Na úspěch svačinek na každý (školní) den navazuje nová kuchařka s originálními obědovými recepty nejen do krabiček
Kultura21.cz

Na úspěch svačinek na každý (školní) den navazuje nová kuchařka s originálními obědovými recepty nejen do krabiček

velka obedova bichle200Škola už je za dveřmi a nejeden rodič začíná přemýšlet nad tím, jak dětem pravidelně dopřát dobrou a zdravou svačinu. Potřebnou inspiraci přináší kuchařka s příznačným názvem Velká svačinková bichle, která vyšla na sklonku loňského roku. Na její enormní úspěch nyní autoři navazují Velkou obědovou bichlí, která v sobě ukrývá 190 jednoduchých receptů na hravé, chutné a vyvážené obědy pro celou rodinu. Obě knížky lze nyní objednat za zvýhodněnou cenu na Hithitu, kde se původně vytyčený cíl povedlo splnit už během prvních pár hodin od spuštění kampaně. Čím více peněz se tu vybere, tím více přispěvatelů získá k objednané kuchařce druhý kus zdarma.

Za vznikem obou kuchařek stojí dvojice autorek Pavlína Mähringová a Veronika Břicháčková, které zjistily, že na českém trhu jsou tisíce různých kuchařek, ale téměř žádná z nich nevyhovuje jejich potřebám. V loňském roce tak vytvořily první knihu věnující se pouze svačinkovým receptům. Na její vytištění loni přispěvatelé na Hithitu poslali více než jeden a čtvrt milionu korun a do této chvíle se jí prodalo bezmála 10 000 výtisků.

Nyní na ní autorky navazují Velkou obědovou bichlí obsahující recepty na originální a nutričně vyvážené obědy nejen do krabiček. Proč zrovna obědové recepty? „Je to vlastně podobné, jako to bylo u Velké svačinkové bichle. Přišlo nám, že kvalitní kuchařka s obědovými recepty do krabiček na českém trhu chybí. A tak jsme se do ní pustily. To ale neznamená, že by si obědy uvařené podle našich receptů člověk nemohl dát na talíř. Všechna jídla jsou opět nutričně vyvážená a skvěle poslouží jako inspirace na obědy do práce, na výlet a samozřejmě i na doma,“ popisují autorky Pavlína s Veronikou.

velka obedova bichle1

190 receptů doplněných nutričními informacemi i propojení moderními technologiemi

Velká obědová bichle obsahuje na více než 400 stránkách 190 obědových receptů v 11 základních kategoriích a 5 typů receptů: jídla bez masa, luštěninové, rybí, plnomasové nebo lehce masové. Každý recept je vymyšlen tak, aby poskytl plnohodnotný oběd. S tím, aby byly obědy opravdu nutričně vyvážené a nic důležitého v nich nechybělo, autorkám pomohla specialistka na výživu a nutriční terapeutka Mgr. Dana Hrnčířová. Součástí každého receptu je opět také autentická fotka, podle které lze pokrm snadno „nainstalovat“ do krabičky.

Další výhodou kuchařky je chytré kombinování receptů do týdenních plánů a využití sezónních potravin. Suroviny na jednotlivé týdny navíc skvěle korespondují také se svačinkovými recepty. Nic tak nepřijde zbytečně nazmar. „Pokud využijete naše týdenní plány, ušetříte si práci a čas s plánováním i s nákupy. Jak na to? Recepty jak ve Svačinkové, tak v Obědové bichli jsme velmi pečlivě ladily dohromady tak, aby se v každém týdnu co nejlépe využily všechny suroviny. Je jen na vás, zda takto využijete obě nebo jen jednu z kuchařek - pomohou vám totiž jak společně, tak každá zvlášť,“ vysvětlují autorky.

velka obedova bichle2

Vedle týdenních plánů pak lze používat i obsah po kategoriích (např. těstoviny, luštěniny, sendviče, saláty, slané koláče atd.). Kromě toho, že každý recept v tištěné kuchařce doprovází i jeho samostatná barevná fotografie, má také vlastní QR kód. Jeho načtením se dostanete k dalším informacím, funkcím a také alternativním verzím receptů bez lepku, laktózy, BKM a vajec v rámci členské sekce pro všechny majitele obou kuchařek.

Knihu lze až do 23. září objednávat na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde se během prvních 6 hodin povedlo od fanoušků vybrat 100% částky potřebné pro tisk Velké obědové bichle. Tím ale kampaň zdaleka nekončí. Autoři si totiž stanovili další milníky. „Čím bude kampaň úspěšnější, tím více lidí, co nás na Hithitu podpořilo, od nás dostane druhou Obědovou bichli zdarma. Což věřím, že mnozí uvítají a využijí pak třeba na Vánoce. Opět budeme kuchařky také rozdávat školním a školkovým jídelnám, na jejichž výběru se budou podílet naši přispěvatelé. Čím úspěšnější bude kampaň, tím více knih školám a školkám rozdáme,“ prozradil Tomáš Mähring, který stojí za marketingem projektu.

velka obedova bichle 3
Více informací: https://www.hithit.com/cs/project/10277/vytiskneme-velkou-obedovou-bichli-2-knihy-za-cenu-1-pro


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

ABRAXAS VÁS SVÝM KLIDEM V KLIDU NENECHAJÍ

ABRAXAS200Kapela Abraxas přichází s novým studiovým albem. Jmenuje se Klid! Opravdu s vykřičníkem. Je plné energie, skvělých melodií i textů. A samozřejmě i vtipu. Jak jsme na to ostatně u Abraxas zvyklí. Kromě toho skupina ostošest koncertuje – vloni odehrá...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Polévky ze Svatojánu

polevky ze svatojanu 200V únoru vyšla pod hlavičkou nakladatelství Motto další kuchařská kniha Evy Francové, tentokráte s názvem Polévky ze Svatojánu. Podle ročních období nám autorka vybrala zdravé zeleninové polévky, na které se vám prostě bud...


Literatura

Martina Holcová: Lesní mysl

lesni mysl 200S Lesní myslí jsem začala odzadu. Od rozhovorů a pohledů ze světa. S o to větší chutí jsem se pak pustila do čtení konceptu Lesní mysli, který vychází z finského vzoru péče o sebe, duši, spojeného s výzkumem přírody a duševního i fyzického ...

Divadlo

Veselé paničky windsorské: sólo pro Bolkovu pantomimu

vesele panicky windsorskeŘíká se, že hru Veselé paničky windsorské si u Shakespeara objednala přímo královna Alžběta. V představení Jindřich IV. se jí totiž zalíbila postava rytíře Jana Falstaffa a chtěla h...

Film

Nebezpečné pokušení může přepadnout každého


nebezpecnepok0Film Nebezpečné pokušení (2015) je spíš taková tradiční inscenace o tom, co se může stát, když venku prší a všude je spousta rozdělané práce. Povinnosti, starosti o rodinu a majetek, šťastné manželství, ale jakoby tady něco chybělo.