Nechte se vyvést ze začarovaného kruhu negativních myšlenek

Nechte se vyvést ze začarovaného kruhu negativních myšlenek

Tisk

vystupte z myslenkovych pasti perexMotáte se v začarovaném kruhu negativních a někdy až katastrofických myšlenek? Dostaňte se z něj ven! Pomůže vám kniha založena na kognitivně-behaviorální terapii, která prostřednictvím nejrůznějších cvičení pomáhá opustit depresivní a úzkostné myšlenky a zbavit se jejich neustálého omílání. Vede také k tomu, aby člověk postupem času objevil i jiná než negativní témata.

Kniha kanadského klinického psychologa

Autorem knihy Vystupte z myšlenkových pastí je kanadský klinický psycholog David A. Clark. Kromě této knihy napsal i další díla o depresi, úzkosti a obsedantně kompulzivní poruše. Je zakladatelem a výcvikovým konzultantem Akademie kognitivní a behaviorální terapie a členem Kanadské psychologické asociace. Píše také blog The Runaway Mind na www.psychologytoday.com

Řada příkladů z praxe

Kniha se dělí na 8 kapitol: Poznejte své myšlenkové pasti, Zvládněte paradox kontroly, Buďte bez obav, Zastavte ruminaci, Překonejte lítost, Zbavte se zahanbení, Překonejte potupu a Zahoďte zášť. V každé kapitole najdete vysvětlení problému doplněné skutečným příběhem a cvičeními, které vám na vaší cestě ven z uzavřeného kruhu myšlenek mohou výrazně pomoct. Nechybí ani stručné shrnutí.

Protože je kniha psaná srozumitelně, pochopíte ji, i když nemáte psychologické vzdělání. Je také mimořádně čtivá a poutavá. Pokud trpíte neustále se opakujícími myšlenkami, dejte jí šanci. Knihu můžete využívat nejen samostatně, ale i při sezeních s psychoterapeutem.

vystupte z myslenkovych pasti

VYSTUPTE Z MYŠLENKOVÝCH PASTÍ
Autor: David A. Clark
Originální název: The Negative Thoughts Workbook: CBT Skills to Overcome the Repetitive Worry, Shame and Rumination That Drive Anxiety and Depression
Překlad: Eva Klimentová
Žánr: osobní rozvoj, psychologie
Vydáno: Portál, 2022
Počet stran: 200

Hodnocení: 95 %

https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/vystupte-z-myslenkovych-pasti/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jsme tady a chceme vás bavit, říká Karel Šůcha, kapelník formace Laura a její tygři


laura perexFamózní včerejšek a přitažlivý dnešek představuje v Supraphonu nedávno vydané dvojalbum hudební formace Laura a její tygři, které nabízí hned šestadvacet písní. Tři dekády existence trvale vitální kapely jsou dobrou příležitostí bilancova...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Inspirujte se, co připravit vašim nejmenším

mami mam hlad 200V nakladatelství Grada vyšla kuchařka s názvem Mami, mám hlad obsahující recepty pro děti do jednoho roku.

 

...

Literatura

Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

bez viny 200V září vydalo nakladatelství Ikar další knihu nejúspěšnější německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní příběh Bez viny je třetím dílem knižní série Kate Linvillová a Caleb Hale a přinese nám pořádně zamotaný případ.

...

Divadlo

Escorial: Soumrak padá na královský hrad!
Image29. únor je magické datum. Je jednou za čtyři roky a přímo vybízí k výjimečným událostem. Jednou z nich rozhodně byla premiéra inscenace Escorial: Soumrak padá na královský hrad!, debutové představení divadla J...

Film

Každý věříme v nějakého strýčka z Ameriky

strycek z amerikyFilmovou tvorbu Alaina Resnaise, letos již devadesátiletého, odjakživa provází zájem o formální experiment a nejednoznačnost výkladu, v posledních letech prolnutý do průzkumu divadelního tvaru. Důležitým mezníkem se...