Obilninová kuchařka: Od polévek po dezerty i pro bezlepkovou dietu
Kultura21.cz

Obilninová kuchařka: Od polévek po dezerty i pro bezlepkovou dietu

OBK obalka (2)Skvělou Obilninovou kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press. Autorem je šéfkuchař dejvické restaurace Country Life Petr Klíma. Seznámit se můžete s takovými dobrotami jako je špalda, červená pšenice, kamut, pohanka, jáhly, quinoa, amarant nebo čirok. Pokud se zajímáte o zdravou výživu, chcete něco udělat něco pro své zdraví či si jen zpestřit jídelníček, tato kuchařka by neměla chybět ve vaší domácnosti.

Kuchařky mám ráda. Jsou praktické a místo aby se povalovaly v knihovně (protože jsou to knihy) a prášilo se na ně, mají být v kuchyni. Nejlépe ještě ušpiněné a umaštěné od surovin, které používáte na vaření, od zbytků z oběda či vašich mastných prstů, kterými dychtivě listujete a hledáte, co teda dneska k obědu či večeři. Nejinak by tomu mělo být i s Obilninovou kuchařkou Petra Klímy. Najdete v ní spoustu skvělých receptů a tipů, nechybí krásné barevné fotografie, které autor rovněž nafotil.OBK Polévka z batátů a mrkve s ozimou pšenicí

Plusem této knihy je, že seznamuje s netradičními obilovinami a pseudoobilovinami, které dnes patří do moderní zdravé výživy a jsou nepostradatelné především pro potravinové alergiky, vegany a osoby s nesnášenlivostí lepku, tedy celiakií. Zároveň máte přehled o všech možných zdrojích rostlinných bílkovin. V knize tedy najdete i recepty pro ty, kdo drží bezlepkovou dietu, a poučí a obohatí všechny ty, kteří znají z obilovin akorát tak pšenici a ládují se bílými rohlíky (to už snad dneska ani není možné).

OBK Datlová bábovka s mákem a citronem

Takže mrkněte na fotky a já přeji dobrou chuť!

O autorovi:

Petr Klíma je šéfkuchařem dejvické restaurace Country Life, publikuje články na svém blogu www.greenwayfood.cz. Propojuje kuchyni českou i světovou, kterou poznal při svých cestách. V nakladatelství Smart Press již vydal Zeleninovou a Luštěninovou kuchařka a nyní chystá Obilovinové recepty pro každý den.

OBK obalka

Název knihy: Obilninová kuchařka
Autor: Petr Klíma
Počet stran: 224
Nakladatelství: Smart Press
Rok vydání: 2021
Hodnocení: 90 %

https://www.smartpress.cz/obilovinova-kucharka


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotografováním mám možnost vyjádřit své pocity, říká Petr Macháček

tanec ostrava 200Na Ostravsku to navzdory okolnostem „razoviteho regionu“opravdu kvasí a žije. Tvoří zde zajímaví lidé a pod tvrdou slupkou lze často nalézt jemnocit a  vytříbený vkus. Kultuře se zde daří, jak se lze přesvědčit nejen ze zpráv masmé...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Atopický ekzém dokáže pěkně potrápit

atopicky ekzem 200Známá poradkyně v oblasti osobního rozvoje se rozhodla jít doslova s kůží na trh a popsala v knize Atopický ekzém Jak jsem si zachránila kůži svůj život s tímto onemocněním.

 

...

Literatura

John Marrs je tu s dalším psychologickým thrillerem

kdyz jsi odesel 200Nakladatelství XYZ vydalo druhou knihu britského spisovatele Johna Marrse. Po Spřízněných duších tak přichází s titulem nazvaným Když jsi odešel.

...

Divadlo

Dušek se vrací na místo činu - Lávka Open Air Chocerady bude 21. – 27. června

lavka open air 200Již podruhé si budou moci vychutnat návštěvníci legendární divadelní představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, Pátá dohoda a Vizita v rámci Lávka Open Air Chocerady. Vstupenky k dostání v síti Ticketportal.

...

Film

Maniak

maniak plakat200Psychologický thriller s názvem Maniak rozhodně není filmem pro slabší povahy. Jedná se o novodobé podání stejnojmenného filmu z roku 1980, které v sobě nese odkaz na Jacka Rozparovače. Premiéra tohoto temného příběhu bud...