Spánkem ke zdraví
Kultura21.cz

Spánkem ke zdraví

spankem ke zdravi 200V červnu vydalo nakladatelství Anag příručku Kathariny Lederle Spánkem ke zdraví s všeříkajícím podtitulem Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví. Spánkem strávíme téměř třetinu svého života, tak by nás měl zajímat. A tahle kniha nám o něm poví mnohé!

Autorka je odbornice

Doktorka Katharina Lederle je specialistka v oboru lidského spánku a fungování biologických hodin, která se věnuje především lidem trpícím problémy se spaním. Je zakladatelkou Somnie, organizace pro výzkum spánku a terapii spánkových poruch, v níž se velký důraz klade na osobní přístup ke klientům a jejich potřebám. Spolupracovala s řadou organizací zaměřených na oblast spánku, například s Clockwork Research, kde ve věci spánku a únavy radila firmám po celém světě.

Konzultační služby zaměřené na kvalitu spánku poskytuje i řadě dalších organizací. Veškerými svými aktivitami se snaží pozvednout všeobecné povědomí o důležitosti zdravého spánku, věnuje se individuálnímu poradenství a terapii, organizuje spánkové workshopy a pořádá vzdělávací přednášky, jejichž cílem je pomoci lidem dobře spát a cítit se skvěle.

Co v knize najdeme?

Kniha je velmi přehledně rozdělena na čtyři základní části, konkrétně 1. Spánek: Seznamte se, prosím, 2. Proč je zdravý spánek tak důležitý, 3. Když se spánku nedaří, 4. Zdravé spánkové návyky jako součást každodenního života. Samozřejmostí je Úvod, Závěr, Terminologický slovníček, Zdroje, Rejstřík a pár slov O autorce.

Kvituji s povděkem, že autorka kontinuálně zdůrazňuje, že spánek je nedílně spjat se třemi pilíři zdraví, tedy s fyzickým zdravím, mentální výkonností a emoční pohodou. Taky se mi líbí členění, jak na konci kapitoly nabízí ve zkratce to nejdůležitější pod odstavcem s názvem Sečteno a podtrženo. Nebo že místy narazíme na odstavec Dobrá rada, který přidává tipy nebo informace navíc. Autorka navíc sama říká, že člověk je tvor individuální, a tudíž to, co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Je na konkrétním člověku, co vyzkouší a co se mu osvědčí, ale tato kniha nám dává profesionální rady, jak pracovat se spánkem a zlepšit jeho kvalitu.

Proč si tuto příručku přečíst?

Spánek k našemu životu a zdraví neodmyslitelně patří a ne každý pod tíhou starostí a tohoto moderního šíleného světa spí tak dobře, jak by chtěl. To se může změnit i právě díky této příručce, kde lépe pochopíte, jak spánek funguje a co můžete změnit, abyste se lépe vyspali. Tak proč to nevyzkoušet?

spankem ke zdravi

Název: Spánkem ke zdraví
Autor: Katharina Lederle
Žánr: naučná literatura, zdraví
Originální název: Sleep Sense: Improve Your Sleep, Improve Your Health (2018)
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 240
Hodnocení: 90 %

https://www.anag.cz/spankem-ke-zdravi-zlepsete-svuj-spanek-zlepsete-sve-zdravi/pA91.5867/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

GenJ perex„Najlepšie sa nám hra doma. Máme tam svojich skalných poslucháčov, ktorí chodia na naše koncerty úplne od začiatku. Nemôžeme sa sťažovať ani na Bratislavu. Ľudia sú tu tiež úplne super,“ aj to sú slová

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Partnerská osudová čísla: Jak na vztahy?!

Partnerská osudová číslaRegresní terapeutka Ester Davidová vydala svou novou numerologickou příručku, která se zaměřuje na partnerské vztahy. Autorka vychází ze svých letitých zkušeností z praxe. Pokud vás zajímá, proč nejste kompatibilní se svým partnerem a...


Literatura

Dharmachari Nagaraja: Pohádky pro malé Buddhy

Pohadky pro male Buddhy 200Příběhy v této knize dodají dětem odvahu vytvořit si pozitivní přístup k obtížím, které je mohou v životě potkat. Pokusila jsem se na tuto neobvyklou pohádkovou knihu podívat očima dětí. Jako dospělák bych řekla,...

Divadlo

Listopad ukáže prezidenta USA bez kalhot!

listopad200Myslíte si, že politika může být jen nudná a dokáže člověka jenom rozčílit? A co takhle sám prezident Spojených států amerických? Velevážená a celosvětově uznávaná osoba nemusí být jen taková, jakou ji známe z televize. Ve hře Listopad

Film

La Película aneb průvodce španělských filmem
ImageLetošní festival španělských filmů už klepe na dveře. V Praze se stane útočištěm španělštiny kino Světozor od 14. do 19. února a poté se festival přestěhuje do brněnského kina Art od 20...