Spánkem ke zdraví

Spánkem ke zdraví

spankem ke zdravi 200V červnu vydalo nakladatelství Anag příručku Kathariny Lederle Spánkem ke zdraví s všeříkajícím podtitulem Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví. Spánkem strávíme téměř třetinu svého života, tak by nás měl zajímat. A tahle kniha nám o něm poví mnohé!

Autorka je odbornice

Doktorka Katharina Lederle je specialistka v oboru lidského spánku a fungování biologických hodin, která se věnuje především lidem trpícím problémy se spaním. Je zakladatelkou Somnie, organizace pro výzkum spánku a terapii spánkových poruch, v níž se velký důraz klade na osobní přístup ke klientům a jejich potřebám. Spolupracovala s řadou organizací zaměřených na oblast spánku, například s Clockwork Research, kde ve věci spánku a únavy radila firmám po celém světě.

Konzultační služby zaměřené na kvalitu spánku poskytuje i řadě dalších organizací. Veškerými svými aktivitami se snaží pozvednout všeobecné povědomí o důležitosti zdravého spánku, věnuje se individuálnímu poradenství a terapii, organizuje spánkové workshopy a pořádá vzdělávací přednášky, jejichž cílem je pomoci lidem dobře spát a cítit se skvěle.

Co v knize najdeme?

Kniha je velmi přehledně rozdělena na čtyři základní části, konkrétně 1. Spánek: Seznamte se, prosím, 2. Proč je zdravý spánek tak důležitý, 3. Když se spánku nedaří, 4. Zdravé spánkové návyky jako součást každodenního života. Samozřejmostí je Úvod, Závěr, Terminologický slovníček, Zdroje, Rejstřík a pár slov O autorce.

Kvituji s povděkem, že autorka kontinuálně zdůrazňuje, že spánek je nedílně spjat se třemi pilíři zdraví, tedy s fyzickým zdravím, mentální výkonností a emoční pohodou. Taky se mi líbí členění, jak na konci kapitoly nabízí ve zkratce to nejdůležitější pod odstavcem s názvem Sečteno a podtrženo. Nebo že místy narazíme na odstavec Dobrá rada, který přidává tipy nebo informace navíc. Autorka navíc sama říká, že člověk je tvor individuální, a tudíž to, co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Je na konkrétním člověku, co vyzkouší a co se mu osvědčí, ale tato kniha nám dává profesionální rady, jak pracovat se spánkem a zlepšit jeho kvalitu.

Proč si tuto příručku přečíst?

Spánek k našemu životu a zdraví neodmyslitelně patří a ne každý pod tíhou starostí a tohoto moderního šíleného světa spí tak dobře, jak by chtěl. To se může změnit i právě díky této příručce, kde lépe pochopíte, jak spánek funguje a co můžete změnit, abyste se lépe vyspali. Tak proč to nevyzkoušet?

spankem ke zdravi

Název: Spánkem ke zdraví
Autor: Katharina Lederle
Žánr: naučná literatura, zdraví
Originální název: Sleep Sense: Improve Your Sleep, Improve Your Health (2018)
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 240
Hodnocení: 90 %

https://www.anag.cz/spankem-ke-zdravi-zlepsete-svuj-spanek-zlepsete-sve-zdravi/pA91.5867/


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

,,Nezáleží na tom, kdo je má matka, či otec. Záleží na tom, kdo jsem já!“

vero200Mám pocit, že ji znám celý život. A přitom jsem ji poznala až nedávno, když jsem četla její knihu. Dlouho bych mohla mluvit o pocitech, které mě provázely, když jsem tuhle knihu četla. Byla jsem smutná, zhnusená, otřesená, plakala jsem, taky jsem se ale s...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Nejen jaro ve znamení bylinek

bylinkova prvni pomoc 200Bylinková první pomoc je název knihy, kterou nám v dubnu přineslo nakladatelství CPress a kterou sestavil Martin Ježek. Pomoc z přírody při nejrůznějších zdravotních problémech je v poslední době stále vyhledávanější,...


Literatura

Historická romance vlivné spisovatelky: Králův generál

kraluv general 200Nakladatelství Motto se tento rok rozhodlo oživit zájem o významnou britskou autorku Daphne du Maurier. V únoru vydali román Hospoda na Jamajce a vydařený soubor Ptáci a jiné povídky. V březnu vydali historický román s názvem Králů...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Demolition Man: Předzvěst naší budoucnosti?altFilm Demolition Man je velmi propracovaným ztvárněním příběhu o vnímání zločinu, sexu a násilí v nedaleké budoucnosti. S hlavními hrdiny se vydáváme do města, kde je každý aspekt všedního života čistý a dobrý.