Trápí vás nějaké neduhy? Využijte Přírodní lékárny
Kultura21.cz

Trápí vás nějaké neduhy? Využijte Přírodní lékárny

prirodni lekarna 200V nakladatelství Anag vyšla kniha Přírodní lékárna obsahující 60 receptů z přírody pro zdraví. Jak titulka napovídá, najdete zde elixíry, sirupy, likéry, tinktury, masti a další léčivé přípravky.

 

 

 

V úvodních slovech je popsáno, že některé postupy si střeží předkové už tisíce let a že mnoho z elixírů je spojeno s posvátnými tradicemi a mají tak původ jak ve středověkých, tak tibetských klášterech nebo u jihoamerických indiánů. Následují samotné recepty a v závěru knihy se pak nachází informace o vhodných a nevhodných přípravcích na dané zdravotní obtíže, o množství bylin, obsahu alkoholu, ale také praktický kalendář sběru a nechybí ani bibliografie a seznam internetových zdrojů.

U každého návodu je nejprve popsáno, o co se jedná, a k čemu se se používá, následuje recept a informace o tom, jak se daný přípravek používá. Často je text také doplněn dodatkem v podobě Pod lupou a Doporučení. Ozdobou jsou pak názorné ilustrace.

Mně zaujala například vinná cibulová tinktura detoxikující organismus, kosodřevinový sirup z borovice kleč vhodný na léčbu nachlazení nebo podobně sloužící tymiánový likér, ale také smetanovo-citronový obklad ke snížení horečky a také citronová šťáva s růžovým pepřem. Jeho účinky pro mě byly velkou novinkou a určitě jej přidám doma do „povinné výbavy“.

Při čtení této knihy je znát, že ji nenapsal český autor, což ve většině případů není na škodu. Představa získání kilo semen z granátového jablka mě pobavila, ale jinak jsou díky tomu recepty originální a není zase takový problém na ně u nás sehnat suroviny. V tomto ohledu mě nalákal například sirup proti kašli vyrobený z ananasu, zázvoru a levandulového medu a zase jsem se přesvědčila, že se vyplatí mít doma jako pokojovou rostlinu aloe. V určitém ohledu je to opravdu všelék, jen na to myslet!

Přírodní lékárna je další knihou z mnoha podobných, ale při jejím čtením se dozvíte spoustu zajímavostí a najdete v ní také netradiční návody. Ty vám mohou pomoci, když vás něco trápí, a to za to rozhodně stojí!

prirodni lekarna

Přírodní lékárna
60 receptů z přírody pro zdraví
Autor: Guilia Tedesco
Překlad: Jana Bílková
Žánr: sebeléčení, přírodní lékárna
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021
Počet stran: 160
Hodnocení: 77 %

https://www.anag.cz/prirodni-lekarna-60-receptu-z-prirody-pro-zdravi/pA96.5873/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Odhalte Sílu přírodní fermentace

sila prirodni fermentace 200V nakladatelství Grada vyšlo nové vázané vydání oblíbené knihy zaměřené na kvašené potraviny. Jmenuje se Síla přírodní fermentace a jejím autorem je Sandor Ellix Katz.

...

Literatura

Proč je kniha s názvem Kmeny fenomén?
ImageŽe neexistuje místo, kde vedle sebe potkáte zarytého kulturistu, drsného motorkáře a vyznavače Emo stylu? Tak to jste na omylu. Existuje. A to dokonce takové, kde se potkává ještě více subkult...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Nazareth schválili rockument a může do kin!

nazareth rockument 200Rockový dokument, který vám dá nahlédnout do tajů a šíleností, které musí muzikanti cestující napříč zeměmi absolvovat. Režisér Miloslav Šmídmajer se již po třetí v životě rozhodnul o výlet do života slavnýc...