Karty v praxi: Kyle Gray – Lily Moses: Andělé a předkové
Kultura21.cz

Karty v praxi: Kyle Gray – Lily Moses: Andělé a předkové

IMG 20220206 121310 - kopie 2Jak v praxi můžeme využít sadu karet věnovaých tématice předků, pomocníků a duchovních průvodců?

Podíváme se na to, jak takový výklad může vypadat a co si z něj vzít do všedního dne!

 

Zacházíme tu nejen do oblasti předků a andělů, ale také archetypů, které jsou obecně přijímány jako zdroje moudrosti a vedení: šamani, léčitelé, mudrci, bojovníci. Také jsou ve hře zvířecí archetypy nebo symbolika ročních období.

S kartami si pak můžeme pracovat různými způsoby, které jsou popsány v knížečce, stejně jako informace o původu karet, o jejich poslání, které čtenáře ještě více svátečně naladí… Ale můžeme klidně volit výklad podle svého vlastního uvážení a intuice, třeba si rozdělit karty podle témat či okruhů, anebo pracovat jen s ročními obdobími.
Nebo si vytáhnout nejprve roční období, ve kterém se nacházíme a hledat obecnou odpověď v něm. A pak přikládat další karty podle tématu, které řešíme.

Také lze brát celé karty, celé texty, nebo jen části… všechno můžeme nechat na náhodách, které k nám dovede naše vnitřní naladění.

Jaro… „Přijměte blížící se změnu. Dovolte, ať se vaše sny stanou skutečností.“
Vstupujeme s touto kartou do prostoru, kde je možné nechat ožít své plány. Kdy musíme tyto plány ukázat světu, aby… se stalo to, co potřebujeme.

Fajn.. Další karta:

Paní: „Užívejte si růst a sbírejte plody.“ Sklízejte, co jste zaseli… ale také se dívejte na to, co v tuto chvíli máte, protože právě TO (tady a teď, současná situace) je plodnou půdou…

V tuto chvíli mne napadá, nemají-li pro mne karty přesnější směr… vím, od čeho se odrazit, ale kam se dívat, kterým směrem se rozběhnout?

„Přivítejte s otevřenou náručí příležitost přijímat a dávat lásku.“ Je to karta anděla, který tvrdí, že máme nyní jít cestou laskavosti, zaměřit se na vylepšování vztahů kolem sebe, na jejich probírku i čištění tak, aby ta láska kolem nás mohla proudit.

A poslední karta je o Důvěře v neznámé….

Co si z toho v praxi vzít?

V této jarní situaci máme využít možnosti zasít nové nápady, které by měly mít základ v tom, co už máme. Nebo v tom, co se nám nyní vysype do náruče jako reálný výsledek. Vzít ho a začít ho znovu přetvářet. Vzít jako základ svého života to, co máme nyní… a pomůžeme si tím, že přestaneme řešit hlouposti a zášť, ale budeme kolem sebe pěstovat dobrou náladu a lásku, možná i lidsky rozhazovat sítě a přijímat i to, co neznáme, nebo co je zcela nové, protože právě tam může ten úspěch začít růst.

Jo! Parádní karty.

Tak vám zcela jistě ukáží jiný příběh, ale pro začátek to stačilo!

O kartách Andělé a předkové:

Tyto karty vám pomohou navázat spojení s průvodci, jimiž jste obklopeni a kteří s vámi chtějí sdílet své poznání, aby vám pomohli k uzdravení a změně. Představují klíč k nesmírné, léčivé moudrosti…

IMG 20220206 121310 - kopie 2

Hodnocení: 85 %

Originál: Angels and Ancestors Oracle Cards

Auroři: Kyle Gray - Lily Moses

Vydalo nakladatelství Synergie PublishingSE, 2021, www.synergiepublishing.com


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavla Koucká: Čeští rodiče mohou být inspirací pro jiné země

Pavla-Pavel-de ti1Pavla Koucká je psycholožka. Pracuje v azylovém domě pro matky s dětmi a ve své soukromé praxi. Dříve působila jako šéfredaktorka časopisu Psychologie dnes. Je spol...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Neplýtvejte při vaření jídlem

varime bez plytvani 200Plýtvání jídlem je v poslední době velké téma a je dobře, že se o něm mluví. Těm, kterým se nedaří doma nevyhazovat jídlo, je určena nová kniha z nakladatelství CPress s názvem Vaříme bez plýtvání.

...

Literatura

Simpsonovi: Komiksové extrabuřty aneb žluté taškařice pokračují

200crewTvůrce Futuramy a Simpsonovic rodinky Matt Groening má opravdu plodnou mysl. Gagy známé, i méně známé, jsou zbožňovány všemi národy i lidmi všech věkových kategorií. To dokazuje i 25. řada tohoto úspěšného seriálu, jež začíná s vysíláním v USA na konci zá...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Pražský výběr - Symphony Bizarre: Koncert na stříbrném plátně

prazsky vyber200Velkolepý koncert Pražského výběru na stříbrném plátně s názvem Symphony Bizarre ukáže vystoupení kapely v O2 aréně v prosinci roce 2016. Pražský výběr tehdy převedl divákům více, než jen rockový koncert. Ke svému výročí připravil bombast...