Hejbněte kostrou na rodinném festivalu Pigyáda v Milovicích
Kultura21.cz

Hejbněte kostrou na rodinném festivalu Pigyáda v Milovicích

pigyada 200O víkendu 21.- 22. května proběhne rodinný festival Pigyáda v zábavním Parku Mirakulum ve středočeských Milovicích. Tématem letošního ročníku je Hejbni kostrou, pestrý program bude zaměřen především na zdravý pohyb a různorodé sportovní disciplíny. Prasátka Pigy a Lily zde zahájí svou letní roadshow, během které navštíví oblíbené zábavní parky a rodinné dovolenkové destinace po celé České republice.

„Na Pigyádě se návštěvníci mohou těšit na ukázky a workshopy věnované sportům jako jsou fitdance, florbal, rokenrol či mažoretkový sport, jejichž prostřednictvím si děti budou moci daný sport zábavnou a bezpečnou formou vyzkoušet, a to pod dohledem opravdových profesionálů,“ uvádí Zdeňka Chocholoušová, manažerka dětských produktů Active Radio. Pro děti jsou dále přichystané doprovodné pohybové aktivity, jako např. skok do dálky a mnoho dalšího.

pigyada1

Chybět nebudou ani tradiční koncerty, kouzelnická a divadelní představení nebo soutěže. „Programem Pigyády návštěvníky provedou kouzelníci Jakub Koutský a Mišuge, kromě plyšových prasátek Pigy a Lily na pódiu vystoupí mladé zpěvačky a vítězky soutěže Chci tě Slyšet Karolína Čížková a Nella Zámková, cvičitelka Hanka Kynychová nebo jeden z nejúspěšnějších českých iluzionistů Pavel Kožíšek. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na interaktivní zpívané divadélko s Culinkou či humornou hudební show Mlsotkové,“ doplňuje Zdeňka Chocholoušová.

pigyada 2

Program na oba dny:

10:30 – 11:10 Culinka (zpívané divadélko pro nejmenší)
11:15 – 12:00 Program Hejbni kostrou

  • Po-Bo Dance (ukázka a workshop)
  • Florbal (ukázka a workshop)
  • Jsme děti rokenrolu (ukázka a workshop)
  • Mažoretky (ukázka a workshop)

12:00 – 12:30 Pigy a Lily zahajují Pigyádu s kouzelníky Jakubem Koutským a Mišuge
Mini koncert prasátek Pigy a Lily
Zpěvačka Nella Zámková (vítězka soutěže Chci tě slyšet v kategorii Pigy)
12:30 – 13:15 Sladké představení Mlsotkové
13:20 – 14:00 Program Hejbni kostrou

  • Po-Bo Dance (ukázka a workshop)
  • Florbal (ukázka a workshop)
  • Jsme děti rokenrolu (ukázka a workshop)
  • Mažoretky (ukázka a workshop)

14:00 – 14:30 Show kouzelníka Mišuge „Hořící hasič“
14:30 – 15:00 Zábavná show s Pigy a Lily, kouzelníkem Jakubem Koutským a ptákem Léééňou
15:00 -15:30 Zpěvačka Karolína Čížková (absolutní vítězka soutěže Chci tě slyšet) – SOBOTA / Hejbni kostrou – Cvičení s Hankou Kynychovou – NEDĚLE
15:30 -16:30 Kouzelník Pavel Kožíšek: Cesta kolem světa
16:30 -17:00 Velké loučení prasátek Pigy a Lily s dětmi

pigyada plakat

Vstupenky bude možné pořídit pouze na místě, cena jednodenní vstupenky pro jednu osobu činí 300 Kč.


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

ROZHOVOR: Radmila Zrůstková

Rozhovor 200Radmila Zrůstková patří mezi první české autorky, které napsaly knihu o raw food, živé stravě.  Vitariánství bylo do nedávné doby neznámým pojmem a tato žena pojala tento styl stravování velmi tvůrčím způsobem. Její kuchařka je jedním slovem úža...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim

zijte svuj nejlepsi zivot 200V září vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence parádní příručka Žijte svůj nejlepší život od britského autora Stuarta Farrimonda, která nám přináší praktické tipy, jak změnit svou denní rutinu, abychom žil...


Literatura

Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií

rada-te-poznavam 200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Ráda tě poznávám, která se pyšnila označením chytrá romantická komedie netflixové generace. Není právě teď nejvhodnější doba na takovou oddychovku?

 

...

Divadlo

Dějiny násilí. Autobiografický román o znásilnění na prknech Švandova divadla

dejiny nasili 200Dějiny násilí, adaptaci známého autobiografického románu Édouarda Louise, hvězdy francouzské literatury, uvede v české premiéře Švandovo divadlo. Příběh mladíka, který se stal jedné vánoční noci obětí zločinu, režíruje Tomáš Loužný patří...

Film

20 let Projektu100

projekt pernyden perexProjekt 100 byl poprvé uveden do českých kin v roce 1995. Dnes již slaví 20-té výročí. Za jeho působení bylo do kiny uvedeno 179 filmů a vidělo je přes 800 tisíc diváků.