Osobní receptář pro zdraví a pohodu

Osobní receptář pro zdraví a pohodu

Tisk

osobni receptar pro zdravi a pohodu200V listopadu vyšla další úžasná kniha české propagátorky zdravého jídla a prevence Margit Slimákové. Osobní receptář pro zdraví a pohodu vám pomůže zvládat chutě na sladkosti, nechuť k pohybu, stres v práci a povinnosti doma, poradí s prevenci nemocí a léčbu stravou a podívá se i na témata jako je kariéra, kritika a stárnutí.

Odbornice na výživu

Margit Slimáková (* 1969) je česká dietoložka, bloggerka, publicistka a propagátorka zdravé výživy. Píše články na vlastním webu, blogu, natáčí videa na Margit.TV. Účastní se řady projektů a veřejných debat. Publikuje v tisku a televizi. Zaměřuje se zejména na zdravé stravování ve školách, problematiku zdravého stravování, biopotravin, geneticky šlechtěných potravin a aktuální poznatky vědy z oblasti stravování a zdravého životního stylu.

Receptář pro všechny

Kdo se o to, co jíme, aspoň trošku zajímá, ten určitě paní Slimákovou zná. Jedná se totiž o naši přední propagátorku zdravého jídla, tedy skutečné stravy a záležitostí s tím spojených. Už v začátku knihy nám připomíná, že zdraví záleží ve velké míře na nás a na tom, co jíme a jak využíváme naše tělo.

Kniha je velmi přehledně rozdělena do osmi hlavních kapitol: Zdraví, Výživa, Pohyb, Děti, Krása, Domov, Práce, Pohoda. Plus nechybí Úvod a několik slov Na závěr. Vše je doplněno hravou a milou grafikou od Emy Pavlovské, která knihu posouvá na další úroveň a skvěle doplňuje Margitiny postřehy, rady a zkušenosti. Těší mě, že u podrobného a praktického Rejstříku najdeme i Recepty, které nám autorka nabídla.

Proč se začíst?

Prevence nemocí by měl být základ zdravotní péče a řešit, co jíme a jak žijeme, čím se obklopujeme, to s tím souvisí. Paní Slimáková žila i léta v cizině a má za sebou třicet let praxe v oblasti výživy a propaguje vše, co je zdraví prospěšné. Má dar jasně a výstižně vysvětlit základy zdravého stravování a přenést nám čtenářům pohodu.

Komu kniha prospěje?

Autorka vydala v roce 2018 Velmi osobní knihu o zdraví a Osobní receptář pro zdraví a pohodu na ni navazuje a dívá se na některá témata víc zblízka. Jelikož se netýká pouze stravování a výživy, ale taky stresu, pohybu a pěstování vztahů a pohody doma i na pracovišti, doporučuji ji vřele každému a věřím, že si zde každý něco najde, vybere a tím změní svůj život k lepšímu.

osobni receptar pro zdravi a pohodu

Název: Osobní receptář pro zdraví a pohodu
Autor: Margit Slimáková
Ilustrace: Ema Pavlovská
Žánr: zdraví, osobní rozvoj a styl
Nakladatelství: BizBooks
Rok vydání: 2021, paperback
Počet stran: 352
Hodnocení: 95 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/70336535/margit-slimakova-osobni-receptar-pro-zdravi-a-pohodu/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

David Stránský: V Laterně magice se podařilo uskutečnit projekt, na který můžeme být všichni po právu hrdí!

stransky perexU příležitosti premiéry inscenace Human Locomotion, která vznikla v únoru na Nové scéně Národního divadla pod hlavičkou souboru Laterny magiky, jsme se rozhodli podívat na tento nový projekt a práci v divadle jako takovou o...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Roman Staša je všechno, jen ne Matla

matla 200Roman Staša vyhrál loňskou řadu soutěže MasterChef Česko a nyní mu v nakladatelství Biz Books vyšla kuchařka plná příběhů s názvem Matla. Najdete v ní mnohem víc než příběhy a recepty!

...

Literatura

Knižně vyšla populární Taková normální rodinka

Takova normalni rodinka200Knížku Taková normální rodinka ani jeho autorku, píšící pod pseudonymem Fan Vavřincová (vlastně se jmenovala Věra Němotová) asi není nutno většině čtenářů nijak zvlášť představovat. Autorka humoristických i detektiv...

Divadlo

Na hradě je ženská!

noc na karlstejne 200Poslední dobou jsme nebyli dlouho v divadle – po tom, co jsme se z jednoho představení vytratili během přestávky, jsme neměli vůbec chuť ani náladu. Po pauze jsme tedy vyrazili na Noc na Karlštejně a odcházeli jsme opravdu nadše...

Film

Bizarní hříčka Davida Cronenberga jménem Cosmopolis

comopolis pattinsonDavid Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby) patří k jedněm z nejzajímavějších režisérů současnosti. Robert Pattinson (Twilight sága) naopak k těm nejvysmívanějším hercům z aktu...