objevit sebe, 8. Jednoduchá, úžasná kouzla), které se dále větví na podkapitoly a na konec zde máme Závěr a Literaturu.

Líbí se mi, že každá kapitolka má nějaký příběh ze života a praxe lektorky, na kterém ukazuje možný posun k lepšímu. Také kvituji s povděkem fakt, že některé informace jsou zvýrazněny tučně. Aby to nebylo nudné čtení pro odborníky, tak nechybí otázky pro čtenáře na tělo, které mu mohou dále pomoci se otevřít, lépe se vnímat a zlepšit své psychické nastavení.

Nechybí ani diagramy, trefné citáty či teoretická poučení o psycholozích a jejich učení, které nám pomáhá při mnohdy klikaté cestě na sebepřijetí. Ale teorie je pouze odrazovým můstkem, autorka dala do knihy hodně ze sebe a líbí se mi celkové vyznění jejího přístupu. Na přebalu knihy říká: „Tato kniha je jako mapa. Jakou cestou se rozhodnete jít, bude už na vás…“

Každý jsme svůj

Psychické a fyzické zdraví jde ruku v ruce a je pravda, že na duši, na psychiku občas zapomínáme. Doba je žel uspěchaná, orientovaná na peníze a majetky, honbu za zážitky. Přitom se v nitru skrývá tolik krásy. Tato kniha nám pomůže najít sami sebe a vnímat se a přijmout takoví, jací jsme. Ne každého třeba zaujme, ně každého zajímá teoretická poučná část, ale v rámci hledání klidu a pohody by si tuto poučnou a užitečnou knihu měl přečíst každý.

uzasni takovi jaci jsme

Název: Úžasní takoví, jací jsme
Autor: Aneta Langrová
Žánr: psychologie, pedagogika, seberozvoj
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/uzasni-takovi-jaci-jsme-12698/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Miroslav Macek: „Smích je nejlepší obranou bezmocných proti moci.“

miroslav macek 200Přinášíme vám rozhovor s bývalým politikem a v současné době oblíbeným spisovatelem Miroslavem Mackem. Nedávno mu vyšla kniha Tři muži v automobilu, prorazil s pokračováním Saturnina a brzy mu vyjdou další zajímavá díla. Nechte se ...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Kniha O výživě vás naučí správně jíst

ovyziveKniha O výživě vás naučí správně jíst. Po vánočních žranicích si spousta lidí dává předsevzetí do nového roku - “jen co skončí svátky, budu jíst zdravěji a shodím pár kilo”. Pokud toto předsevzetí patří i mezi ta vaše, neváhej...


Literatura

Girl Online už jde svou cestou


Girl Online Jdesvoucestou200Nakladatelství JOTA vydalo do letních dní závěrečný díl trilogie o Girl Online od populární blogerky a Youtuberky Zoe Sugg. Jak se bude tentokrát Penny dařit?

 

Divadlo

Světáci: Nesmrtelná česká komedie s písničkami

Svetaci 200„Tak třikrát whiskey s ledem, ať trošku popojedem, a dámám Hennessy...“ To je tak, když si poctiví venkovští fasádníci, kteří přijeli pracovat na obnově hlavního města, chtějí trošku vyhodit z kopýtka. „Když Praha za noci zazáří neonem, není m...

Film

Baltasar Kormákur zavítá v květnu do Prahy uvést svůj film Hluboko, výjimečný příběh o vůli a síle přežít

Hluboko plakat 200Mezinárodně vyhledávaný režisér, scenárista a příležitostný herec Baltasar Kormákur je v českém prostředí patrně nejvíce známý díky krimi snímku Severní blata (2006), který na ka...