Zhubněte s rozumem, zdravě a na trvalo

Zhubněte s rozumem, zdravě a na trvalo

Ja zhubnu perexKniha Já zhubnu s podtitulem S rozumem, zdravě a natrvalo je komplexním a osvědčeným průvodcem při hubnutí. Naučte se, jak zvládat stres a emoce jinak než jídlem, jak si sestavit a zlepšit jídelníček a neochudit se o radost z jídla a jak zapojit do života pohyb!

 

Kniha vychází z metodiky společnosti STOB (Stop obezitě) a celoživotní praxe její zakladatelky Ivy Málkové. Tento přístup je založený na kognitivně-behaviorální terapii a propaguje rozumný přístup k hubnutí, který místo rychlých řešení slibuje dlouhodobě udržitelné změny. Autoři propojují psychologické poznatky a ověřené informace o výživě a pohybu a provádějí teoretické znalosti do praktického života.

Dvanáct lekcí pro zdravé hubnutí

V úvodu zjistíte, jak vám tato kniha pomůže a jak s ní pracovat a ujasníte si, zda máte nadváhu. Poté je kniha rozdělená na dvanáct lekcí. Ty se věnují různým tématům týkajícím se zdravého hubnutí. Nejdřív si zmapujete svůj život, ujasníte svou motivaci a nastavíte reálný cíl, pak se naučíte zaznamenávat své stravovací návyky, seznámíte se se základy výživy, zjistíte, jak správně vybírat potraviny a jak si sestavit jídelníček. Nechybí ani lekce, která se věnuje výdeji energie a zdravému pohybu.

Dozvíte se také to, jak zvládat vnější podněty, emoce a myšlenky a jak mít rád sebe i druhé. Následuje shrnutí pomůcek a technik vedoucích k redukci váhy a v závěrečné lekci zjistíte, jak si váhové úbytky udržet.

O hubnutí laskavě a s pochopením

Autoři nepropagují žádné šílené diety. Upřednostňují změny, které vedou k trvalým výsledkům. O hubnutí píšou laskavě a s pochopením a vyhýbají se odsuzování a kritizování. Neslibují zázračná řešení, ale nabízí návod, který s hubnutím pomůže.

Nákupy jídla zvládnete snadno díky praktickému nákupnímu taháku a s pomocí rad si sestavíte jídelníček, který vám bude vyhovovat. Kniha je obohacena o 25 audio a videonahrávek, které si můžete pustit pomocí QR kódu.

Ja zhubnu

JÁ ZHUBNU
Autoři: Iva Málková, Hana Pávková Málková, Martin Pávek
Žánr: osobní rozvoj
Vydáno: Smart Press, 2022
Počet stran: 232

Hodnocení: 100 %

www.smartpress.cz/ja-zhubnu-druhe-aktualizovane-vydani


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Velký rozhovor s designery pořadu Jak se staví sen

sen 200Oblíbený pořad Jak se staví sen se vrací v nové sérii a to s novými designéry, prodlouženou stopáží, novou moderátorkou Laďkou Něrgešovou a řadou změn. My jsme u této příležitosti vypovídali jednu z dvojic designerů - Andreu Hylmarovou a Marka Povolného....

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Pusťte si do zahrady trochu divočiny

divocina-v-zahrade 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Divočina v zahradě s podtitulem Inspirace pro přírodní zahradničení. Jejím autorem je profesor biologických věd Dave Goulson, ale nemusíte se vůbec bát nějaké přílišné odbornosti.


Literatura

Knížka, která vás chytí a nepustí!

200litS neobvyklou otevřeností píše své knihy norská spisovatelka Anne Holtová a nešetří nikoho a nic, žádné téma není pro ni tabu. Právnička, která pracovala u policie, v televizním zpravodajství a několik měsíců i jako ministryně spravedlivosti, zúročuje své zk...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Jersey Boys aneb každý si to pamatuje, jak chce

Jersey boys 200Film Jersey Boys (2014) vznikl pod rukama režiséra Clinta Eastwooda. Dlouholetá zkušenost s tvorbou komerčních filmů je na každém záběru patrná a nenechává diváka ani na chvíli odpočinout. Snad jen během hudebních vystoupení kapely The ...